Máte neustávajícího mrazu a nedostatku hřejivých slunečních paprsků už plné zuby? To nejste sami! I já totiž už chci, aby nekončící zimu vystřídalo teplejší jaro a pak letní vedra! Na to si ale chvíli budeme muset ještě počkat. Abych si ale to čekání zkrátila něčím příjemným, rozhodla jsem se vyzkoušet tropický sprchový gel, který by mohl navodit trošku veselejší atmosféru a dokázal by mě svou vůní přenést do teplejších končin. Jak se mu to podařilo, vám prozradím o pár řádek níže společně s užitečným tipem na závěr – přírodním mýdlem.

Pojďme se rovnou mrknout na zmíněný sprchový a koupelový gel! Relaxační směs, skládající se nejen z výtažků z citrusů, obilných klíčků, olivového oleje a panthenolu, vytváří gumovitou – želé texturu s veselou oranžovou barvou. Díky přítomnosti pomerančů a grepů jedná o vůni ryze tropickou, zprvu mi však byla pro zimní období nesympatická, protože každý raději sáhne po sladkém jablku či teplých kořeněných vůní skořice a hřebíčku než po svěžím tropickém mixu grepu a pomeranče. Ale ukázalo se, že právě tato kombinace se hodí nejenom do parných letních dnů, protože je schopná vnést spršku exotiky kamkoliv – a to i do mrazivého Česka!

I když mám sama raději netropické vůně jako je kokos, či vanilka (ta u mě vede na plné čáře!), tak jsem byla mile překvapená, jak moc jsem si vůni sprchového gelu oblíbila. Při kontaktu s vodou tvoří jen nepatrné bublinky, takže ze sebe potom nemusíte smývat horu pěny. Příznivcům bohatých pěn a nespočtu bublinek bych proto tento produkt nedoporučila. Jeho jemná a lehce chladivá textura vás příjemně obalí a zahalí do tropických vůní, což mi maximálně postačilo k relaxaci a zklidnění mysli.

Manufaktura relaxační sprchový a koupelový gel Grep & Pomeranč

Manufaktura relaxační sprchový a koupelový gel Grep & Pomeranč

Manufaktuře se u tohoto přípravku podařilo dostát slova a texturou se opravdu jedná o gel, nikoli o nám známé a tolik běžné vodové napodobeniny sprchového gelu. Za to patří velký palec nahoru, protože jsem si vlastně až teď uvědomila, co se myslí pod pojmem „gel“ a jak by takový výrobek měl vypadat a působit. Pokožku samo sebou také skvěle hydratuje, zvláční ji, zjemní a zregeneruje. Ale mě tedy uhranula úžasná vůně, která si musí získat úplně každého!

Na závěr tady mám praktický tip do života. Protože ačkoliv je kosmetika různorodá, existují všemožné zkrášlující vymoženosti, které si jen dokážeme (a možná i nedokážeme) představit, skutečnost je stále ale ta, že většinu z těchto roztomilostí nepotřebujeme. Ale co rozhodně potřebují všichni v domácnosti, to je mýdlo. Klasické tuhé mýdlo na mytí rukou.

I obyčejné věci mají své kouzlo a vyplatí se do nich investovat. Což si tedy takhle místo obyčejného mýdla pořídit trochu luxusnější verzi v líbivém provedení, které je mimochodem poměrně obrovské a uložené ve vkusné a minimalistické krabičce? Manufaktura má řešení v podobě tuhého rostlinného mýdla s bambuckým máslem a mandlovým olejem. No nezní to báječně?

Manufaktura rostlinné mýdlo-kámen s bambuckým máslem a mandlovým olejem

Manufaktura rostlinné mýdlo-kámen s bambuckým máslem a mandlovým olejem

Abych byla upřímná, čekala jsem možná trochu víc. Nevím sice co přesně, ale přeci jen z důvodu vyšší pořizovací ceny – 99,- Kč, jsem měla větší očekávání. Ale zase na druhou stranu si říkám – co jiného chtít od mýdla než příjemný a kluzký povrch, který se snadno vezme a promne v rukách, na kterých následně s vodou vytvoří mazlavou vrstvu a pěnu, která smyje všechny nečistoty a bakterie? A navíc provoní a taktéž hydratuje naše ruce? To můžou být asi tak maximální požadavky toho, co by mýdlo mělo zvládnout a tento kousek je toho pravým příkladem, protože vše zvládne levou zadní.

Nevýhodu vidím ve vyšší ceně a tomu, že se poměrně rychle rozmáčí. Když ponecháme mýdlo v klasické vaničce – na nějakém podkladu v blízkosti umyvadla, není výjimkou, že sem tam na něj spadne kapka vody. Bohužel ale mýdlo do sebe tyto kapičky vsakuje a pak je vodou nasáté a jsou na něm nevzhledné bílé fleky způsobené těmito nezbednými kapkami vody. Ty pak mají na svědomí to, že se mýdlo rychleji rozmáčí a tím pádem taktéž ubývá větší rychlostí.

Ale naštěstí tento nedostatek neubírá mýdlu na funkčnosti, což je stejně nejdůležitější. A ohledně výdrže i přes nepříjemné rozmáčení musím podotknout, že mýdlo používám společně s mojí rodinou již nějaký ten týden a stále je (až na sem tam nějaké bílé skvrny od vody) v krásném stavu. A ani jsem nepostřehla, že by ho nějak výrazně ubylo.

Kdybych měla porovnat gel a mýdlo, tak zaručeně vyhraje gel s nezaměnitelnou tropickou vůní. Ale pokud jste spíše pro praktičnost, tak s přírodním mýdlem nemůžete sáhnout vedle!

About The Author

Vendula z Českých Budějovic miluje psaní, čtení a zkoušení nových věcí a asi jako každá holka kosmetiku. Mezi její zájmy patří literatura, hra na klavír , hudba, tanec, jóga, zdravý životní styl, jídlo, móda, jízda na koni. Blogovat a psát články začala asi před dvěma roky. Od září 2015 se stala literární redaktorkou pro web Kritiky.cz. Od února 2016 začala psát knižní recenze pro literární portál cbdb.cz. Od března 2016 se připojila k týmu redaktorů na yogapoint.cz - web zabývající se jógou a zdravým životním stylem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..