Masáž OFF je čistě depurativní a napomáhá detoxikaci lymfatického systému. Masáž OFF se skládá z rytmických a relaxačních gest, které podporují odtok lymfy z pokožky, podporuje filtraci a čištění metabolického odpadu. Masáž OFF je ideální v případě hypertonické vlasové pokožky, která je charakteristická zvýšeným napětím svalstva a rychlým krevním oběhem. 

Masáže jsou nedílnou součástí fyzioterapie již po staletí. Správně provedená masáž pomáhá od bolesti, uvolňuje svalové napětí a navozuje stav pohody a spokojenosti. Stimulací vlasové pokožky podpoříte krevní oběh a rovnováhu vlasové pokožky. Masáž vlasové pokožky uvolňuje tělo i mysl. Italská společnost MedaVita Vám přináší unikátní manuál, jak proniknout do tajemství masážních technik a stimulací vlasové pokožky. Tentokrát se zaměříme na masáž OFF.

Masáž OFF je vhodná jako očistná kúra. Celá masáž OFF zahrnuje sérii masážních gest, které podporují detoxikaci lymfatického systému. Jednotlivé masážní gesta stimulují lymfatické cévy a napomáhají odvodu lymfy pokožky z lymfatických ohnisek týlu a spodní části krku. Taktéž podporuje filtraci nečistot metabolického odpadu. Stimulace lymfatického systému musí být prováděna velmi jemným a  šetrným způsobem, právě kvůli tenkým lymfatickým cévám, které na rozdíl od krevních cév nejsou chráněny žádným žádnou svalovou hmotou. Horlivým a silným tlakem může dojít k jejich zhroucení. 

Masáž OFF je vhodná pro nadměrně produktivní vlasovou pokožku, kterou zklidňuje a uvolňuje. Pokud by na nadměrně produktivní (hypertonické) vlasové pokožce byla provedena energická masáž ON, mohlo by dojít k ještě větší produkci kožního mazu.

Masáž vlasové pokožky 3

Postup masáže MedaVita OFF

Masáž OFF je vhodná pro hypertonickou pokožku, která je charakteristická svou zvýšenou činností, napětím a zarudnutím. Doporučená délka masáže OFF je 6 minut. Masáž OFF je vhodná zejména při:

– podrážděné a zarudlé vlasové pokožky se zvýšenou citlivostí,

– problémech s vypadáváním vlasů jak u mužů, tak u žen,

– problémech s mastnou vlasovou pokožkou (nadměrná činnost mazových žláz),

– při problémech s výskytem mastných lupů.  

Masáž OFF krok po kroku

1. Po umytí vlasů šampónem vlasy jemně vysušte ručníkem pro odstranění přebytečného množství vody.

2. Kontaktní stisk čelní a týlní oblasti. Tlakem stiskněte otevřenými dlaněmi temporální čelní a týlní oblasti hlavy. Jednou otevřenou dlaní tiskněte čelní oblast. Druhou dlaní tiskněte zadní část hlavy nad krkem. Zatímco jednou dlaní jste neustále v kontaktu s čelní oblastí, druhou dlaní postupně pokračujete od krku výše.

3. Kontaktní uchopení bočních partií.

4. Kontaktní uchopení a uvolnění čelní partie.

5. Následně aplikujte na vlasovou pokožku vhodné tonikum. Vlasové tonikum se do vlasové pokožky jemně zatlačí.  Typ vlasového tonika závisí na anomálii vlasové pokožky:

MedaVita Lotion Concentreé při problémech s padáním vlasů,

– MedaVita Lotion Concentreé Homme při problémech s padáním vlasů u mužů,

Medavita Requilibre při problémech s mastnou vlasovou pokožkou,

MedaVita Puroxine při problémech s mastnými lupy,

MedaVita Velour při podrážděné a zarudlé vlasové pokožce.

6. Rubbing. 

7. Masáž týlu. 

8 Uvolnění tlakem.

9. Pince Roulet. 

10. Pulling neboli tahání. Mírným taháním aktivujete nervová zakončení vlasové pokožky, stimuluje vlasovou cibulku a podpoříte produkci endorfinů.

11. Závěrečné pročesávání – tahání. 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..