Tentokrát jsme vyzkoušeli modelační pastu značky Salerm, která slibuje matný vzhled, pohodlné tvarování, silné zpevnění a hydrataci vlasů zároveň. Vosk Matt Wax ze stylingové řady Pro.Line pochází z dílny renomované španělské kosmetiky značky Salerm.

Salerm Pro.Line 03 Matt Wax

Salerm Pro.Line Matt Wax pro silnou fixaci a modelaci účesů. Obsahuje hydratační a regenerační složky. Progresivní fixační formule: čím více přípravku nanesete, tím silnější fixace docílíte. Obsahuje anti-vlhkostní složky, které chrání proti krepatění vlasů (anti-frizz efekt). Vosk propůjčuje vlasům matný efekt. Vlasy nezatěžuje. Nemastné složení bez olejových složek. Obsahuje přírodní vosky. Velmi pevná textura.

Progresivní fixační formule: čím více přípravku nanesete, tím silnější fixace docílíte.
Salerm Pro.Line 03 Matt Wax matující pasta

Salerm Pro.Line 03 Matt Wax matující pasta

Konzistence

Hned na úvod překvapí velmi tuhá konzistence vosku, kterou je nutno před aplikací velmi důkladně rozetřít v prstech. Třením prstů vosk změkne. Poté je možné přistoupit k samotnému tvarování účesu. Důkladné rozetření vosku je velmi podstatné. Případné hrudky totiž nevypadají ve vlasech velmi efektně a navíc slepují.

Vosk obsahuje silné fixační polymery, které v kombinaci s vysokou tuhostí umožňují vymodelovat i krátké vlasy do rozcuchu.

Salerm Pro.Line 03 Matt Wax matující pasta

Salerm Pro.Line 03 Matt Wax matující pasta

Parfemace

Vosk Salerm Matt Wax je parfémován velmi jemnou citrusovou vůní. Parfemace je ovšem velmi málo patrná, téměř neznatelná. Nemusíte se tedy obávat pronikavé vůně, která by vás provázela během celého dne a případně přebíjela váš oblíbený parfém nebo toaletku.

Fixace

Vosk Salerm Matt Wax nabízí silné zpevnění 3 na stupnici od 1 do 4. Ačkoliv se nejedná o nejsilnější přípravek, je možné díky extrémní tuhosti vymodelovat i krátké, hrubé vlasy. Pokud vosk před aplikací velmi dobře rozetřeme, vlasy neslepuje a dodává objem. Na mokrý efekt můžete zapomenout.

Vlastní zkušenost

Vosk jsme testovali cca 2 měsíce na velmi krátkých (cca 5 cm), ale za to na pevných a hrubých vlasech. Při každodenní aplikaci jsme za 2 měsíce spotřebovali zhruba 3/4 balení. Vosku postačí aplikovat velmi malé množství.

Samotná modelace vlasů do rozcuchu byla velmi snadná a rychlá. Vlasy nebyly po aplikaci slepené a nepůsobily mastným dojmem. Navíc vlasům nedodává lesk, ale naopak zmatňuje.

Výhodou vosku je, že ve vlasech nevysychá. Účes tak nepůsobí tvrdým dojmem a případnou nedokonalost lze vždy poupravit konečky prstů. Další výhodou je, že vlasy nemastí. Na vlasech tak neulpívá prach a jiné nečistoty, které by kazily dojem z dobrého stylingu. Díky nemastnému složení není bezpodmínečně nutné vlasy večer umýt šampónem.

Verdikt: rozcuch držel během celého dne velmi dobře, vlasy neplihly a nemastily se, v případě velmi dobrého rozetření vosku před aplikací nezanechává zbytky, vlasy neslepuje, ale dodává objem, téměř bez parfamace, nedráždí vlasovou pokožku, nepropůjčuje vlasům mokrý vzhled, dodává matný vzhled, vlasy není nutné večer umýt šampónem.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..