Mnoho z nás používá každé ráno vysoušeč na vlasy, kulmu či žehličku pro urychlení a získání požadovaného tvaru účesu. Ne všichni si ovšem uvědomují, že elektrospotřebiče působí na naše vlasy vysokými teplotami a může dojít až k jejich nevratnému poškození.

Pravděpodobně nikoho z nás nepřekvapí, že v dobách našich babiček neexistovaly žádné ochranné prostředky, které by chránily vlasy před působením vysokých teplot.  Během posledních let se ovšem situace na trhu s  vlasovou kosmetickou razantně změnila. Výrobci profesionální vlasové kosmetiky vyvinuly řešení, kterým lze účinně chránit vlasy při fénování, žehlení či kulmování. Ano, řeč je o termo-ochranných produktech vlasové kosmetiky.

Vlasová kosmetika s termo-ochrannými vlastnosti chrání vlasy před vysokými teplotami při konečné úpravě vlasů během fénování, žehlení či kulmování. Tepelná ochrana vlasů je k dispozici v několika formách, jako jsou gely, spreje či vlasové oleje. Synergický účinek ochranných látek ve složení se aktivuje ohřevem a úspěšně neutralizuje škodlivé účinky působení tepla na vlasy. Světová špička v oboru vlasové kosmetiky, Salerm Cosmetics, nabízí poměrně rozsáhlý seznam produktů, které mohou být použity jako ochrana vlasů před nadměrným teplem.

Fénování vlasů

Pro milovníky každodenního vysoušení vlasů, ať už fénem, kulmou či žehličkou doporučujeme zaměřit pozornost na arganový olej. Salerm Biokera Arganology založený na bavlníkovém a arganovém oleji chrání před poškozením vysokými teplotami a před dehydratací vlasového stonku. Mimo jiné dodá vlasům vitalitu, hebkost a oslnivý lesk. V případě každodenního fénování vlasů pomocí kartáče pro docílení maximální objemu vlasů doporučujeme aplikaci lociónu ve spreji Salerm Styling Brush. Kombinace účinných látek obalí vlasový stonek, čímž podpoří objem vlasů a zároveň jej chrání před poškozením a vysušením.

Žehlení vlasů

V případě, že rovnání vlasů pomocí žehličky na vlasy je perfektní ochranou celá produktová řada Salerm Straightening. Speciální šampón, gel a sprej na vlasy podporuje vyhlazení vlasů a zároveň chrání vlasy před vysokými teplotami žehliček. Vyhlazené vlasy pomocí produktů Salerm Straightening vydrží hladké a rovné po dlouhý čas. Vlasy jsou dlouhodobě chráněny před krepatěním a působením vlhkosti vnějšího prostředí.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..