Celé tělo je v neustálém procesu transformace, kdy buňky jsou nepřetržitě obnovovány v pravidelných cyklech. Výjimkou není ani kůže, která je největším orgánem lidského těla. V případě dostatečné hydratace, proces obnovování pokožky není znatelný. Případná dehydratace pokožky způsobuje zvýšenou lupovitost, kdy „mrtvé buňky“ jsou nadměrně odlučovány v průběhu mytí či třením pokožky o oblečení.

Vlasová pokožka není výjimkou. Epidermis se kontinuálně průběžně denně obměňuje. Mrtvé buňky jsou nahrazováními novými, zdravými buňkami. Někteří z nás trpí nadměrnou lupovitostí doprovázené nepřetržitým nepříjemným pocitem napjatosti a svědění. Právě svědivost nutí neustále vlasovou pokožku škrábat, čímž ze z vlasové pokožky odlupují malé bílé vločky. Zvýšená lupovitost velmi často sebou přináší i psychický stres. Podráždění urychluje proces obnovy buněk pokožky. Abnormálně rychlá obnova kožní buněk je obrannou reakcí organismu na lokální zánět. Výsledkem je, že nové epiteliální buňky jsou tvořeny rychleji, staré buňky jsou předčasně vylučovány ve formě velkých bílých vloček, ačkoli ještě nejsou definitivně odumřelé.

Suchá vlasová pokožka a nadměrná produkce kožního mazu může vést ke zvýšené lupovitosti a výskytu lupů. Příčinou vzniku lupů je přemnožení kvasinek rodu Malassezia furfur, které se přirozeně vyskytují ve vlasové pokožce a rozkládají kožné maz – sebum. Při abnormální produkci kožního mazu nejsou kvasinky schopny udržet rovnováhu a dochází ke vzniku lupů. Nedostatek zinku, nesnášenlivost a alergie na kvasnice, genetické predispozice či agresivní vlasové kosmetiky mohou být další příčinou zvýšené lupovitosti a lupů.

Medavita Puroxine šampón proti lupům

Medavita Puroxine šampón proti lupům

Nejlepším způsobem, jak se zbavit lupů je použití speciálních šampónů proti lupům, které účinně vlasovou pokožku zbaví lupovitosti, svědění a zarudnutí. Produkty speciálně určené pro léčbu lupů a lupovitosti jsou vyvinuty tak, aby spolehlivě a rychle odstraňovali nepříjemné projevy lupů a lupovitosti. Výrobci vlasové kosmetiky jsou si dobře vědomi estetického a psychického diskomfortu při problémech s lupy. Šampóny proti lupům jsou speciálně vyrobeny tak, aby účinně omezily lupovitost, svědění a zarudnutí vlasové pokožky. Tyto šampóny nejdříve z vlasů a pokožky uvolní a odstraní veškeré zbytky kožních buněk a následně vlasovou pokožku prokysličí. Šampóny proti lupům jsou obohacené o antibakteriální a čistící látky, které mají za úkol následně pokožku udržet čistou a dezinfikovanou.

Dlouhodobě zanedbávaná nadměrná lupovitost může být doprovázena zvýšeným vypadáváním vlasů. V takovém případě je nutné používat produkty s aktivními složkami, které reaktivují mikrocirkulaci vlasové pokožky, stimulují vlasové cibulky a povzbuzují růst vlasů.

Salerm Biokera med a chia semínka pro citlivou vlasovou pokožku

Salerm Biokera med a chia semínka pro citlivou vlasovou pokožku

Série produktů Biokera Scalp Care od Salerm Cosmetics je ideální pro důkladnou očistu a ošetření všech typů vlasů a vlasové pokožky. Péče je vhodné zejména pro citlivou vlasovou pokožku, která je náchylná na podráždění, vznik lupů, nadměrného maštění nebo vypadávání vlasů. Natura Biokera Scalp Care je vhodná ke kombinaci s intenzivními produkty, které řeší vypadávání vlasů, lupy nebo nadměrné maštění.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..