Akné a černé tečky, které parazitují na naší tváři rozhodně nepatří mezi reprezentanty krásy. Zarudlé skvrny, pupínky a černé tečky na nose a problematická T zóna jsou nejčastější kosmetické problémy, které řeší řada z nás. V obchodech a e-shopech máme k dispozici nepřeberné množství  přípravků, které zaručují perfektní vzhled naší tváře. Některé fungují skvěle, jiné ovšem mohou problematičnost ještě zhoršit. V dnešní recenzi se zaměříme na černou masku The Black od italského výrobce KEPRO.

Černé čistící masky

S tzv. černými slupujícími maskami se doslova roztrhl pytel. K dispozici máme nepřeberné množství značek o různém složení a s docela vysokým cenovým rozpětím. Nejlevnější černé masky je možné objednat v čínských e-shopech, nejdražší pak u renomovaných výrobců kosmetických značek. Varujeme ovšem před nákupem jakékoliv kosmetiky v čínských obchodech. Složení některých přípravků nemusí být košer a dlouhodobé používání takovýchto přípravků nám může spíše uškodit.

Společným cílem všech černých masek je absorbovat přebytečný maz a odstranit nevzhledné černé tečky z nosu, tváře, čela a brady. Pokud sledujete YouTube scénu, určitě jste zaregistrovali, že snad každá bloggerka někdy testovala černou slupovací masku. Během této „černomaskové“ mánie jsme se také rozhodli vyzkoušet několik značek těchto zázračných masek. Nejvíce nás ovšem oslovila ne příliš známá černá maska The Black Mask od italského výrobce KEPRO.

The Black Mask černá slupovací maska proti černým tečkám

The Black Mask černá slupovací maska proti černým tečkám

The Black – černá slupovací maska

V prvé řadě je velmi potěšující zprávou, že maska the Black byla vyrobena v Itálii renomovaným výrobcem kosmetiky KEPRO. Italové jsou v kosmetickém průmyslu považování za velké odborníky, což již samo o sobě přináší jistou záruku kvality. Z tohoto důvodu jsme detailně nemuseli řešit, zda složení masky neobsahuje zakázané nebo škodlivé látky. Složení masky jsme ovšem přesto rádi prolustrovali.

Složení a konzistence masky the Black Mask

Složení masky obsahuje zklidňující a protizánětlivé složky, které zamezují zarudnutí póru a vzniku pupínku. Potěšující je, že maska neobsahuje silikony, parabeny a ani konzervanty MIT nebo MCIT. Hlavní složkou je ovšem guma, která po zaschnutí na tváři vytvrdne a vytvoří tak pevnou, ale elastickou krustu, která během sloupávání vyčistí póry, odstraní nečistoty a dokonce i jemné chloupky. Masku proto nikdy nenanášejte k blízkosti obočí nebo k vlasové linii.

Konzistence masky je oproti jiným černým maskám, které jsme měli možnost vyzkoušet, velmi hutná a táhnoucí se. Maska je balena ve skleněné dóze a nikoliv v tubě jak bývá u těchto masek obvyklé. Skleněná dóza se nám ovšem přes prvotní rozpaky velmi osvědčila. Aplikace je čistá bez zbytečného plýtvání. Do dlaně si posadíme dózu a ukazováček druhé ruky pak masku rovnoměrně nanášíme. Je potřeba si ovšem zvyknout. Maska se totiž trochu táhne, což může zpočátku způsobovat mírné komplikace.

Na vlastní kůži

Černou masku The Black Mask nanášíme na obličej, vynecháme oční okolí, okolí rtů a velký pozor dáváme na obočí a hranici vlasů. Maska je po zaschnutí velmi pevná a silně přilnutá k pleti, což může vést až k depilaci obočí. Pokud by přeci došlo k zasažení obočí, stačí masku na inkriminovaném místě opláchnout vodou.

Oficiální popisek výrobce nevyžaduje pleť před aplikací masky vyčistit tonikem, gelem, mýdlem nebo jiným přípravkem. Před aplikací masky ovšem doporučujeme pleť rozehřát, aby došlo k otevření pórů a maska tak mohla účinněji působit. Doba působení masky je cca 30 minut. Masku nechejte vždy důkladně vyschnout. Z tohoto důvodu nedoporučujeme aplikaci během koupele ve vaně nebo v místech se zvýšenou vlhkostí. Maska by totiž nikdy pořádně nevytvrdla.

Po uplynutí doby působení masku pomalu sloupneme od brady směrem vzhůru k čelu. Tento způsob se nám jeví jako nejlepší pro maximální odstranění nahromaděných nečistot a vyčištění zanesených pórů. Maska se velmi dobře sloupává, netrhá se a zanechává pouze minimum zbytků, které se následně dočistí vlažnou vodou. Tah masky je doopravdy velmi silný a dokonce nám během slupování depilovala jemné až neviditelné chloupky na čele.

Výrobce masku doporučuje používat alespoň jeden měsíc. Maska je balena o objemu 50 ml, což cca vystačí na 10 aplikací. Masku není vhodné používat každý den, ale dle stavu pleti doporučujeme jednu až dvě aplikace týdně. Balení tedy bohatě vystačí na doporučenou měsíční očistnou kůru.

The Black Mask černá slupovací maska proti černým tečkám

The Black Mask černá slupovací maska proti černým tečkám

Závěr

Černá maska The Black Mask od italského výrobce profesionální kosmetiky nás velmi mile překvapila. Jedná se o nejsilnější masku s nejlepším tahem, kterou jsme kdy testovali. Maska odstraní velké množství nečistot. Pleť je po sloupnutí jasnější, čistější a dokonce i vypnutá. Maska je také schopna vytáhnout černé tečky z nosu, brady, tváře a čela, nicméně nemůžete očekávat, že se ji povede odstranit úplně všechny. Ty nejvíce „zakousnuté“ je nutné odstranit mechanickou cestou, ideálně v kosmetickém salónu.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..