Lendan nezná hranice. Profesionální vlasová kosmetika Lendan je ideální i pro přehnaně náročně kreativní a temperamentní klienty se smyslem pro detail. S více než 50-letou historií představuje Lendan jednu z předních světových značek v oblasti profesionální vlasové péče. Lendan vyniká investicí do výzkumu a vývoje s cílem uvádět na trh pouze kosmetické produkty té nejvyšší kvality.

Lendan nabízí ucelené portfólio produktů, které se nejen stará o vitalitu vlasových délek, ale také o hydrataci a zdraví vlasové pokožky. Pouze zdravá vlasová pokožka může podporovat růst krásných, lesklých a pevných vlasů. Řada produktů Lendan Care Series nabízí řešení pro jemné vlasy (Full Volume), nepoddajné hrubé vlasy (Extra Liss), pro vlasy barvené (Color Addict), suché (Rich Nutrition) a silně poškozené (Deep Repair) a také pro citlivou a svědivou vlasovou pokožku (Senso Care).

Lendan Full Volume pro jemné vlasy bez objemu

Jemné vlasy bez objemu jsou charakteristické nízkým průměrem vlasového folikulu, ze kterého vlas vyrůstá. Pevné a hrubé vlasy disponují průměrem 0,0180 cm, naproti tomu velmi jemné vlasy pak průměrem 0,0017 cm. Jemnost vlasů je dána geneticky, barvou (černé vlasy jsou silnější než zrzavé), věkem nebo z důvodu poškození vlasového stonku (z důvodu žehlení, barvení, odbarvování a dalších chemických nebo technických zásahů).

U jemných vlasů je nejenže velmi komplikované dosáhnout plného objemu, ale zároveň jsou náchylnější na zatížení nebo poškození. U jemných vlasů si zpravidla nemůžeme dovolit aplikovat hutné a silně vyživující masky, oleje, fluidy nebo šampóny. Na druhou stranu, výživa je u jemných vlasů velmi důležitá. Jemné vlasy jsou náchylnější na poškození a hydratace je tudíž silně žádoucí.

Výrobcům vlasové kosmetiky tak nezbylo nic jiného, než vymyslet kompromis mezi dostatečnou hydratací jemných vlasů a zároveň se vyvarovat jejich zatížení. Výrobce Ledan uvedl na trh řadu tří produktů Lendan Full Volume, které na základě vyváženého složení dostatečně jemné vlasy hydratují a zároveň podporují jejich plnost a objemnost. Podpora jemným vlasům je založena na Amplitex systému.

Pečující řada se skládá ze šampónu Lendan Full Volume, masky Lendan Full Volume a spreje Lendan Full Volume. Amplitex systém je založen na ochraně, regeneraci a zvětšení průměru vlasového stonku. Tento systém pracuje s nejnovějšími High-Tech silikony, které vlasům dodávají lesk, hebkost a zároveň zvětšují průměr vlasu bez zatížení. Moderní silikony navíc vlasy nezatěžují, nevrství se a jsou snadno odstranitelné během mytí vlasů. Tyto silikony jemné vlasy také chrání před poškozením a dalším ztenčováním. Sprej Lendan Full Volume je vhodný také pro poškozené jemné vlasy, kterým silně hydratační vlasové masky nesvědčí.

Lendan Full Volume pro jemné vlasy bez objemu

Lendan Full Volume pro jemné vlasy bez objemu

Lendan Extra Liss pro uhlazení nezkrotných vlasů

Velmi krepaté, nepoddajné a polétavé vlasy jsou zpravidla hrubší struktury s roztřepenou kutikulou. Krepaté vlasy jsou také charakteristické těžkou upravitelností s nemožností zachovat požadovaný tvar účesu.

Pro zkrocení nepoddajnosti a pro uhlazení vlasů jsou vhodné přípravky řady Lendan Extra Liss. Řada zahrnuje šampón Lendan Extra Liss, masku Lendan Extra Liss a bezoplachový krém Lendan Extra Liss. Celá řada pracuje na základě D-Frizz systému, jehož cílem je vlasy změkčit a usnadnit jejich konečnou úpravu a styling. Řada Lendan Extra Liss pracuje s celou řadou olejů, mezi které patří například konopný olej, kukuřičný olej nebo slunečnicový olej. K eliminaci krepatosti a uhlazení vlasové struktury jsou použity High-Tech silikony, které vlasy nezatěžují, ale naopak je usměrňují a chrání před okolními vlivy.

Lendan Extra Liss pro uhlazení nezkrotných vlasů

Lendan Extra Liss pro uhlazení nezkrotných vlasů

Lendan Color Addict pro barvené vlasy

Barvení vlasů patří mezi silné chemické zásahy. O barvené vlasy je nutno pečovat s větším důrazem a silou. Na jedné straně je nutné pro vitalitu vlasů zajistit dostatečnou hydrataci a výživu. Na straně druhé je také žádoucí, aby barva ve vlasech vydržela co nejdéle. Čím později bude nutné vyšisovanou a vymytou barvu nahradit novým nánosem, tím lépe pro celkovou kondici vlasů. Pozdější barvení také znamená peněžní úsporu.

Speciálně pro výživu barvených vlasů a pro ochranu barvy je určena řada Lendan Color Addict, která zahrnuje šampón, masku a krém. Celá řada je založena na výživě vlasů pomocí rostlinných extraktů a na potažení vlasů neviditelným filmem, který chrání pigmenty před vymýváním, před ztrátou intenzity a lesku. Lendan Color Addict prodlužuje intenzitu a záři barvených vlasů, barvené vlasy hydratuje a nezatěžuje.

Lendan Color Addict pro barvené vlasy

Lendan Color Addict pro barvené vlasy

Lendan Rich Nutrition pro suché vlasy bez lesku

Suchost vlasů, tj. neschopnost vlasového stonku dlouhodobě zadržovat vlhkost je nejčastějším dopadem technických a chemických úprav vlasů. Se suchostí vlasů může bojovat i ten, kdo si vlasy nikdy nebarvil a nikdy chemicky ani technicky neupravoval. Geneticky zakódovaná pórovitost vlasů je také jedním z důvodu ztráty přirozené hydratace.

Suché vlasy není radno podceňovat. Od dehydratace vlasů je to k jejich poškození jen krůček. Dlouhodobě vyprahlé vlasy se postupem času třepí, lámou a vypadávají (nezaměňovat s alopecií, což je problém vlasové pokožky, ne vlasů samotných). Mastné vlasy by se silně hydratačním a vyživujícím přípravkům měly vyhnout obloukem. Velmi častým problémem zejména melírovaných vlasů je silné maštění vlasů u hlavy a suchost vlasů po zbytku vlasových délkách. V tomto případě je vždy vhodné používat hydratační masky a fluid na vlasové délky, ovšem vlasy mýt šampónem výhradně určeným pro mastné vlasy, který napěníme u vlasové pokožky a pěnu velmi decentně stahujeme do zbytku vlasů.

Pro extra suché vlasy je určena řada vlasové kosmetiky Lendan Rich Nutrition s bohatými vyživujícími látkami a oleji z brazilských ořechů, slunečnicových semínek a rýže. Řada Lendan Rich Nutrition zahrnuje šampón, masku, bezoplachový krém a fluid pro revitalizaci vlasových konečků a pro zamezení jejich třepení. Při pravidelné aplikaci všech přípravků je možné dosáhnout celkové revitalizace vlasů do 5-ti týdnů od začátku jejich používání.

Lendan Rich Nutrition pro suché vlasy bez lesku

Lendan Rich Nutrition pro suché vlasy bez lesku

Lendan Deep Repair pro silně poškozené vlasy

Ulamování vlasů v jejich délkách, krepatost, suchost a nerozčesatelná vlasová helma jsou typické známky silného poškození vlasů. Vlasy je zapotřebí okamžitě hydratovat a regenerovat. Důkladná hydratace vlasů zajistí zamezení jejich lámání, regenerace pak opraví poškozené partie vlasů, které se zatím nestačily ulomit.

Pro intenzivní hydrataci a regeneraci poškozených vlasů je určena vlasová kosmetika Ledan Deep Repair, která se skládá z šampónu, masky a spreje. Tato řada vlasové kosmetiky zajišťuje hydrataci vlasů pomocí rýžového a slunečnicového oleje. Regenerace vlasů, vyplnění trhlin vlasového vlákna je pak zajištěno pomocí hydrolyzovaného keratinu a gumy Guar, která znásobuje účinky keratinu.

Lendan Deep Repair pro silně poškozené vlasy

Lendan Deep Repair pro silně poškozené vlasy

Lendan Senso Care pro citlivou a svědivou pokožku

Přecitlivělost vlasové pokožky se stává čím dál tím častějším problémem. Příčiny nejsou často známy. Svědivá vlasová pokožka vykazuje známky jisté nerovnováhy, kterou není z dlouhodobého hlediska dobré podceňovat. Vlasová pokožka se nám svou přecitlivělostí snaží napovědět, že něco není v pořádku. A pouze čistá, hydratovaná a elastická vlasová pokožka podporuje růst silných a zdravých vlasů.

Vlasová kosmetika Lendan Senco Care je určena pro citlivou a svědivou vlasovou pokožku. Obsahuje výtažky z květů a listů máty peprné a extrakty z kůry vrby bílé, které nejenže odstraňují svědění pokožky, ale zároveň preventivně působí proti dalšímu svědění. Celkově podporují zdraví vlasové pokožky. Šampón Lendan Senco Care navíc působí antibakteriálně, protože obsahuje Piroctone olamine, který ničí bakterie způsobující svědění a lupy. Sérum Lendan Senco Care uklidňuje vlasovou pokožku a působí proti opětovnému vniku svědění. Ampule Senco Care jsou ideálním pomocníkem pro ty z vás, kteří se bez barvení vlasů neobejdou a zároveň Vás trápí svědění vlasové pokožky. Obsah ampule se přidává do barvící emulze, která se tak stává šetrnější k vlasové pokožce. Ampuli je možné také použít v případě, kdy barva na vlasech již působí. V případě svědění se obsah ampule aplikuje na postižené místo. Ampule neovlivňuje výsledek barvení vlasů.

Lendan Senso Care pro citlivou a svědivou pokožku

Lendan Senso Care pro citlivou a svědivou pokožku

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..