Švédskou společnost Maria Nila čtenářům mých článků nejspíše nemusím ani představovat – již před nějakou dobou jsem se o Marie Nile , luxusní vlasové kosmetice, rozepsala v tomto příspěvku. A protože svá slova nechci opakovat, dovolím si odkázat ty vás, kdo netuší, co je Maria Nila zač, k přečtení prvotního článku, ve kterém vás s touto unikátní značkou krůček po krůčku seznámím.

Zbytek z vás může číst hravě dál! A vítám také všechny, kteří se navrátili a nyní jsou nabití informacemi o Marie Nile a mým obrovským nadšením z masky White mix, kterou jsem otestovala.

Vlasová péče Maria Nila

Vlasová péče Maria Nila

Ale nyní už přejdeme k tomu hlavnímu! Tím je šampónkondicionér a maska z řady „Head & Hair Heal“. A na závěr si necháme vyživující masku Pearl Silver. Na programu toho máme spoustu a mohu vás ujistit, že je na co se těšit. Budu se snažit být stručná, ale výstižná. Tak jdeme na to!

Jako první na řadu přichází Head & Hair Heal, a jak je již z anglického názvu patrné, všechny produkty v této řadě mají za účel napravovat a posilovat jak pokožku hlavy, tak i samotné vlasy. Zároveň aktivně působí proti lupům a vypadávání vlasů. Já sice (a naštěstí!) nemám lupy a vlasy mi nijak radikálně nepadají, ale přesto mi vedle dalších 5 nových řad s různým zaměřením přišla Head & Hair Heal k mému zrzavému odstínu jako nejvhodnější volba.

Maria Nila šampon a kondicionér z řady Head & Hair Heal

Maria Nila šampon a kondicionér z řady Head & Hair Heal

Rovnou můžeme začít šamponem. Ten, aniž byste ho potřebovali velké množství (naopak – stačí jen drobet!), vytvoří nadýchanou a bohatou pěnu, která pročistí vlasy a okamžitě smyje všechny nečistoty. Jen připomenu, že díky svému složení obohacenému o speciální látky také vyživuje pokožku hlavy, podporuje růst vlasových vláken a působ proti lupům a vypadávání. Nejsilnější je u něj však zbavení vlasů mastnoty, špíny, následné zajištění čistoty a příprava na aplikaci kondicionéru či masky.

A ta přichází na řadu právě nyní. Maska má velmi hutnou texturu, od toho se odvíjí i její použití – stačí si nabrat malé množstvírozetřít do vlhkých vlasů (umytých šamponem) až k pokožce hlavy a nechat působit 3-10 min. Pak se smyje a může se aplikovat kondicionér (v případě, že nepoužíváte masku, kondicionér aplikujte rovnou po šamponu). Kondicionér se opět vetře do vlhkých vlasů a nechá se pár minut působit. Posledním krokem je důkladné vymytí vodou a je hotovo!

Nahoře šampon, dole kondicionér Head & Hair Heal

Nahoře šampon, dole kondicionér Head & Hair Heal

Jelikož jsem tyto 3 produkty používala společně a protože všechny jsou založeny na stejné bázi, zhodnotím je společně: Head & Hair Heal mi už po prvním použití zjemnila vlasy, které mám nyní pevnější a odolnější (dalo by se to považovat za protiklad, ale je to tak). Nevím, čím to je, ale mám pocit, jako by se mé vlasy díky péči Head & Hair Heal zbavily určité tíže – mám nyní pocit úžasné lehkosti a vlasy nemám vůbec těžké, jako tomu kdysi bývalo.

Všechny výrobky do jednoho jsou maximálně účinné a perfektně fungují. Myslím si, že pokud chcete dopřát svým vlasům opravdu pořádnou, luxusní a přírodní péči, která je navíc veganská a maximálně šetrná k životnímu prostředí, nemůžete vybrat lépe. Maria Nila je pro mě zárukou velké kvality a díky široké nabídce svých produktů je jasné, že zde si to své najde úplně každý – ať už má jakýkoli typ vlasů.

Head & Hair Heal - Masque

Head & Hair Heal – Masque

Na závěr se dostáváme k recenzi na masku Pearl Silver, která spadá pod Colour Refresh – tedy kolekci výrobků, které zesvětlují, zvýrazňují či jinak oživují barvu vlasů. Konkrétně Pearl Silver obsahuje pigmenty, díky kterým dosáhnete platinového blond odstínu. Já jsem masku nechala schválně působit jen chvíli, a největší rozdíl vidím v tom, že mám vlasy možná o chloupek světlejší, což ale nikdo nepozná. Je totiž léto a v tomto období, kdy je sluneční záření nejintenzivnější, mám vlasy přirozeně světlejší. Mě jde hlavně o to, abych svým vlasům dopřála blaho zaslouženou revitalizaci. A k tomu jsou masky Maria Nila jako stvořené.

Za pozornost rozhodně stojí jejich širší využití – každý si je aplikuje přesně podle svých představ. Nechcete, stejně jako já, měnit barvu a radši byste jen výživu, posílení a zjemnění? Žádný problém – masku nechte působit jen pár minut. Chcete docílit světlejšího odstínu svých vlasů? I to se dá bez problému s Pearl Silver zvládnout – stačí ji nechat působit na požadovaném místě o něco déle (až 10 min). Já mohu potvrdit, že všechny masky (vyzkoušela jsem celkem už 3) svou práci bez chybičky vykonávají na 100 % a mohu je všem doporučit!

Jen si dejte pozor na to, abyste s maskami šetřili a zbytečně si na vlasy nedávali velké množství – je potřeba jen málo, jinak by se vám vlasy z přebytečného hutného krému mohly začít mastit. Té výživy by na ně bylo prostě moc. Ale to rozhodně neznamená, že by masky mastily vlasy, to vůbec. Spíš to značí velkou výdrž jednoho malého kelímku. Krásně to vystihuje také známá věta „méně je někdy více“.

A mimochodem, zmínila jsem se vůbec, jak úžasně svěže, sladce a „nově“ všechny výrobky voní? Jak si k nim musím neustále přičichávat? Jak jsou hebké na dotek a mají naprosto parádní design? Abych to shrnula: Maria Nila je pro mě TOP značkou, kterou ve všech ohledech jen tak něco asi nepřekoná.

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..