Maličkosti dělají divy. Toho jsem si vědoma již dlouho, ale stále se najde mnoho věcí, které mě dokážou překvapit a pomohou mi uvědomit si, že malá změna může mít velké, rozsáhlé a dlouhotrvající následky. Ale nebojte, nemluvím o sesuvu půdy, vlně tsunami či zemětřesení, mám na mysli úpravu obočí v Benefit Brow Baru!

Dlouho jsem přemýšlela nad možností nechat si obočí profesionálně upravit a Brow Bar, který je součástí parfumerií Sephora, vyhrál díky kladným recenzím, profesionálnímu ošetření a zároveň přátelskému přístupu. Já, která jsem k podobným proměnám poněkud nedůvěřivá (vždyť doslova dáváte vaše obočí do rukou cizímu brow artistovi a ten si s ním bude dělat, co uzná za vhodné!), jsem se nakonec svěřila do péče odborníků právě od Benefitu.

Příjemné prostředí Brow Baru

Příjemné prostředí Brow Baru

Byla jsem zvědavá na celkové oživení svého obličeje a proměnu, kterou by hezky upravené obočí mohlo vytvořit a také jsem se chtěla přesvědčit na vlastní kůži o dvou věcech. Za prvé jsem chtěla zjistit, co je pravdy na těch šeptandách, že Benefit Brow Bary jsou skutečně skvělé, úžasné a prostě nejlepší – stejně jako sám Benefit. A za druhé jsem rozhodně chtěla pocítit na vlastní kůži tu slavnou proměnu, která by mohla vyzdvihnout mé poněkud neviditelné světlé obočí na jiný level. A jak to dopadlo?

Když teď na to vzpomínám, mým tehdejším pochybám a lehké nedůvěřivosti se nyní jenom směji, protože se rozhodně nemůžete svěřit do lepších rukou, než jsou ty od artistů v Benefit Brow Barech. Ale pěkně po pořádku!

Jak jsem již uvedla, Benefit Brow Bary jsou součástí Sephor a můžeme je najít konkrétně ve čtrnácti pobočkách v České republice s tím, že většina z nich se nachází v Praze. Brow Bary nenabízí jen úpravu a barvení obočí, ale také nalepení umělých řas či úpravu partií nad ústy voskem. Pokud se chcete dozvědět přesné ceny a možnost objednání, pak doporučuji se mrknout na tento odkaz, kde najdete všechny bližší informace.

A nyní už k tomu hlavnímu! Jelikož jsem zrzka s poměrně nevýrazným obočím, tak jsem upřímně na celou proceduru a výsledné dílo byla fakt zvědavá. „Může se to povést na výbornou, ale taky se to třeba povést vůbec nemusí. A co pak? Co bych dělala s nepovedeným tvarem obočím a nepřirozenou barvou, která se nedá smýt, protože se vymyje jen časem, a to asi až tak za měsíc? A bude depilace horkým voskem bolestivá?“ Nejen tyhle otázky mi kolovaly hlavou, když jsem se blížila k nákupnímu centru Quadrio, kde jsem byla objednaná a svěřená do rukou sympatického mladíka Danyho.

Na úvod jsme se domluvili na všech mých požadavcích a představách (hlavně přirozeně a barvu jen lehce, aby obočí bylo výraznější, ale ne zase tolik!). Pak už jsem se usadila na židličku v růžovoučkém koutku Brow Baru a Dany se pustil do práce. Abych byla upřímná, tak možná nějaký krok popletu či prohodím s jiným (přece jich jen bylo spousta), ale hlavní princip spočíval v upravení tvaru obočí a jeho nabarvení. Dany používal tolik různých nástrojů a pomůcek, že si to už ani dopodrobna nepamatuji.

Nejdříve si ohraničil začátek, nejvyšší bod a konec mého obočí, podle čehož se pak řídil v dalších úpravách. Namíchal odstín barvy, který mu nejlépe seděl k obočí a mému celkovému obličeji. Následně barvu nanesl na (vlastně i do) obočí a nechal chvíli působit. Zatím si nahřál horký vosk s tajemnou tmavě modrou barvou, aby ho mohl o chvíli později použít k epilaci – odstranění nežádoucích chloupků. Epilace horkým voskem překvapivě vůbec nebolela, pro mě byl vosk naopak příjemný a působil uklidňujícím dojmem. K získání perfektního tvaru použil Deny pinzetu a také speciální nůžtičky. A pak už stačilo jen zakrýt podrážděnou červenou kůži v okolí obočí tak, aby nic nebylo poznat a tradá, proměna byla hotová!

Doteď nevím, jak je to možné, ale Dany zvládal téměř v jednom okamžiku se se mnou kamarádsky bavit, na mou žádost fotit každou změnu na mém obočí, nahřívat horký vosk, do toho ještě míchat ten správný odstín barvy a navrch tomu všemu se neustále usmívat! Co dodat, než že mu patří můj velký obdiv a obrovské díky ještě jednou, protože na takovouhle práci musíte být nadaní, musí vás to bavit, naplňovat, měli byste mít cit a šikovné ruce. Těmito vlastnostmi Dany oplýval a já bych konkrétně jeho doporučila každému. I těm, kdo váhá, protože z vašeho obličeje díky proměně obočí vytěží to nejlepší, vkusně, precizně a překrásně si s ním pohraje a vyladí ho k dokonalosti.

Co dodat, než že jsem byla a stále jsem maximálně spokojená. Po týdnu od proměny barva stále drží a tvar obočí se téměř nezměnil (když nepočítám ranní vstávání z postele, kdy mi vlasy i obočí trčí do všech stran – ale to jde bez problému štětečkem upravit…).

Štědrý sortiment Benefitu

Štědrý sortiment Benefitu

Závěrem už dodám jen to, že jsem se přesvědčila o dvou věcech. Za prvé: služba Brow Bar od Benefitu si přízeň, slávu a opěvování rozhodně plným právem zaslouží. Za druhé: malá proměna dokáže divy. Díky „novému“ obočí se cítím mnohem sebevědomější, krásnější, upravenější a konečně cítím, že můj obličejprokoukl“, je výraznější a má jasný tvar a rysy. To jsem sama předtím za pomoci pinzety nebo obyčejné tužky na obočí prostě nedokázala. Seč jsem chtěla, jak jsem chtěla.

Myslím si, že zrovna nedostatek sebevědomí je u mnoha žen a dívek zásadní problém a jsem přesvědčená, že zrovna zprvu tato nepatrná změna vám může usnadnit život a ukázat vás ve vaší plné kráse. A to „jen“ díky „nepatrné“ úpravě a zvýraznění obočí!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..