Mytí vlasů jedlou sodou je neuvěřitelně snadný a rychlý způsob, jak vlasy důkladně vyčistit od veškerých těžce odstranitelných nečistot, jakým jsou například nerozpustné silikony. Ačkoli se to zdá nepravděpodobné, opravdu to funguje. Vlasy ihned po umytí budou vypadat zdravěji.

Jedlá soda na vlasy

Na vlasech a vlasové pokožce se postupně usazují nečistoty z ovzduší, odumřelé buňky a zbytky stylingových produktů. Produkty vlasové kosmetiky ve značné míře obsahují silikony, které na vlasech vytváří velmi tenkou neviditelnou vrstvu, která nám vnucuje vizuální dojem krásných a zdravých vlasů.

Problém ovšem nastává při dlouhodobém používání vlasové kosmetiky se silikony. V průběhu používání dochází díky jeho nerozpustnosti ve vodě k nahromadění ve vlasech. Vlasy začínají vypadat nevzhledně a jsou na první dojem těžší.  Ne všechny silikony jsou ve vodě nerozpustné, existuje celá řada silikonů, která se ve vodě, popř. i na vzduchu samy rozpustí a rozpadnou. Mezi nevymývatelné silikony vodou patří například Dimethicone.

Hydrogenuhličitan sodný

Hydrogenuhličitan sodný jak je chemicky označována právě jedlá soda je bílý prášek se zásaditým pH. Jedlá soda se používá do kypřícího prášku, k neutralizaci kyselin či při neutralizaci žaludečních šťáv.

Mimo jiné se jedlá soda používá k bělení zubů, čistění pleti a vlasů. Díky svým jedinečným vlastnostem vlasy ihned po umytí prozáří a dodá jim lehkost.  Velmi malé množství jedlé sody je také možno použít jako suchý šampón pro absorpci přirozené mastnoty vlasové vlasů a vlasové pokožky.

Soda místo šampónu

Asi ¾ hrnku naplňte jedlou sodou a aplikujte na mokré vlasy. Nyní jemně emulgujte jedlou sodu po celé délce vlasů. Velmi pečlivě opláchněte. Dále pokračujte jako obvykle. Umyjte vlasy běžným šampónem a poté použijte kondicionér. Kondicionér je důležitý neboť dodá vlasům potřebnou hydrataci, kterou jedlá soda absorbovala. Čistící proceduru se doporučuje používat maximálně jedenkrát měsíčně.

Jako alternativu k jedlé sodě je možné použít roztok smíchaný ze 2 šálků bílého octa a 2 šálků vody. Do smíchaného roztoku ještě přidejte malého panáka (cca 0,02 l) citrónové šťávy. Touto směsí opláchněte vlasy po umytí šampónem. Již neoplachujte vodou. Po vysušení vlasů by neměla být patrná vůně octa. Po použití octového roztoku s citrónovou šťávou není nutné používat žádný kondicionér. Také se doporučuje používat maximálně jedenkrát za měsíc.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..