Zarostlá tvář je trendem poslední doby. Honba za co nejdelšími vousy ovšem u některých jedinců překročila míru vkusu a zejména pak zpochybnila dostatečnost jejich hygienických návyků. Aby byl plnovous považován za trendy, je velmi důležité o něj náležitě pečovat a bez holícího strojku nebo břitvy se stejně neobejdete. Mnoho z pánů již pochopilo, že mít oholenou a hladkou tvář je daleko pohodlnější, než neustálá úprava vousů, kontrola čistoty vousů a jejich perfektního stylingu. Perfektně oholená tvář stále je a bude známkou čistoty a elegance bez ohledu na to, co je momentálně trendy, IN, nebo cool. Vzrůstající oblibu klasického holení nejlépe vystihuje strmě narůstající počet nově otevíraných Barber shopů. Stále častěji zahrnují renomované kadeřnické salóny do své nabídky také péči o vousy. 

Holící strojek nebo tradiční břitva

K holení nebo úpravě vousů můžeme přistoupit v zásadě dvěma způsoby. Ti pohodlnější z nás využijí pěny na holení, holící strojek a možná i balzámu nebo vody po holení. Ti preciznější si ovšem vyberou poměrně náročnější způsob holení, a to pomocí břitvy.

Tradiční břitva a štětka na holení Mühle

Tradiční břitva a štětka na holení Mühle

Oholení vousů pomocí holítka neboli holících strojků je relativně rychlé a snadné bez většího rizika pořezání. Pomocí holícího strojku ovšem nikdy nedosáhnete tak perfektního oholení jako v případě použití kvalitní břitvy na holení Mühle, navíc holení budete muset opakovat častěji. Opakované holení také znamená větší riziko podráždění pokožky a vzniku nevzhledných pupínků. Pokud se rozhodnete pro holení břitvou, pak myslete na to, že kvalitní břitva pro perfektní oholení stačit nebude. S břitvou se musíte naučit pracovat. Zpočátku se krvácivým rankám nejspíše nevyhnete. Pro usnadnění holení pomocí břitvy je nutné používat také vhodné doplňky v podobě štětky na holení a mýdla na holení. Doporučujeme si vybrat štětku na holení se štětinami jezevce a kvalitní mýdlo na holení, které vousy maximálně změkčí a zajistí dokonalý skluz břitvy. Oholením vousů důkladná péče ovšem nekončí. Myslete na to, že holení dráždí pokožku a vznik i drobných ranek může vyústit v nepříjemné zarudnutí kůže. Proto je velmi důležité holení zakončit aplikací kvalitní vody nebo balzámů po holení, které pokožku nejenže desinfikují, ale zároveň zklidňují a hydratují.

Suché nebo mokré holení

Suché holení je možné pouze v případě použití elektrických holících strojů. Holit suchou pokožku pomocí holítka nebo břitvy je bolestivé a vede k četným rankám a podráždění. Základem perfektního oholení vousů je dostatečně vlhká pokožka. Doporučujeme využívat mokrých technik holení.

Luxusní tradiční sada na holení Mühle

Luxusní tradiční sada na holení Mühle

Tipy pro důkladné oholení

1. Zajistěte důkladnou vlhkost vousů. Mokré vousy se stávají slabšími a jsou snadněji oholitelné. K holení vousů přistupte nejlépe po osprchování, během kterého došlo k maximální absorpci vlhkosti do vousů. Nebo před holením vousy dostatečně navlhčete teplou vodou a na pár minut na ně přiložte teplý vlhký ručník. Nikdy nepoužívejte studenou vodu.

2. Použijte kvalitní mýdlo, gel nebo pěnu na holení a nechejte je alespoň jednu minutu působit. Až poté přistupte k holení. Dobrá skluznost holítka po tváři je pro precizní oholení klíčové.

3. Používejte štětku na holení. Zaprvé vztyčuje vousy, což usnadňuje holení, zadruhé pomáhá vytvořit bohatou pěnu a zatřetí díky exfoliačním účinkům zbaví pokožku nečistot a tím podpoří hladkost pokožky a lepší skluz holítka.

4. Pěnu na holení nanášejte pomocí štětky kruhovými pohyby.

5. Používejte pouze ostré břity. Holítko před každým tahem opláchněte pod teplou vodou.

6. V ideálním případě vousy holte ve směru jejich růstu. Začněte s boky, pokračujte knírem. Oholit vousy na bradě je asi nejtěžší, proto k oholení této části přistupte až nakonec, protože pěna na holení měla dostatek času pro změkčení vousů. Holení vousů proti směru jejich růstu sice zajistí preciznější oholení, ale jsou s tím spojena dvě rizika. Za prvé se z vás určitě stane dárce krve a za druhé hrozí oholení vousů pod úrovní pokožky. Vousy pak zarůstají, což je bolestivé, vede ke vzniku pupínků a rozvinutí infekce.

7. Během holení zajistěte, aby pokožka byla stále vlhká. Například opakovaným nanášením pěny nebo teplé vody.

8. Po oholení je pokožka nejcitlivější. Proto ji nyní opláchněte teplou vodou a mýdlem s antibakteriálním účinkem, například s extraktem tea tree oleje, což je přírodní antiseptikum.

9. Mýdlo spláchněte v co nejstudenější vodě, ovšem teplota vody musí být stále příjemná. Oholenou pokožku osušte ručníkem jemným vmačkáváním. Nikdy ručníkem pokožku netřete.

10. Použijte balzám nebo vodu na holení. Holení pokožku velmi vysušuje a aplikací vody nebo balzámu po holení ji navrátíte ztracenou hydrataci. Používejte vždy přípravky určené pro muže. Dámské krémy a hydratační séra jsou zpravidla příliš mastné a pro větší mazové žlázy mužů totálně nevhodné. Pánská pleťová kosmetika se rychleji vstřebává, nemastí a zajišťuje matný vzhled pokožky.

Obdarujte své vousy luxusními potřebami pro jejich perfektní úpravu, které naleznete v ověřeném internetovém obchodě www.kvalitniholeni.cz.  Doporučujeme si vybrat jednu z luxusních sad na holení, která zahrnujte vše důležité pro precizní oholení a úpravu vašich vousů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..