Neustálý vývoj  a zkoušení v moderních laboratořích umožňuje neustále přinášet novinky v oblasti vlasové kosmetiky s novými, dosud nevyzkoušenými, aktivními látkami. Jaké složky nahradí v budoucnosti doposavad všudepřítomný keratin a arganový olej? Obsahuje již váš šampón nebo maska nejnovější účinné látky?

Novinky ve vlasové kosmetice

Antioxidanty, peptidy mědi, kyselina hyaluronová či kmenové buňky jsou již dnes běžně používány v pleťových krémech a sérech. Nejedná se pouze o marketingový trik výrobců jak se mnozí z nás domnívají, studie prokázaly, že při pravidelné aplikaci mají tyto aktivní látky blahodárný dopad na pokožku. Výrobci profesionální vlasové kosmetiky neotálejí a vyvíjejí vlasovou kosmetikou s dosud nepoužívánými aktivními složkami. Dnes se seznámíme s novými přísadami, které možná budou tvořit převratnou novinku v oblasti vlasové kosmetiky.

Peptidy mědi

Obecně, peptidy jsou části aminokyselin, které se přirozeně vyskytují v lidském organismu. Peptidy rozlišujeme dle typu prvku, které na sebe vážou. Peptidy mědi (Copper peptide) na sebe volně vážou molekuly mědi.

Peptidy mědi výrazně zpomalují stárnutí vlasové pokožky, zlepšují její elasticitu a podporují tvorbu kolagenu. Zvýšená tvorba kolagenu zaručuje růst silnějších,  zdravých vlasů. Při pravidelné aplikaci je do dvou týdnů patrné viditelné zlepšení struktury, textury a elasticity vlasů.

Peptidy mědi jsou v kosmetice schované pod označením Saccharomyces/Copper Ferment. Vlasová kosmetika s obsahy měděných peptidů není zatím příliš rozšířena. Peptidy mědi obsahuje šampón a bez oplachové sérum Life Therapy od italského výrobce Maxima Vitalfarco. Šampón i sprej jsou určeny pro obnovu i velmi silně poškozených vlasů. Obsažený komplex aminokyselin proniká do vlasové struktury, kde ji posiluje, regeneruje, hydratuje a chrání před dalším poškozením.

V průběhu roku 2013 také společnost Cotril představila prvního průkopníka s obsahem měděných peptidů. Solný sprej pro konečnou úpravu je určen pro definování a okamžité vytvoření textury jemných a přirozených vln.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová patří mezi nejlepší hydratační látky vůbec. Její molekuly dokáží na sebe vázat vodu a pomáhají tak držet vlasovou pokožku i vlasy dokonale hydratované po dlouhý čas. V pleťové kosmetice se používá jako lifting k vyplňování vrásek, jizev či drobných ranek. Díky své vyplňující schopnosti je taktéž vhodná pro vyplnění nedokonalých partií části vlasu.

Liftingovou péči na vlasy se silnou koncentrací kyseliny hyaluronové jako jedna z prvních představila italská společnost Cotril. Série produktů Cotril Creative Walk Jalurox, zahrnující šampón, masku a bez oplachový sprej s botox efektem, představuje revoluční novinku pro navrácení zářivých, zdravých a objemných vlasů. Silné vyplňující a hydratační účinky jsou patrné již po prvním použití.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová není žádnou převratnou novinkou v kosmetickém průmyslu.  Pro své blahodárné vlastnosti je již dlouho používána při léčbě akné.  Díky svým peelingovým vlastnostem efektivně odstraňuje odumřelé kožní buňky a čistí póry. Navíc pomáhá regulovat činnost mazových žláz.

Ve vlasové kosmetice je pro své účinky používána ve vlasových vodách a sérech určených k ošetření vlasové pokožky. Kyselinu salicylovou využívá ve svých vlasových vodách společnost MedaVita. Tonika určená pro posílení vlasů, tonika proti lupům či na mastnou pokožku obsahují kromě kyseliny salicylové další celou řadu přírodních aktivních složek.

Kolagen

Kolagen je bílkovina tvořící tkáně, kosti a kůži. Kolagen významně ovlivňuje vzhled naší pokožky, kvalitu vlasů, zubů a nehtů. Nedostatkem kolagenu dochází ke ztrátě elasticity vlasů. Vlasy jsou náchylné na lámání a třepení. Podobně jako kyselina hyaluronová proniká kolagen do hloubky, kde na sebe váže vodu a udržuje pokožku a vlasy hydratované.

Pozitivní účinky kolagenu využila italská společnost MedaVita při výrobě bez oplachové mikroemulze Nutrisubstance pro výživu vlasů. Obnovující sprej s obsahem kolagenu a bambuckého másla okamžitě po nanesení navrací vlasům zářivý lesk a eliminuje známky poškození.

Tekutý kolagen také obsahují placentové ampule CareBeauty od italského výrobce Evolution určené pro posílení vlasové struktury. Ampule se aplikují přímo na vlasovou pokožku, kde podporují mikrocirkulaci, regulují tvorbu mazu, hydratují a vyživují.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..