Masáž ON má za úkol zejména stimulovat a reaktivovat krevní oběh vlasové pokožky. Masáž ON uvolňuje hlavové svaly, zlepšuje pružnost pokožky a eliminuje napětí a stres. Tenhle typ masáže zlepšuje výživu vlasové cibulky a pomáhá vlasovou pokožkou zbavit toxinů. 

Masáže jsou nedílnou součástí fyzioterapie již po staletí. Správně provedená masáž pomáhá od bolesti, uvolňuje svalové napětí a navozuje stav pohody a spokojenosti. Stimulací vlasové pokožky podpoříte krevní oběh a rovnováhu vlasové pokožky. Masáž vlasové pokožky uvolňuje tělo i mysl. Italská společnost MedaVita Vám přináší unikátní manuál, jak proniknout do tajemství masážních technik a stimulací vlasové pokožky. Tentokrát se zaměříme na masáž ON.  

Hlavním účelem masáže ON je aktivovat krevní mikrocirkulaci vlasové pokožky a stimulovat svalstvo pokožky. Masáž ON eliminuje projevy napětí a řádně prokrví vlasovou pokožku. Energetická masáž ON zlepšuje výživu vlasového folikulu a podporuje eliminaci toxinů. Masáž zároveň podporuje činnost mazových a potních žláz ve vlasové pokožky. Díky energetickému nakopnutí je masáž ON ideální pro nakopnutí růstu vlasům při problémech s padáním nebo řídnutím vlasů. Masáž ON je také vhodná v případě suché a atonické vlasové pokožky.

Masáž vlasové pokožky

Postup masáže MedaVita ON

Masáž ON je vhodná pro atonickou, která je charakteristická svou suchostí a zvýšeným padáním vlasů. Doporučená délka masáže ON je 7 minut. Masáž OFF je vhodná zejména při:

– při suché, oslabené vlasové pokožce bez vitality a energie,

– při problémech s vypadáváním vlasů jak u mužů, tak u žen, 

– při problémech s výskytem suchých lupů. 

Masáž ON krok po kroku

1. Po umytí vlasů šampónem vlasy jemně vysušte ručníkem pro odstranění přebytečného množství vody.

2.  Kontaktní stisk čelní a týlní oblasti. Tlakem stiskněte otevřenými dlaněmi temporální čelní a týlní oblasti hlavy. Jednou otevřenou dlaní tiskněte čelní oblast. Druhou dlaní tiskněte zadní část hlavy nad krkem. Zatímco jednou dlaní jste neustále v kontaktu s čelní oblastí, druhou dlaní postupně pokračujete od krku výše.

3.  Kontaktní uchopení bočních partií.

4. Kontaktní chopení a uvolnění čelní partie. 

5. Následně aplikujte na vlasovou pokožku vhodné tonikum. Vlasové tonikum se do vlasové pokožky jemně zatlačí. Typ vlasového tonika závisí na anomálii vlasové pokožky:

MedaVita Lotion Concentreé při problémech s padáním vlasů,

– MedaVita Lotion Concentreé Homme při problémech s padáním vlasů u mužů,

MedaVita Puroxine při problémech se suchými lupy,

MedaVita Velour při velmi suché vlasové pokožce.

6. Rubbing. 

7. Masáž týlu.

8. Poklepávání. 

9. Intenzivní masáž pomocí kloubu prstů.

10. Intenzivní masáž týlu pomocí kloubů prstů. 

11. Uvolnění tlakem. 

12. Pince Roulet.

13. Závěrečné stažení. 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..