Teplo a UV paprsky mohou nenávratně poškodit vaše vlasy. Je proto velmi žádoucí přijmout patřičná opatření a zabránit nechtěnému a nežádoucímu poškození vlasů. Suché, nudné a křehké jsou typickým projevem dlouhodobého a častého vystavení vlasů na slunci bez patřičné ochrany. Není se čemu divit, vždyť i pokožku běžně chráníme před nadměrným slunečním zářením.

 Noste klobouk nebo šátek. Vhodná a volná pokrývka hlavy působí jako bariéra před přímým slunečním zářením. Široké klobouky poskytují nejlepší ochranu, neboť kromě vlasů také chrání před nadměrnými slunečními paprsky uši, čelo a část zátylku.
Před vystavením vlasům přímému slunci aplikujte na vlasy bezoplachový kondicionér, který ve vlasech rozetřete hřebenem. Regenerační a vyživující látky pomáhají chránit před poškozením a vyživují vlasovou strukturu do hloubky během pobytu na slunci.
V případě, že si vlasy zapletete do copů nebo učešete do drdolu, vystavíte tepelnému a ultrafialovému záření podstatně méně vlasů, u kterých může dojít k degradaci vlasové struktury.
Při nadměrném pobytu na přímém a silném slunci, obzvláště na dovolené u moře použijte sprej na vlasy s dostatečným ochranným faktorem. V případě, že takový sprej nevlastníte, smíchejte jednu lžičku opalovacího krému s ochranným faktorem 25 a vyšší v šálku naplněného z poloviny vodou. Vzniklou směs aplikujte na vlasy nejlépe pomocí rozstřikovače. V případě dlouhodobějšího výskytu na slunci aplikaci opakujte každých pár hodin.
V případě dlouhodobé či častého výskytu na přímém slunci investujte do vlasové kosmetiky s ochranným UV faktorem. Běžně jsou již dostupné tužidla či laky na vlasy s ochranným faktorem. V každém případě se vyhýbejte kosmetice s obsahem alkoholu. Alkohol nadměrně vysušuje vlasy a pomáhá urychlit škodlivé účinky slunečního záření.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..