Nekorespondující odrosty s ostatními vlasy negativně ovlivňují celkový dojem z jinak upravených a zdravých vlasů. Nejhorší možnou variantou je situace, kdy jsou odrosty značně světlejší oproti délkám vlasů. Šedivé a světlé odrosty v kombinaci s tmavými délkami mohou opticky evokovat řídkost vlasů u vlasové pokožky.

Odrosty

Vlasy za měsíc povyrostou zhruba o 1 až 1,5 cm a již půlcentimetrový kontrastní odrost je značně patrný a kazí celkový dojem z konečné úpravy vlasů. Dobarvení odrostů v kadeřnictví každých 14 dní může být pro mnoho z nás nejen časově, ale také finančně náročné. Z tohoto důvodu pak přistupujeme k barvení vlasů doma pomocí barev z drogérií. Ovšem málokdo z nás je tak precizní a trpělivý, aby nabarvil pouze odrostlou část vlasů. Časté barvení vlasů pak narušuje jejich proteinovou integritu, vlasy se postupně ztenčují, chřadnou a lámou se.

Šediny a odrosty jsou kosmetickým problémem trápící milióny žen po celém světe

Šediny a odrosty jsou kosmetickým problémem trápící milióny žen po celém světe

Vlasové korektory

Barevné korektory na vlasy velmi efektivně a rychle maskují odrostlou část vlasů. Jedná se o určitou SOS péči, která má zamaskovat nevzhledný odrost v nejméně vhodné době. Pomocí těchto korektorů je navíc možné prodloužit intervaly mezi jednotlivými barveními, což nejenže šetří čas a peněženku, ale také kvalitu vlasů. Korektory je vhodné využít také v případě, kdy potřebujeme potlačit příliš širokou pěšinku, například u velmi utažených výčesů a účesů.

Korektory jsou založeny na pigmentech, které nepronikají do hloubky vlasu, nýbrž se drží na jeho povrchu. Korektory nemění barvu vlasů a jejich barevná stálost je limitována dalším mytím. Pro ochranu nástřiku je vlasy vhodné nalakovat. Lak vytvoří na vlasech bariéru, která ochrání nástřik, což prodlouží jeho trvanlivost zejména v nepříznivém počasí a před nechtěnými dotyky. I přesto, že nástřik na vlasech zasychá a měl by být otěruvzdorný, nemusí tomu tak být vždy, zejména u silnější vrstvy na silně šedivých vlasech.

Korektory jsou zpravidla k dispozici v několika barevných variantách, typicky v černém, tmavě hnědém, hnědém, blond nebo červeném odstínu. Pamatujte, že vždy je lepší vybrat stejný nebo tmavší odstín vzhledem k ostatním délkám vlasů. Tmavší odrosty jsou vždy opticky příznivější oproti světlejším.

Azalea Hair Color Touch

Korektory Azalea Hair Color Touch pochází z dílny španělského výrobce profesionální vlasové kosmetiky. K dispozici jsou korektory v černém, tmavě hnědém, hnědém, blond a červeném odstínu. Korektory jsou distribuovány v natlakované láhvi o objemu 100 ml s rozprašovačem a s úzkou tryskou, která umožňuje cílenou a přesnou aplikaci. Uvnitř láhve je navíc kulička, která důkladně rozmíchá obsažené pigmenty s ostatními složkami, což opět podpoří rovnoměrnost aplikace. Korektor Azalea permanentně nemění barvu vlasů a krytí vydrží do dalšího mytí. Trvanlivost nástřiku je možné podpořit aplikací laku na vlasy s anti-vlhkostním složením.

Profesionální sprej na odrosty Azalea Hair Color Touch

Profesionální sprej na odrosty Azalea Hair Color Touch

Výhody korektoru Azalea Hair Color Touch

Složení neobsahuje oproti některým konkurenčním korektorům hliníkové soli, které jsou odmítány zejména v antiperspirantech pro svou velmi diskutovanou zdravotní závadnost. Korektor je založen na bohaté pigmentaci, která efektivně a rychle kryje odrosty i šedivých vlasů. Korektor jemně pohlcuje maz u kořínků a vlasy tak působí čistě a objemněji. Nemění původní barvu vlasů. Rychle zasychá a neobtiskává se. Silnější vrstva ovšem může mírně špinit, proto doporučujeme nástřik zalakovat.

Extra rychlé maskování odrostů pomocí spreje Azalea Hair Touch Color

Extra rychlé maskování odrostů pomocí spreje Azalea Hair Touch Color

Azalea Hair Color Touch je nejenže vhodnou SOS aplikací pro okamžité zamaskování odrostů, ale také umožňuje oddálit chemické barvení vlasů, podporuje objemnost účesu od kořínků a maskuje širší pěšinky.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..