MedaVita, renomovaný výrobce profesionální vlasové kosmetiky, představuje revoluční systém ochrany a posílení vlasového vlákna. MedaVita WONDERPLEX. MedaVita WONDERPLEX přináší ochranu vlasů při každém chemickém či technickém zákroku jako je barvení, odbarvování či tónování.

Ochrana vlasů MedaVita WONDERPLEX vznikla s příslibem ochránit vlasy během odbarvování pomocí aktivních molekul, které se usazují na vlasovém vlákně, vytváří okolo něj velmi tenký průhledný film a chrání jej. Hlavní molekula WONDERPLEXu neobyčejným způsobem pomáhá chránit kutikulu během chemického působení a poté pomáhá kutikule přilnout zpět k vlasovému vláknu. Vytváří ochrannou bariéru, která brán vlas před strukturálním oslabením a následným lámáním. Posilující ošetření vlasů MedaVita WONDERPLEX je zcela bez parabenů.

MedaVita WonderPlex

MedaVita WONDERPLEX

MedaVita WONDERPLEX představuje revoluční systém ochrany a posílení vlasového vlákna, který působí současně s chemickým zákrokem.

Fáze 1 – Posilující fluid proti lámání vlasů

MedaVita WONDERPLEX Fáze 1 (Fluido Fortificante Anti-Rottura) posiluje strukturu vlasového vlákna a chrání disulfidické můstky. Technologicky pokročilé složení, chrání a posiluje strukturu vlasů během aplikací chemických zákroků, snižuje riziko lámání a činí vlas odolný proti chemickým, tepelným a mechanickým šokům. Nemění dobu působení ani účinky výrobků, do kterých je přimíchán. Zaručuje přímé působení během hlavní fáze technické práce, kdy jsou přítomny alkalické složky. Obsahuje Pantenol a Aloe vera dodávající správný stupeň vlhkosti, čímž předchází dehydrataci a křehkosti vlasů. Kyselina askorbová (vitamín C) je antioxidační, zklidňující a tonifikační. Emulze je vhodná pro všechny typy vlasů.

Fáze 2 – Emulze posilující strukturální vazby vlasového vlákna

MedaVita WONDERPLEX Fáze 2 (Emulsione Sigillante) stmeluje strukturální vazby vlasového vlákna. Fáze 2 zdokonaluje a stabilizuje proces posílení struktury a ochrany disulfidických můstků, který zahájila Fáze 1 WONDERPLEX. Obnovuje vitalitu a celistvost vlasů, uzavírá vlasové šupinky a vyhlazuje povrch vlasu. Výsledkem jsou dokonale urovnané, elastické a dlouhodobě lesklé vlasy. Obsahuje glycerin a Pantenol, pro hydrataci a zjemnění a olej z Jojoby, který vyživuje, hydratuje a zklidňuje. Slunečnicový olej chrání a působí proti volným radikálům a Kyselina askorbová (vitamín C) má antioxidační, zklidňující a tonifikační vlastnosti. Aloe vera a obilné proteiny hydratují a zklidňují. Emulze je obohacená o cenný komplex aminokyselin Amino Concentrée, který společně s proteiny z obilí, navrací vlasům části jejich struktury a kompenzují tak chybějící aminokyseliny v chemicky upravovaném vlasu. Emulze je vhodná pro všechny typy vlasů.

Barvení vlasů

Před použitím MedaVita WONDERPLEX vždy jednotlivé emulze řádně protřepejte. Po pečlivém smíchání barvicí směsi (barva + oxidační emulze) přidejte 4 ml MedaVita WONDERPLEX Fáze 1.  Po uplynutí standardní doby působení, opláchněte a vysušte ručníkem. Poté naneste alespoň 15 ml emulze MedaVita WONDERPL Fáze 2 od kořínků ke konečkům a pročešte. Nechejte působit minimálně 10 minut a poté opláchněte. Nakonec umyjte vlasy šamponem a pokračujte v úpravě jako obvykle.

Poznámka: Dlouhodobé používání MedaVita WONDERPLEXu s barvící směsí může způsobit postupné snížení krycí schopnosti a intenzity odstínů kosmetické barvy.

Odbarvování vlasů

Po pečlivém smíchání odbarvovací směsi (melír + oxidační emulze) přidejte 4 ml MedaVita WONDERPLEX Fáze 1 do 30 g melírovacího prášku nebo do 45 g melírovací pasty. Po uplynutí standardní doby působení, opláchněte a vysušte ručníkem. Poté naneste alespoň 15 ml emulze MedaVita WONDERPLEX Fáze 2 od kořínků ke konečkům a pročešte. Nechejte působit minimálně 10 minut a poté opláchněte. Nakonec umyjte vlasy šamponem a pokračujte v úpravě jako obvykle.

Poznámka: při zesvětlování s použitím Wonderplexu (neplatí při odbarvování u pokožky), použijte silnější oxidační emulzi než obvykle (místo 3% použijte 6%; místo 6% použijte 9%; místo 9% použijte 12%)

Odbarvování a tónování vlasů

Smíchejte melír s oxidační emulzí (o 3% silnější než obvykle), do směsi přidejte MedaVita Wonderplex Fáze 1 (množství MedaVita Wonderplexu Fáze 1 stanovte dle množství melíru), dobře promíchejte a naneste na vlasy. Po dosažení požadovaného zesvětlení pečlivě opláchněte. Naneste barvící směs pro tónování: barva + 4 ml MedaVita WONDERPLEX Fáze 1 + oxidační emulze (standardní síly). Nechejte působit a poté opláchněte. Naneste MedaVita Wonderplex Fáze 2 na celé délky, nechejte 10 minut působit. Opláchněte, umyjte vlasy šamponem, použijte masku a poté pokračujte v úpravě jako obvykle.

Obnova vlasového vlákna

Vlasy navlhčete vodou (nemyjte šamponem) a prosušte ručníkem. V misce smíchejte 15 ml MedaVita WoONDERPLEX Fáze 1 s 85 ml teplé vody a naneste štětcem na vlasy od kořínků ke konečkům. Pročešte a nechejte působit nejméně 10 minut, poté ihned aplikujte dostatečné množství MedaVita WONDERPLEX Fáze 2 a opět pročešte. Nechejte působit minimálně 10 minut a poté opláchněte. Nakonec umyjte vlasy šamponem a pokračujte v úpravě jako obvykle.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..