Kolagen je považován za základní stavební jednotku zajišťující pevnost, pružnost a strukturu organismu. Jedná se o nejhojnější protein v našem těle. Kolagen můžeme najít nejen v kostech a svalech, ale vysoký obsah je také v kůži. Díky kolagenu je pokožka vypnutá, vlasy lesklé a nehty pevné. Organismus si v omezené míře sám kolagen vyrábí. V závislosti na životním stylu se přirozená produkce kolagenu začíná snižovat přibližně od 30. roku života. Po čtyřicítce se kolagen vytváří již pouze výjimečně. S úbytkem kolagenu jsou spojeny i procesy stárnutí. Objevují se první vrásky, dochází ke ztrátě pevnosti pokožky, k lámání či třepení nehtů a vlasů. Výjimkou nejsou ani čím dál častější bolesti kloubů. Pro udržení zdravého pohybového aparátu a zpomalení procesu stárnutí je tak vhodné tělu kolagen pravidelně doplňovat. 

Kolagen, stejně jako keratin, je protein skládající se z aminokyselin. Svým tvarem připomíná trojitou spirálu. Rozlišujeme až 28 typů kolagenu. Přičemž nejdůležitější jsou typy I, II, II, IV a V. V kůži jsou nejhojněji zastoupeny typy I, II a III, kde dodávají pokožce pevnost a pružnost.

Typ I je nejrozšířenějším typem kolagenu a jeho svazky vláken je možné vidět pouhým oken. Tento typ kolagenu je hojně zastoupen především v kostech, šlachách a vazech. Kolagen II je nezbytný pro správnou funkci chrupavek. Kolagen typu III je typický pro rychlerostoucí tkáně a později je nahrazen typem I.

100% čistý mořský kolagen Inca Collagen

100% čistý mořský Bio-Aktivní kolagen Inca Collagen

Mořský kolagen

Mořský kolagen se nezískává z mořských řas, jak se někteří domnívají, ale extrahuje se z kůže a šupin mořských ryb. Nejčastěji z tresky nebo lososa. Nesmírnou výhodou mořského kolagenu je, že je bioaktivní – tj. lidský organismus jej přijímá jako sobě vlastní. Díky této unikátní vlastnosti je mořský kolagen schopen posílit buněčnou obnovu a regeneraci.

100% čistý mořský kolagen Inca Collagen

100% čistý mořský Bio-Aktivní kolagen Inca Collagen

Doplněk stravy Inca Collagen

K testování jsme obdrželi 1 balení Inca Collagen pro 30 denní kúru. Inca Collagen je výživový doplněk pro dodání chybějícího kolagenu organismu. Balení obsahuje 30 sáčků. Cena jednoho balení vychází přibližně na 1200 Kč (k roku 2017). Složení je velmi jednoduché. Každý sáček obsahuje pouze 100% čistý mořský kolagen vyráběný za studena z mořských ryb. Inca Collagen je dodáván ve formě prášku bez jakýchkoliv přísad. Díky svému složení dodává pokožce, vlasům, nehtům i pohybovému aparátu potřebnou výživu a pevnost.

Jeden sáček obsahuje 3 mg kolagenu, což je téměř 30 % doporučené denní dávky. Inca Collagen je jeden z nejsilnějších a nejúčinnějších mořských kolagenů na trhu. Samotná příprava je velmi jednoduchá. Obsah sáčku vysypte do sklenice o objemu 2 až 3 deci a následně zalijte libovolnou tekutinou. Samotný prášek je zcela bez chuti, možná téměř nepozorovatelně jemně nahořklý. Já preferovala čistou vodu nebo pomerančový džus. Je zcela jedno, zda Inca Collagen budete užívat ráno či večer. Důležitá je ovšem pravidelnost. Já si jej užívala každé ráno k snídani.

Výrobce uvádí, že pro viditelné výsledky je nutné užít alespoň dvouměsíční kúru.  Jaké výsledky pozoruji po 30 denní kúře? Zcela jednoznačně se výsledky kolagenu projevily na nehtech. Nehty mi nyní rostou jako houby po dešti. Ale především jsou pevné, netřepí se a nelámou. Konečně již nebudu muset chodit na gelovky, ale mohu oslňovat krásou svých nehtů. Vrásky ani celulitidu zatím  nemám, tak nemohou objektivně hodnotit. Pleť se mi zdá o malinko vypjatější a jasnější, ale otázkou je, zda je to zásluhou právě doplňku stravy nebo se jedná pouze o subjektivní dojem. Taktéž klouby mě v mém  věku (23) prozatím netrápí. I přes vyšší pořizovací cenu mohu za sebe Inca Collagen doporučit především zralé pleti a při problémech s klouby. S Inca Collagen objevíte ztracené mládí.

100% čistý mořský kolagen Inca Collagen

100% čistý mořský Bio-Aktivní kolagen Inca Collagen

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..