Líčení umí zázraky. Mnoho nedostatků tváře, jako jsou například vrásky, můžeme zamaskovat vhodným líčením. Ve starším věku se objevují zejména mimické vrásky, a i víčka jsou povolena. Také rty již nejsou tak plné, jako dříve. Ztenčuje se hlavně horní ret.

Jestliže zvolíme správný make-up, můžeme dosáhnout mladšího vzhledu, podtrhnout jednu část obličeje, a naopak zakrýt nedostatky. Jak na to?

Korektor a make-up

Tmavé kruhy pod očima a vrásky zakryjeme tekutým korektorem. Tu nejlepší práci odvede rozjasňovací korektor, který pleť krásně prozáří. Rozjasňující složky by měl obsahovat i make-up, který rovnoměrně rozetřete po pleti. K tomu vám může dopomoci vhodný štětec nebo houbička. Je dobré pořídit si make-up se žlutým nádechem, protože zajistí hřejivý dojem pleti, a tím pádem i mladistvější efekt.

Mladý vzhled pro starší dámy - tipy na líčení

Pudr a tvářenka

Make-up zafixujte pudrem, ale nijak to s ním nepřehánějte. U kvalitního líčení je lesk na tvářích je žádoucí. Na líčka naneste tvářenku, kterou rozetřete do ztracena.

Zapomeňte na přehnaně výrazné rty

Výraznou rtěnkou pouze upozorníte na zúžené rty. Proto je lepší použít rtěnku jemného přírodního odstínu.

Úzké obočí je tabu

Husté pěstěné obočí je mladistvé. Naopak vytrhané úzké obočí na kráse nikomu nepřidá. Navíc dokáže přidat pár let navíc a působí zbytečně přísně. Zbavujte se opravdu jen nežádoucích chloupků, ale nevytrhávejte obočí do příliš úzké linky.

Zbavte se linek

Široké linky starším dámám nesluší. Zvláště pak ne černé. Jestliže se linek nedokážete zbavit, zvolte světlejší odstín, a linky zužte.

Kleštičky na řasy jako neodmyslitelný pomocník

Před použitím řasenky natočte řasy kleštičkami. Vyberte takovou řasenku, která řasy prodlužuje, a přidá jim na objemu.

Mladý vzhled pro starší dámy - tipy na líčení

Denní světlo

Ličte se za denního světla. Uvidíte tak, jaký je skutečný výsledek, a jak bude vaše pleť působit na okolí. Líčení u zrcadla pod lampou dokáže zkreslovat. A nebo navštivte profesionální salon krásy.

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..