Snad nejčastějším problémem jsou nadměrně mastné vlasy u kořínků a naopak velmi suché v délkách a koncích. Tímto neduhem velmi často trpí nejen chemicky upravované a narušené vlasy, ale také všechny ostatní vlasy, které vyrůstají z problematické vlasové pokožky. Pomoci může nejen profesionální vlasová kosmetika, ale zejména správná vlasová péče.

Maz jako přírodní hydratace

Vlasový maz vzniká ve folikulu a je produkován mazovou žlázou. Maz v podstatě přirozeně vlasům dodává tak potřebnou hydrataci. Mazová žláza produkuje maz a vlasy se jim v podstatě postupně napájí. Tím je zajištěna jejich optimální hydratace. Problém ovšem nastává v případě, kdy mazová žláze produkuje mazu až moc. Vlasy nejsou schopny nadměrnou produkci mazu okamžitě vstřebat do celých délek. Z tohoto důvodu jsou velmi mastné u hlavy a suché na koncích.

Identifikujte příčinu

Nadměrná produkce mazotoku může být způsobena mnoha příčinami. Od nesprávné vlasové péče až po nemoc. Typickým příkladem onemocnění vlasové pokožky je seborrhoická dermatitida, která je typická nažloutlými šupinkami ve vlasech a nepříjemným zápachem. V tomto případě je vhodné navštívit kožního lékaře, který doporučí následnou léčbu. K nadměrnému maštění vlasů dochází také vlivem sezónních změn. Jedná se o přirozený proces, kterým se vlasová pokožka připravuje na změnu klimatu.

Nejčastěji je ovšem nadměrná produkce mazu způsobena zatěžováním vlasů, například barvením nebo používáním nevhodné vlasové kosmetiky. Podrážděná vlasová pokožka se snaží eliminovat svou suchost zvýšenou tvorbou mazu. Z tohoto důvodu dochází k rychlému maštění vlasů.

Jaký šampón použít?

Hydratační šampóny v tomto případě nedoporučujeme používat vůbec. Vlasová pokožka je dostatečně hydratována zvýšenou tvorbou mazu. Vybírejte vždy z čistících šampónů z řad profesionální vlasové kosmetiky! Jedná se zpravidla o šampóny, které jsou určeny právě pro mastné vlasy nebo pro vlasy s lupy a s nadměrným vypadáváním. Velmi výhodnou koupí je šampón Kallos KJMN Deep Cleansing Shampoo pro mastné vlasy. Jedná se o profesionální produkt vlasové péče, u kterého  navíc velmi příjemně překvapí velmi nízká cena. Pro velmi citlivou vlasovou pokožku a problematické vlasy ovšem doporučujeme používat šampóny, které jsou přeci jen založeny na sofistikovanějších složkách, například Goldwell Dualsenses Deep Cleansing šampon na mastné vlasy. Opět se jedná o profesionální produkt vlasové péče, nicméně jeho složení nabízí komfortnější péči nejen o vlasovou pokožku, ale také o vlasové délky.

Nepodceňujte správné mytí vlasů, zejména pak těch mastných. I správné mytí vlasů má své zásady, které je pro krásu a vitalitu vlasů vhodné dodržovat. Před mytím je vždy rozčešte. Tím nejenže zajistíte, že se šampón dostane všude tam, kde má, ale navíc roznesete maz u vlasové pokožky do celých délek. Vlasy jsou tak více chráněny během mytí. Zbytky šampónu je velmi důležité dostatečně opláchnout vlažnou vodou. Příliš studená voda podporuje tvorbu mazu a příliš teplá voda otevírá póry a maz se tak snadněji dostane napovrch vlasové pokožky.

Kondicionér ano nebo ne?

Samozřejmě ano! Vzhledem k tomu, že se vlasy u kořínků rychle mastí, máme tendenci vlasy častěji mýt. Z toho důvodu se maz nedostane do celých vlasových délek. Délky pak mají tendenci křehnout, lámat se a třepit. Proto je velmi důležité dodat délkám externí dávku hydratace. Kondicionér nebo masku vybírejte vždy podle typu vlasů. Nikdy masku, kondicionér nebo olejíček nenanášejte ke kořínkům, které už jsou příliš zatěžovány přírodním mazem. Přípravek nanášejte 5-10 cm od kořínků a pouze do suchých a problematických partií. Doporučujeme čokoládovou masku na vlasy Kallos Chocolate Repair Mask na suché lámavé vlasy, nebo zákazníky velmi oblíbenou a vyhledávanou regenerační masku Gestil Wonder.

Nebojte se také olejíčků, které vmasírujte zejména do konečků. Olejíčky se z vlasů zpravidla neoplachují a mohou tak na vlasech působit během celého dne a navíc je chránit před negativními okolními vlivy, které mohou suchost vlasů ještě zhoršit. Velmi oblíbené jsou například tekuté krystaly značky Black.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..