Sodium Laureth Sulfate (SLES) v češtině označovaný jako Laurethsulfát sodný patří mezi tenzidy (detergenty), což jsou povrchově aktivní látky určené k čištění a mytí. Sodium Laureth Sulfate je k vlasům a vlasové pokožce šetrnější než Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Sodium Laureth Sulfate je přídáván do kosmetických prostředků, jako jsou šampony, tekutá mýdla, pěny do koupele nebo i zubní pasty. Bez přítomnosti SLES v receptuře kosmetických prostředků by tyto výrobky ztratily své mycí a pěnící schopnost. Svým čistícím účinkem je Sodium Laureth Sulfate schopný odstranit a smýt z vlasů něžádoucí ve vodě nerozpustné silikony z vlasů, jako je např. dimethicone, z vlasů.

V kosmetických produktech se používají tenzidy v koncentracích, které nemají dráždivé účinky pro lidi s běžnou reaktivitou kůže a imunitním systémem. K dočasnému podraždení kůže a sliznice oka může dojít u lidí s poruchou reaktivity kůže, která souvisí s poruchami imunity.

O autorovi

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.