Značka Luxina je již od roku 1949 v Itálii považována za synonymum elegantních a vždy upravených mužů dbajících o svůj vzhled. Široký sortiment produktů inovativní luxusní kosmetiky pro muže je vhodný pro splnění náročných každodenních potřeb – holení, péče o vousy, pokožku a vlasy. 

Z širokého sortimentu produktů Luxina jsme podrobnému testování vybrali 3 produkty vlasové kosmetiky – peelingovou masku před šampónovánímenergizující šampón pro časté použití a modelační krém pro finální styling.

Luxina Purify peelingová maska, Luxina Daily posilující šampón pro muže a Luxina Brillantina modelační a pečující krém

Luxina Purify peelingová maska, Luxina Daily posilující šampón pro muže a Luxina Brillantina modelační pečující krém

Luxina peelingová maska na vlasovou pokožku

Prvním testovaným produktem je scrub neboli peelingová maska na vlasovou pokožku. Dle popisu výrobce je maska určena pro důkladné odstranění lupů, nečistot a přebytečného kožního mazu z vlasové pokožky.

Luxina Scrub před-šampónová maska s bílým jílem, mikrosférickými perlity sopečného původu a s esenciálními oleji z máty a citrónu pohlcuje z vlasové pokožky zbytky lupů a nadbytečný kožní maz. 

Luxina Scrub na vlasovou pokožku má 250 ml a je dodáván v plastové tubě s jednoduchým designem (bílý obal a velmi střídmý potisk). Vzhledem k tomu, že maska je určena především pro muže, tak tomu odpovídá i vůně. Parfemace je typicky peprmintová, což povzbuzuje dojem osvěžení a čistoty.

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Peelingová maska se má aplikovat jednou až dvakrát týdně, vždy před umytím vlasů. Maska se nanáší na suchou či vlhkou vlasovou pokožku, řádně vmasíruje a nechá se pár minut působit. Poté se řádně opláchne a vlasy se následně umyjí šampónem.

Podle složení Luxina Purify maska mimo jiné obsahuje kaolín, perlit, piroctone olamine a přírodní výtažky z citrónu, máty, rozmarýnu a kopřivy. Perlit je přírodní vulkanizovné sklo s vysokou schopností pohlcovat vlhkost. Kaolín neboli bílý jíl zbavuje pokožku nečistot, nadměrné mastnoty a všech dalších nečistot a ponechá pokožku svěží s hluboce vyčištěnými póry. Piroctone Olamine zabraňuje množení nežádoucích plísní, bakterií a kvasinek. Piroctone Olamine zklidňuje zanícenou vlasovou pokožku a významně eliminuje lupovitost. Výtažky z rozmarýnu podporují krevní oběh, jsou antimikrobiální, stimulující, antioxidační, antiseptické, čistící a vazodilatační.

Další nespornou výhodou masky je uvolnění pórů na vlasové pokožce, která je tak prodyšná a může dýchat. Navíc vlasová pokožka je připravena pro případnou další péči v podobě ampulí proti vypadávání vlasů nebo pro vyřešení dalších problémů s vlasy. Čisté póry totiž umožňují maximální prostup aktivních složek různých ampulí k vlasové cibulce a tím ji maximálně vyživí a posílí. Ucpané a doslova „zašpuntované“ póry neumožňují proniknout aktivním složkám do vlasové pokožky, tím se účinné přípravky následné péče stávají méně účinné nebo až zbytečné.

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Maska byla testována na citlivé vlasové pokožce náchylné na zarudnutí či podráždění. Ačkoli maska obsahuje chladivé složky jako je peprmintový olej, tak jeho účinky na vlasové pokožce nejsou patrné. Peeling vlasovou pokožku výrazně nechladí, jak by se  se dalo očekávat ze samotné peprmintové parfemace.

Peelingová maska se velmi snadno používá. Scrub byl aplikován vždy na suchou vlasovou pokožku a následně vmasírován do vlasové pokožky. Maska má na dotek drsnou kašovitou konzistenci s mírně nažloutlým zbarvením. Samotný peeling je vždy nutné umýt šampónem. V případě pouhého oplachu vodou vlasy působí mastně a neumytě. Peeling vlasovou pokožku nikterak nedráždí a při pravidelném používání eliminuje projevy lupovitosti a podráždění.

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Luxina Purify Mask scrub na vlasovou pokožku

Dalšími testovanými produkty jsou energizující šampón a modelační krém pro styling vlasů.

1 2 3

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..