Zničené a poškozené vlasyBýt svědkem postupného chřadnutí vlasů a ztráty jejich krásy je pro všechny velmi skličující a stresující zážitek. Poskytněte vlasům první pomoc pro jejich obnovu a navraťte jim ztracenou sílu a krásu.

1. Žádné chemické či technické ošetření

V případě nevzhledné suché slámy místo vzdušných a hebkých loken okamžitě zapomeňte na veškeré technické či chemické ošetření vlasů, jako je jejich barvení, melírování či trvalená. Pro toužebný výsledek musí agresivní složky v chemickém či technickém ošetření nejprve vlas narušit a poškodit, aby mohly proniknout do struktury vlasu. Poškozené a zničené vlasy nechejte postupně odrůst.

2. Hloubková hydratace a výživa

Silně poškozené vlasy jsou žíznivé. Je nutné jim dopřát extrémní dávku hydratace a výživy. V dnešní době již není problém běžně zakoupit vlasovou kosmetiku speciálně určenou pro extrémní hydrataci žíznivých, poškozených vlasů. Při pravidelné péči pomocí šampónu a masky získají vlasy zpátky alespoň část své krásy a vitality. Při návštěvě kadeřníka si nechejte poradit a doporučit vhodnou vlasovou péči pro obnovu zničených vlasů. Kromě šampónů, masek či balzámů jsou již také v nabídce speciální bezoplachové mikroemulze ve spreji, které vlasy okamžitě posílí, rozzáří a dodají jim oslňující lesk.

3. Pryč s fény, kulmami či žehličkami na vlasy

Nikdy nevystavujte poškozené a zničené vlasy vysokým teplotám. Po umytí nechejte vlasy přirozeně volně uschnout.  Vysoké teploty odebírají i poslední známky hydratace a vlasy ještě více chřadnou. V případě, že chcete docílit opět silných, zdravých a krásných vlasů, přestaňte je žehlit či kulmovat.

4. Odborná pomoc

V případě, že kromě zničených a poškozených vlasů máte problémy s vlasovou pokožkou, neváhejte a navštivte lékaře a dermatologa. Chřadnutí a ztráta vitality vlasů může být také projevem dlouhodobého vážnějšího onemocnění.

Detail lámání poškozeného vlasu

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..