Přečtete si našeho průvodce, který vás naučí jak používat stylingové produkty, které vám pomohou dosáhnout na báječný výsledek konečné úpravy vlasů. Vlasy vyjadřují náš styl a osobnost. Díky stylingu můžeme změnit náš vzhled kdykoliv chceme a je jedno, jestli jsou vlasy krátké, dlouhé, vlnité nebo barvené do duhových odstínů. Stylizace vlasů se může stát zábavou a radostí pouze v tom případě, kdy kromě kartáčů, žehliček, fénů a dalších pomůcek použijeme kvalitní stylingové produkty. Postupujte podle našich tipů, poznejte rozdílný efekt a způsob použití jednotlivých druhů stylingových produktů a začněte s realizací vašich nápadů v kreativní tvorbě finálního účesu.

# 1 Stylingové produkty

„Uvědomění si ve jménu hry“

Ještě předtím, než si vyhrneme rukávy a vrhneme se do výběru konkrétního stylingového produktu, měli bychom se zamyslet nad slovem: „uvědomění“. Nejdříve si totiž musíme uvědomit jaké vlasy máme a až pak můžeme pochopit co potřebujeme a jak toho docílíme. Pokud jsou vlasy poškozené neustálým žehlením a nekonečnou stylizací, určitě budeme potřebovat produkty, které hydratují a vyživují.

MedaVita IDOL FEELING skvělý pečující krém na vlasy: rozjasňující, vyživující a hydratační krém. Stylingové ošetření, které vlasy tvaruje, regeneruje a rozjasňuje. Perfektní pro tvorbu jakéhokoliv vzhledu. Může být použit samostatně nebo v kombinaci s jinými stylingovými přípravky. Obsahuje vitamín E, šafrán, jojobový olej a pšeničné proteiny.

Pokud jsou lokny nepoddajné, velmi špatně se upravují, nepřirozeně se kroutí a jsou krepaté, použijeme produkt s tzv. anti-frizz efektem. V opačném případě, kdy máme spíše problém s rovnými a příliš plochými vlasy je vhodné se vyhnout produktům, které jsou příliš agresivní a vedou k vysušování vlasů.

MedaVita IDOL SWING krém na vlnité vlasy: středně tužící krém pro podporu vlnitosti. Hydratuje, odstraňuje krepatost vlasů a usměrňuje neposlušné kadeře. Vlny zachovává pružné a poskakující a usnadňuje rozčesávání vlasů. Obsahuje vitamín E, máslo Murumuru, olej Pequi.

MedaVita Idol profesionální styling a konečná úprava vlasů

MedaVita Idol FEELING vlasový krém a MedaVita Idol SWING krém pro vlnité vlasy

# 2 Vosky a modelační pasty

„Zespodu … nahoru“

Pokud používáme vosky a modelační pasty, které nám pomůžou dosáhnout na plné a objemné vlasy bez jejich zafixování, pak jejich tajemství spočívá ve způsobu aplikace. Vždy začínáme odspodu a pokračujeme směrem nahoru. Tyto produkty nanášíme do vlasových délek a vyhýbáme se vlasům u vlasové pokožky. POKUD VÝSLEDEK NENÍ NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH, VŽDY MŮŽEME DODATEČNĚ PŘIDAT MALÉ MNOŽSTVÍ PRODUKTU A STYL POUPRAVIT.

# 3 Respekt

Od lehkosti po hutnost

Stylingové produkty bychom měli aplikovat podle jejich hutnosti. Pokud chceme dosáhnout na vzdušný styl účesu, vždy začínáme s lehkými produkty a postupně pokračujeme s aplikací těch těžších, které používáme obezřetně.

Nejdříve začneme s aplikací solného spreje „Sea Salt“, který podporuje přirozeně vzhlížející vlnky, poté lehce zafixujeme lakem na vlasy a až poté a pouze do konečků naneseme trochu vosku, který vlasy příliš nezafixuje a nezatíží, ale dodá jim šmrnc.

MedaVita IDOL OCEAN solný sprej: středně tužící, texturizační sprej na vlasy pro přirozený a matný efekt. Ideální pro vytvoření plážových vln a pro dodání extra objemu a textury.

MedaVita IDOL DARLING zářivý modelační krém: ultra lehký vosk s leskem. Dodává vlasům nepřekonatelný lesk a jemný třpytivý efekt, zatímco modeluje s dokonalostí.

MedaVita Idol profesionální styling a konečná úprava vlasů

MedaVita Idol OCEAN solný sprej na vlasy, MedaVita Idol CRAFTY středně tužící gel na vlasy, MedaVita Idol DARLING modelační krém a MedaVita Idol JELLY vosk na vlasy

# 4 Mixování

Co je to mixování?

V současnosti je trendem kombinovat make-up produkty za účelem úspory času a zvýšení jejich funkčnosti. Toto je skvělá myšlenka také pro styling vlasů. Kombinováním různých specifických produktů můžeme posílit jejich účinnost a učinit tak z nich všestranného pomocníka. Zkuste například smíchat trochu gelu s modelačním voskem. Tím dodáte vlasům lesk a tvar s dlouhotrvajícím účinkem.

MedaVita IDOL CRAFTY středně tužící gel: střední zpevnění garantuje pevnost a stabilitu účesu bez zanechání zbytků.

MedaVita IDOL JELLY vosk na vodní bázi: lehce tužící vosk na vodní bázi dodává výjimečný lesk bez zatížení.

# 5 Svoboda pohybu

Nezáleží na tom, zda pixie cut oživíme fixačním gelem nebo dlouhé vlasy tužidlem: vlasy musí být vždy volné a pohyblivé, a to bez ohledu na to, jaký produkt používáme.

MedaVita IDOL GUM silně tužící gel: silné zpevnění, pro dlouhotrvající strukturovaný vzhled.

MedaVita IDOL LIGHT FIT lehká zpevňující pěna: lehké zpevnění, kontroluje tvar, dodává objem, jemnost a pružnost s dlouhotrvajícím účinkem.

Zplihlé vlasy zatížené vrstvou gelu, vosku nebo laku rozhodně nevypadají dobře. A rozhodně se také nejedná o komfortní záležitost. Důležité je, aby se vlasy po použití stylingového produktu mohly volně pohybovat. Doporučujeme si vybrat lak na vlasy s lehkým, přirozeným nebo flexibilním zpevněním a extra silné laky si ponecháme pro obtížně upravitelné vlasy a pro náročné výčesy.

MedaVita IDOL FRAME lehký lak na vlasy: lehké zpevnění. Fixuje styl s jemným a transparentním filmem.

MedaVita IDOL ATMOSPHERE lak bez plynu pro extra silné zpevnění: lak na vlasy, který udržuje tvar účesu a jeho objemnost. Flexibilní. Rychle zasychá a nezanechává mokrý vzhled.

MedaVita Idol profesionální styling a konečná úprava vlasů

Medavita Idol GUM silně tužící gel na vlasy, MeadVita Idol LIGHT FIT lehká zpevňující pěna, MedaVita Idol FRAME lehký lak na vlasy, MedaVita ATMOSPHERE extra silný lak na vlasy

# 6 Způsob použití

Asi je to neuvěřitelné, ale ignorace popisku k použití je velmi častý nešvar mnoha z nás. Pokušení okamžitě vyzkoušet nový produkt je pro mnoho z nás tak neodolatelné, až opomeneme prostudovat způsob použití. Ale pak litujeme.

Každý produkt musí mít na etiketě uveden způsob použití. Zpravidla se z popisku dozvíme, zda je produkt vhodný pro mokré nebo suché vlasy, zda je třeba vlasy po aplikaci produktu rozčesat, vysušit, opláchnout apod. Dodržujme instrukce k použití a produkt bude fungovat skvěle.

# 7 Must Have

Pokud vůbec nemáme potuchy o tom, co to styling je a co bychom si měli pořídit, tak vždy začneme lakem na vlasy a tužidlem, respektive pěnou. Tyto produkty jsou základ a neměly by chybět v žádné koupelně.

Laky na vlasy jsou celosvětově nejprodávanější položkou. K dispozici jsou natlakované plynem nebo také bez plynu v mechanickém rozprašovači a zpravidla také v různě silných intenzitách zpevnění.

MedaVita IDOL FRAME silný lak na vlasy: Silně zpevňuje a vlasy pokryje průhledným jemným filmem. Rychle zasychá a nezanechává nežádoucí zbytky. Dodává vlasům tvar a nepřekonatelný lesk.

Pěna (tužidlo) je výborná pro dodání extra objemu, ke tvarování vlasů do rovného stylu nebo naopak pro tvorbu pružných a uhlazených vln a loken. Používá se po umytí vlasů, dodává bezkonkurenční lesk a usnadňuje rozčesávání vlasů. A přizpůsobuje se všem typům vlasů.

MedaVita IDOL TWINE pěna pro vlnité vlasy: silné zpevnění a tvarování vln. Vytváří měkké, smyslné vlny, dodává plnost, strukturu a objem. Rychle se vstřebává a garantuje definované, ale poskakující a pružné vlny.

Pokud bychom chtěli vyzkoušet ještě něco navíc, určitě je vhodným řešením lesk na vlasy, který rozzáří suché a nudné vlasy a zároveň usnadní rozčesávání vlasů. A pokud bychom chtěli vlasům dodat ještě více objemu, pak se nabízí řešení v podobě suchého šampónu.

MedaVita IDOL MOONLIGHT lesk ve spreji: Lehký lesk ve spreji s intenzivní vůní pro dodání výjimečného lesku. Okamžitě zasychá, nemastí a nezanechává zbytky a chrání před vlhkostí.

MedaVita IDOL MAGNUM objemový pudr: extrémní objemový a zmatňující efekt, který umožňuje vylepšit styling kdykoliv je potřeba. Definuje, dodává objem a texturu.

MedaVita Idol profesionální styling a konečná úprava vlasů

MedaVita Idol FRAME silný lak na vlasy, MedaVita Idol TWINE tužidlo pro vlnité vlasy, MedaVita Idol MOONLIGHT lesk ve spreji, MedaVita Idol MAGNUM objemový pudr 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..