Mateří kašička je sekret včely medonosné, který je produkován hltanovými žlázami dělnic. Mateří kašičkou je výhradně živena včelí královna a včelí larvy. Mateří kašička je v kosmetickém průmyslu považována za elixír mládí a krásy. Zároveň jsou mateří kašičce přisuzovány blahodárné účinky pro zdraví a vitalitu těla i duše.

Mateří kašička (Royal Jelly) je považována za nejcennější dar úlu. Mateří kašička je nesrovnatelná díky svým schopnostem zvýšit fyzickou a psychickou výkonnost. Díky vyživujícím schopnostem mateří kašičky je včelí královna o 41 % větší a o 60 % těžší než včelí dělnice. Včelí králova žije 4 – 5 let, včelí dělnice pouhý jeden až dva měsíce.

Mezi známé konzumenty mateří kašičky patřila princezna Diana, která její účinky využila proti těhotenským nevolnostem. Královna Alžběta pomocí mateří kašičky odvrací únavu. Princ Philip je přesvědčen, že díky účinkům mateří kašičky vyléčil artritidu a vévodkyně z Yorku Sarah ji používá jako afrodiziakum.

Mateří kašička: pokladnice aktivních sloučenin

Mateří kašička je komplexní směs sloučenin, která obsahuje zhruba 12 % proteinů, 5 % lipidů, a 12 až 15 % sacharidů. Je silně bohatá na přírodní hormony a vitamín B. Mateří kašička navíc obsahuje 17 aminokyselin, včetně osmi esenciálních aminokyselin. Obzvláště bohatá je na cystein, lysin a arginin. Mateří kašička obsahuje 16 % kyseliny asparagové, která je nezbytná pro správný růst a regeneraci tkání. Mateří kašička obsahuje komplex vitamínů B5 (kyselina pantotenová), který působí proti stárnutí a zejména oddaluje šedivění vlasů. Mateří kašička obsahuje také mnoho stopových minerálů, některé enzymy, antibakteriální a antibiotické složky, stopové množství vitamínu C.

Ampule s mateří kašičkou pro krásné vlasy

Mateří kašička posiluje vlasovou cibulku, zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a posiluje vnitřní strukturu vlasů. Pomáhá eliminovat suchou vlasovou pokožku, udržuje pokožku hydratovanou a elastickou, což jsou dva základní předpoklady pro růst zdravých a krásných vlasů. Díky obsahu aminokyselin keratinu posiluje mateří kašička slabé a poškozené vlasy, dokáže zpevnit vazby vlasových vláken, které se tak stává pevnější a odolnější.

Vlasová voda s mateří kašičkou působí přímo na vlasovou pokožce, která je schopna vstřebat maximum prospěšných látek, které mohou působit přímo ve vlasovém folikulu. Vlasovou cibulku doslova nabije novou energií, kterou přenese do celých vlasových délek. Pravidelným používáním vlasových ampulí s mateří kašičkou docílíte pevných vlasů, které budou odolnější proti lámání a třepení.

Edelstein ampule s mateří kašičkou na vlasy

Edelstein ampule s mateří kašičkou na vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..