V dnešním článku si vám dovolím představit Olaplex – jedinečnou a účinnou látku, která k nám doputovala až z USA! U nás je to ještě poněkud ne tolik známá vymoženost, ale pozornost si rozhodně zaslouží.

Ale začněme pěkně popořádku – co to Olaplex vůbec je? Jedná se o účinný přípravek na vlasyoriginální chemickou recepturou, která dokáže obnovit rozbité vazby ve vlasech. Struktura vlasů je často poškozena častým barvením, fénováním, žehlením a dalšími jinými úpravami, které však pro vlasy nejsou to pravé ořechové a postupně je ničí. Samozřejmě nesmím opomenout zmínit působení UV záření, chlóru, horka, časté česání… Tyto zásahy vlasy ničí a přerušují tzv. disulfidové můstky, které jsou důležitou součástí každého vlasu.

A proto odborníci vynalezli Olaplex, který znovu navrací sílu vlasovým vláknům, zpevňuje (nebo případně vytváří nové) disulfidové můstky a celkově regeneruje vlasy. A to bez silikonů či minerálních olejů. Vlasy pak následně budou pevnější a krásnější než doposud. Olaplex používají a taktéž doporučují profesionální kadeřníci a stylisté po celém světě, což je jedním z velkých lákadel k zakoupení alespoň malé lahvičky na zkoušku.

Olaplex

Olaplex

Olaplex nabízí mnoho možností, jak ho využít a věřte mi, že použít ho může úplně každý. A to nemusíte mít ani barvené či poškozené vlasy. Já sama mám „normální“ vlasy, nijak barvené či zničené a tak jsem vyzkoušela Olaplex No.3 Hair Perfector, protože právě tento typ je určen i na přírodní vlasy pro domácí péči. Zajistí ochranu vlasů jako v profesionálním kadeřnickém salónu. A to z pohodlí domova a během několika minut! Při jednotýdenním používání vlasy udržuje stále zdravé, silné a připravené na další zásahy. Vedle No.3 je pak v nabídce ještě posilující Olaplex No.1 Bond Multiplier, který se používá během barvení a následně se pak nanese vyživující péče No.2 Bond Perfectors.

Zpočátku jsem sama byla poněkud rozčarovaná, protože jsem o Olaplexu nevěděla téměř vůbec nic a bála jsem se, zda to s mými přírodními vlasy neudělá nějakou neplechu. Obávat jsem se ale nemusela, protože jsem se dočkala jen příjemných výsledků. Olaplex No.3 je hustá, krémově bílá tekutina s luxusní vůní, která je typická pro profesionální produkty. Používá se jednoduše – jen v hojném množství (opravdu si dejte záležet na pořádném množství) rozetřete obsah po celé délce suchých vlasů, pročešete a necháte působit alespoň 10 minut. Pak už jen látku důkladně vymyjete z vlasů, opláchnete šamponem a případně můžete použít ještě svůj oblíbený kondicionér.

Olaplex

Olaplex

Ale dejte si pozor a skutečně dodržte doporučené „dávkování“ – a to použití pouze jednou týdně, protože při častější aplikaci by se mohly vlasy začít mastit a Olaplex by už pak pozbyl své účinnosti a naopak by podporoval a tvořil mastnotu. Ale při aplikaci jednou týdně se dočkáte jedině mile překvapivých výsledků – vlasy budou již po prvním použití pevnější, zářivější a lze opravdu zpozorovat znatelné zlepšení a uzdravování vlasové struktury. Vlas tedy není vyživován jen tak „na oko“, aby to dobře vypadalo, ale je mu dopřána pořádná péče, která se zaměřuje především na strukturu vlasu a výživu vláken zevnitř, což je právě to nejdůležitější.

Za mě mohu Olaplex doporučit, je to rozhodně zajímavá a docela i nevšední zkušenost. Já sama jsem nepocítila až takové zázraky, o kterých jsem četla, že jich je Olaplex schopen. Ale myslím si, že je to tím, že mám vlasy poměrně zdravé a nepotřebují nějaké speciální zásahy a nápravy. Olaplex No.3 mi byl ale i tak velmi prospěšný a mé vlasy pozvedl na vyšší úroveň. Proto jsem přesvědčená, že těm z vás, kdo si barvíte či zesvětlujete vlasy, často je fénujete, žehlíte a máte pocit, že by potřebovaly obnovit, či je jen chcete udržovat v kondici, je Olaplex tou správnou volbou!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..