Pomocí kulmu na vlasy vytvoříte moderní a kreativní trendy účesů. Ovšem není kulma jako kulma. Na trhu existuje nespočet typů a tvarů kulem na vlasy. Výběr správné kulmy závisí především na požadované velikosti a tvaru vln. Pojďme si představit základní zástupce těchto zázračných loknotvorných přístrojů. 

Klasické kulmy se štíhlejšími těly (menším průměrem) dávají vzniknout přesně definovaným loknám, zatímco kulmy s většími průměry jsou ideální pro vytvoření měkkých, splývavých, nedbalých vln. Klasické kulmy na vlasy disponují svorkou, kterými se uchytí konečky vlasů. Následně se vlasy omotají těsně či volně kolem těla kulmy k hlavě.

Obecně platí, čím déle vlasy na kulmě přidržíte, tím budou vytvořené vlny pevnější. Kulmy se standardně vyrábějí z keramiky. Výroba titanových kulem by byla značně neekonomická. Kulmou vždy upravujte pouze suché vlasy. V případě kulmování mokrých vlasů vlasy nevratně poškodíte a zničíte.

Kromě klasických kulem na vlasy jsou k dispozici také kulmy kónické. Kónické kulmy se vyznačují proměnlivým průměrem, který se od rukojeti postupně zmenšuje. Kónické kulmy postrádají svorku, neboli klip pro upevnění vlasů na kulmě. Vlasy je tak nutné držet konečky prstů a je doporučeno použít speciální termoochranné rukavice. Použití kónické kulmy je velmi snadné. Na nejširší část se namotají vlasy u hlavy a směrem ke konečkům se průměr namotávání vlasů postupně zmenšuje. Tímto způsobem docílíte přirozených volných vln u hlavy a tvarově definovaných vln v délkách a u konečků.

Kulma na vlasy

Pro vytvoření velkých a přesných vln je vhodné využít trojkulmy. Trojkulma neboli Big wave kulma vytvoří široké prameny vlasů, které jsou stejně zvlněné a vytváří sjednocenou vlnu. Pokud chcete dosáhnou nedbalých vln pomocí trojkulmy, je nutné vlasy po kulmování rozčepýřit a zafixovat.

Horkovzdušné kulmy známé také jako kulmofény kombinují funkci kulmy a fény v jednom. Kulmofén na rozdíl od klasických kulem můžete použít i pro úpravu ještě vlhkých, pouze ručníkem vysušených mokrých vlasů. Ušetříte tak nejen peníze, ale i čas. Kulmofén rychle vysouší mokré vlasy, zatímco rotační kartáče vytvoří krásné měkké lokny.

V případě, že požaduje docílit většího objemu vlasů od hlavy nebo jemného nakrepacení vlasů, je ideálním řešením použít Crimper (krepovačka). V případě krepovačky se nejedná o klasickou kulmu, ale o žehličku se zazubenými žehlícími plochami. Právě zazubené žehlící plochy vytvoří požadovaný efekt jemného nakrepacení vlasů a zvětšení objemu účesu od kořínků.

Kulma na vlasy

Stejně jako žehlení je i kulmování úprava vlasů při které je nezbytné vlasy chránit před vysokými teplotami. Vždy před kulmováním použijte vhodný ochranný produkt s termo-ochrannými filtry, které zabrání poškození a dehydrataci vlasů. Některé kulmy disponují regulátorem teploty. Nižší teploty kulmování, tím nižší případné poškození vlasů. Pro úpravu jemných a krátkých vlasů vždy používejte nižší teploty. U hrubých a nepoddajných vlasů nastavte vyšší teploty.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..