Léto je pro mnohé z nás symbolem slunce a tepla. Lenošení na trávě v parku, lenošení na pláži u moře, opalování u bazénu nebo jen podvečerní grilování s přáteli je jen velmi krátký výčet mých aktivit v létě. Co by člověk neudělal, pro dokonale vypadající opálení, že?:-) Již od mala máme vryto v paměti, že pokožku těla je potřeba chránit před spálením krémy s ochrannými UV faktory. Ale co vlasy? Vlasů, také nadměrné teplo, sluneční záření, slaná či chlorovaná voda také nesvědčí a hrozí jejich nenávratné poškození. Po létě jsou často vlasy suché, krepaté, lámavé a s roztřepenými konci.

TIP 1

Pokuste se omezit mytí vlasů šamponováním na minimum. Přirozený olej, který produkuji mazové žlázy pod vlasovou pokožkou, jsou schopny chránit vlasy před dehydratací a ztrátou vlhkosti. Častým šamponováním odstraňuje z vlasů nejen veškeré nečistoty, ale také přirozenou mastnotu.

TIP 2

V letním období se vyhněte jakémukoliv technickému či chemickému ošetření vlasů, jako je barvení, melírování, trvalení či narovnání vlasů. Veškeré ošetření vlasů je velmi agresivní vůči vlasům a bohužel podporuje rychlejší dehydrataci a ztrátu vlhkosti. Také čerstvá barva vlasů na přímém slunečním záření rychleji bledne a ztrácí svůj jas a lesk.

DIY Sea Salt pro plážové vlny

TIP 3

V létě své vlasy nechejte odpočinout od žehliček na vlasy, kulem či fénů. Vlasy nechejte vždy volně proschnout a nezatěžujte je dalším nadbytečným teplem. V případě, že je pro vás nemožné se zcela zdát vysoušení vlasů fénem, vždy používejte vhodnou vlasovou kosmetiku, která ochrání vaše vlasy při vysoušení či žehlení. I v takovém případě minimalizujte dobu působení horkého vzduchu na vaše vlasy.

TIP 4

V létě je u všech typů vlasů dbát na pravidelnou hloubkovou hydrataci vlasů. Vždy věnujte důkladnou pozornost při výběru správné vlasové kosmetiky pro hydrataci vlasů. Některé typy produktů mají pouze za úkol dodat lesk vlasů, nikoliv je však důkladně hydratovat. Vždy se čtěte podrobně popis. Pro maximální účinek kondicionérů či balzámů je vhodné následně vlasy na chvíli obalit alobalem nebo sáčkem. Urychlí se tím absorpce hydratačních složek do hloubky vlasu.

TIP 5

Pamatujte, že nejlepší ochranou před sluncem je klobouk či šátek. Pokrývka hlavy by ovšem neměla být dost těsná, neboť by znemožnila průtoku krve ve vlasové pokožce a také hrozí riziko zapaření vlasové pokožky.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..