Může se zdát, že způsob mytí a oplachování vlasů není nijak důležitý. Opak je však pravdou. Způsob, technika mytí vlasů a pečlivost oplachování má velký vliv na konečný výsledek. Při špatném a nedokonalém způsobu provedení je výsledek velmi rozpačitý a nejistý. Místo krásných vlasů, hydratovaných, lesklých a hebkých vlasů jsou vlasy krepaté, matné, těžké. Vlasová pokožka je podrážděná, zarudlá a svědivá.

Mytí vlasů

Mytí vlasů

Šampón myje a připravuje vlasovou pokožku na následující péči. Průměrná optimální frekvence mytí, která udržuje vlasovou pokožku v těch nejlepších podmínkách a v rovnováze je dvakrát týdně.

Šampóny profesionální vlasové kosmetiky MedaVita jsou velmi účinné a koncentrované a není potřeba nanášet velké množství výrobku na vlasy a vlasovou pokožku. Je lepší vždy začít menším množstvím a v případě potřeby přidat. Správně by měl být šampón nanášen z dlaně a pomocí prstů druhé ruky rovnoměrné aplikován na 4 až 5 míst vlasové pokožky. Poté je nutné šampón emulgovat a jemně masírovat krouživými pohyby polštářky prstů. Je nežádoucí, hlavně u mastné vlasové pokožky při masáži tlačit a vyvíjet nadměrný tlak na vlasovou pokožku. To z toho důvodu, že velkým tlakem dochází ke stimulaci mazových žláz, které zvýší produktivitu kožního mazu. Nakonec je důležité pečlivě vlasy opláchnout a dle potřeby provést ještě jedno mytí. První mytí slouží k odstranění těch největších nečistot. Druhé mytí slouží pro dokonalý vzhled a čistotu.  Při druhém mytí nechejte šampón pár minut působit. Dáte tak prostor aktivním složkám prostoupit do vlasové pokožky a délek vlasů.

Při velmi mastné vlasové pokožce, naneste šampón MedaVita Requilibre na suchou vlasovou pokožku a proveďte velmi krátkou distribuční masáž. Šampón nechejte 3 minuty působit, poté přidejte vody, emulgujte a řádně opláchněte.

Oplachování vlasů

Oplachování vlasů je velmi důležitý moment celého procesu péče o vlasy a vlasovou pokožku. Vždy dbejte na to, aby výrobky určené k oplachování byly dokonale vymyty z vlasové pokožky a vlasů. Pokud navíc přípravky vlasové kosmetiky, jako jsou například masky, necháváte působit, je obtížnější je poté dokonale opláchnout. V těchto případech je vždy lepší po uplynutí doby působení, nejprve přidat trochu vody a dobře emulgovat. Oplachování tak bude snažnější a dokonalejší.

Jedním z důvodů proč je oplachování tak důležité, je rozdílné pH produktů vlasové kosmetiky. Zásadité pH otevírá a kyselé pH zavírá vlasové šupinky na povrchu vlasu. Pokud vlasovou kosmetiku se zásaditým pH (otevření šupinek vlasů a proniknutí aktivních látek do hloubky) dokonale neopláchnete a použijete přípravek s kyselým pH (např. maska pro uhlazení vlasů) uzavřete přípravek se zásaditým pH dovnitř vlasu. Následkem toho se vlasové šupinky začnou znovu otevírat a vlas působí matným a porézním (otevřeným) dojmem. Pouze vlas s dokonale uzavřenými šupinkami je hladký, krásný, zdravý a zářivý na pohled. 

NIKDY neoplachujte vlasy prudkým proudem vody. Voda se odrazí od hlavy a vlasů jako tenisový míček od zdi a vlasy tak nebudou nikdy pečlivě opláchnuty. Správné je oplachování vlasů pod slabým proudem vody, který sklouzne po vlasu a spláchne všechny nečistoty a zbytky produktů vlasové kosmetiky. 

oplachování vlasů

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

One Response

  1. Clip in kadeřnice

    Dobrý článek, děkuji za něj, zrovna přemýšlím nad barvou a firmou

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..