Biokera Natura je profesionální řada vlasové kosmetiky značky Salerm Cosmetics. Společným jmenovatelem všech přípravků řady Biokera je vysoká kvalita všech používaných surovin, včetně základních, přírodních a léčivých složek. Díky vyspělým technologiím, které v Salerm Cosmetics používají, je složení přípravků dokonale vyváženo a sladěno tak, aby účinnost jednotlivých složek byla maximální.

Kompletní řada Biokera Natura Especifíco Caspa proti lupům zahrnuje tři produkty. Šampón, vlasovou masku a vlasové sérum v ampulích. Prvním krokem celého ošetření je mytí vlasů šampónem Biokera proti lupům. Šampón vlasovou pokožku a vlasy dokonale vyčistí od nevzhledných a svědivých lupin a zároveň ničí kvasinky pityrosporum ovale, které jsou hlavní příčinou vzniku lupů. Dalším krokem intenzivního ošetření je aplikace vlasové masky Biokera proti lupům. Maska se nenanáší na vlasovou pokožku, ale pouze do vlasových délek. I přesto díky obsahu pyritionu zinku je vhodnou péči a dokonalým doplňkem pro vlasy s lupy, které potřebují hydrataci, jemnost a lesk. Posledním krokem pro účinný boj a trvalé vyléčení problémů s lupy je aplikace vlasového tonika v ampulích. Tonikum proniká do vlasové pokožky, kde přímo v jádru ničí kvasinky způsobující lupy. Zároveň díky adstringentním účinkům uzavírá vlasové póry a zamezuje proniknutí kvasinek na vlasovou pokožku.

Salerm Biokera sada proti lupům

Salerm Biokera sada proti lupům

Speciální ošetření Biokera Natura Especifíco Caspa proti lupům je založeno na pyritionu zinku a lněném oleji. Pyrition zinku je oproti Piroctone Olamine dle posledních výzkumů účinnější látkou regulující a eliminující vznik lupů. Lněný olej vlasové pokožce dodává hydrataci a zamezuje odlupování pokožky.

Konzistence

Konzistence šampónu je velmi hustá, krémová a sametová. Díky přidanému lněnému oleji je šampon příjemně kluzký a velmi snadno přilne k vlasům a vlasové pokožce. Šampón vytváří velmi bohatou pěnu. Příjemná je také parfemace šampónu, která je velmi jemná a nikoliv pronikavá. I přes hutnou konzistenci se šampón až překvapivě velmi dobře oplachuje.

Konzistence šampónu Salerm Biokera proti lupům

Konzistence šampónu Salerm Biokera proti lupům

Pyrithion zinku a lněný olej

Aktivními ingrediencemi šampónu Biokera proti lupům, které působí proti lupům a šupinatění vlasové pokožky jsou pyrition zinku a lněný olej. Pyrition zinku se používá pro zničení kvasinek pityrosporum ovale, které způsobují lupy. Lněný olej pak zvláčňuje vlasovou pokožku a zamezuje vysušování pokožky.

Šampón je tak vhodný nejen k eliminaci lupů, které byly způsobeny kvasinkami, ale také v případech, kdy šupinky jsou způsobeny podrážděním a vysušením vlasové pokožky. Nemusíte tedy řešit, zda šupinky ve vlasech jsou kvasinkového nebo jiného původu.

Sulfáty ANO, silikony a parabeny NE

Pro někoho z nás může mít výhodu to, že šampón je bez parabenů a silikonů. Problematika silikonů ovšem není až tak jednoduchá a razantní odmítnutí této složky ve všech přípravcích vlasové kosmetiky nemá opodstatnění a je hodně diskutabilní. Nicméně tento šampón silikony neobsahuje, takže tuto problematiku necháme stranou.

Šampón ovšem obsahuje velmi propírané a na webových fórech a diskuzích velmi často odsuzované sulfáty (konkrétně sodium laureth sulfate). Musíme si ovšem uvědomit, že šampón Biokera proti lupům spadá do kategorie čistících šampónů. Jeho hlavním úkolem je vlasovou pokožku a vlasy velmi dobře vyčistit. Pro tento účel jsou sulfáty v současnosti nenahraditelné. Ano, na trhu se můžeme setkat s bezsulfátovými šampóny, ale jejich čistící schopnosti nejsou tak dobré, jako u klasických sulfátových šampónů. Bezsulfátové šampóny jsou vhodné pro případy, kdy si vlasy myjeme každý den. Pro intenzivní očistu ovšem nikoliv.

Použití

Díky hutné konzistenci postačí použít malé množství, cca do 5 ml, i méně, pokud si šampón naředíte. Jako u každého šampónu, i zde je důležitá rovnoměrná distribuce na vlasovou pokožku. Konečky prstů namáčíme do dlaně s šampónem a postupně rovnoměrně nanášíme na vlasovou pokožku. Poté pokračujeme jako obvykle. Šampón masírováním pokožky napěníme a takto vytvořenou pěnu stahujeme do délek ve směru růstu vlasů. Poté dostatečně vymyjeme veškerou pěnu z vlasů a vlasové pokožky. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, je vhodné šampón použít alespoň dvakrát týdně. Jak již bylo výše uvedeno, jedná se o čistící šampón a každodenní aplikace není nezbytně nutná. Pokud je každodenní mytí vlasů nutností, je vhodné šampón proti lupům střídat, např. právě s bezsulfátovým šampónem Biokera Argan.

Pěnivost šampónu Salerm Biokera proti lupům

Pěnivost šampónu Salerm Biokera proti lupům

Naše vlastní zkušenost

Šampón jsme testovali půl roku. Na dva litry šampónu Biokera proti lupům (2 x 1000 ml) jsme byli dva. Vlasy jsme si myli každý den a během této doby jsme nevyzkoušeli žádný jiný šampón. Šampón jsme dokonce ani nestřídali s žádným bezsulfátovým jak je obecně doporučováno.

První testovaná vlasová pokožka je charakteristická velmi hustými a hrubými vlasy se sklonem k šupinatění. Původ šupin nezjištěn, prostě vlasy s lupy. Druhá testovaná vlasová pokožka s již ne tak hustými, ale jemnými vlasy, velmi citlivá a náchylná na podráždění s výskytem vyrážek a zarudnutí.

Během prvních třech až čtyřech použití jsme během mytí vlasů zaznamenali mírné pálení vlasové pokožky a očí. Tento negativní jev ovšem po jednom týdnu používání zcela vymizel. První vlasová pokožka byla po prvním týdnu používání naprosto čistá, bez známek nevzhledných šupin. Během půlročního testování nebyly zpozorovány žádné negativní účinky. Vlasová pokožka nesvědila, nebyla zarudlá, nepálila.

Druhá vlasová pokožka se po třech týdnech používání zbavila nepříjemného zarudnutí, pupínků a krvavých boláků. Během půlročního každodenního používání opět bez negativních projevů. Zarudlost a svědivé a krvácející pupínky se během půl ročního testování znovu neobjevily, a dokonce ani ne během chladných a mrazivých dní.

Pokud hledáte opravdu kvalitní šampón pro problematickou vlasovou pokožku s lupy nebo s šupinkami, se zarudnutím a svěděním, je Biokera tou správnou volbou. Testovali jsme na vlastní kůži, a to doslova! Šampón Biokera proti lupům je vhodný i pro léčbu prvotních příznaků a zmírnění projevů lupénky (psoriásy).

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..