Léčba suchých i mastných lupů
Účinnost90%
Cena70%
Obal90%
Množství a výdrž80%
Vůně83%
83%Overall Score
Reader Rating: (0 Votes)
0%

Lupy patří mezi nejčastější kožní poruchu vlasové pokožky. Výskyt lupů je charakteristický hromaděním suchých či mastných šupinek na vlasové pokožce a ve vlasech. Výskyt lupů je také velmi často doprovázen svěděním a lokálním podrážděním. V případě výskytu mastných vlasů jsou lupy spojeny s nadměrnou produkcí kožního mazu (sebum).

Nejsou lupy jako lupy. Ne každá vločka na vlasové pokožce či ve vlasech musí nutně znamenat problém s lupy. Může se jednat pouze o šupiny odloupnuté z nadměrně suché či spálené vlasové pokožky, nebo může jít o zbytky stylingových produktů vlasové kosmetiky. Mezi nejčastější příčiny výskytu lup patří:

– Nadměrná obnova kožních buněk

– Nadbytek produkce kožního mazu

– Výskyt kvasinek Pytiosporum ovale nebo Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok)

– Zvýšená zánětlivost a podrážděnost vlasové pokožky

– Stres

MedaVita Puroxine obsahuje komplex aktivních látek, které účinně bojují s nadměrnou lupovitostí a výskytem lupů jako je myrha, Piroctone Olamine, kyselina salicylová, Allantoin, červené řasy a komplex rostlinných výtažků Lotion Concentrée.

Řešením je MedaVita Puroxine

MedaVita Puroxine obsahuje komplex aktivních látek, které účinně bojují s nadměrnou lupovitostí a výskytem lupů jako je myrha, Piroctone Olamine, kyselina salicylová, Allantoin, červené řasy (Asparagopsis Armata) a komplex rostlinných výtažků Lotion Concentrée. Léčba lupů je založena na na pravidelné aplikaci a kombinaci aktivního účinku šampónu MedaVita Puroxine proti lupům s pH 5,5 a vlasového lociónu MedaVita Puroxine proti lupům s pH 3 ve formě ampulí nebo spreje.

Nejdříve je nutné vlasy a především vlasovou pokožku řádně umýt. Rovnoměrně naneste 7 až 15 ml šampónu MedaVita Puroxine proti lupům na vlasovou pokožku a jemně vmasírujte. Šampón nechejte působit 5 až 10 minut a poté řádně opláchněte. Aplikaci šampónu opakujte. Následně z vlasů odstraňte přebytečnou vodu a aplikujte loción MedaVita Puroxine proti lupům ve formě ampulí nebo spreje. Šampón rovnoměrně naneste po celé ploše vlasové pokožky, zejména v oblastech s největším výskytem lupů. Loción jemně vmasírujte do vlasové pokožky. Neoplachujte a pokračujte dále v úpravě vlasů jako obvykle. Pro maximální účinek je vhodné ošetření aplikovat třikrát týdně po dobu 4 týdnů. Poté jako prevence proti opakovanému výskytů lupů je doporučováno opakovat ošetření alespoň jednou týdně.

Myrhový olej se získává ze stromu myrhovníku (Commiphora) pocházející z východní Etiopie a Somálska. Olej se využívá nejen jako součást  aromaterapie, ale také při kožních problémech a detoxikaci organismu. Již ve starověkém Egyptu nebo v Číně byl  užíván jako lék k zastavení krvácení. Myrha má silné antikatarální, protizánětlivé, antimikrobiální, antiseptické a fungicidní vlastnosti.

Piroctone Olamine neboli Octopirox je fungicidní a antibakteriální látka zabraňující vzniku nežádoucím plísním, bakteriím a kvasinkám. Piroctone Olamine významně omezuje množení celé řadě bakterií a kvasinek Pityrosporum ovale, které běžně žijí v lidské kůži a živí se tukem. Při jejich přemnožení ovšem dochází k dráždění pokožky vlasů a výskytu lupů.

Kyselina salicylová je považována za externě účinný exfoliant. Kyselina salicylová napomáhá odstraňovat přebytečné kožní buňky, které se hromadí na vlasové pokožce a mohou vést ke vzniku lupů. Má také velmi silniční protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti.

 

Myrha

Červené řasy rodu Aparagopsis armata patří mezi mořské řasy s nejkomplikovanějším životním cyklem ze všech druhů mořských řas. Stejně jako jiné mořské řasy patří i Aparagopsis armata mezi nejstarší formy života na naší planetě. Červené řasy dorůstají délky okolo 30 centimetrů. V závislosti na životních podmínkách mohou být od světle růžové, červené až jasně fialové. Armata v překladu znamená ozbrojený. Díky svým ostnům jsou červené řasy schopny se uchytit na jiných druzích řas nebo na skalách. To značně znesnadňuje jejich sklizeň. Do dnešní doby jsou červené řasy sbírány ručně.

Červené řady jsou velmi bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Červené řasy obsahují až 10 krát více živin než jakékoliv jiné rostliny na planetě. Výtažek z červených řas má hydratační, posilující a léčivé účinky na pokožku a vlasy. Řasy pomáhají při detoxikaci pokožky, stimulují růst kožních buněk a napomáhají udržovat přirozenou rovnovážnou vlhkost.

Výtažek z červených řas má hydratační, posilující a léčivé účinky na pokožku a vlasy.

Červené řasy

Klinická a dermatologická účinnost

Klinická studie účinnosti léčby lupů je provedena při aplikaci komplexního ošetření vlasů a vlasové pokožky MedaVita Puroxine skládající se z šampónu a z lociónu. Obsah jedné ampule MedaVita Puroxine (6 ml) byl aplikován na vlasovou pokožku 3 týdně po dobu 4 týdnů (celkem 12 ampulí, cca 72 ml).

Klinické studie se zúčastnili muži i ženy ve věku 18 až 65 let různých fototypů pokožky (typ II až IV) od bledé až po snědou pleť.  50  % dobrovolníků trpí suchými lupy, zbylou polovinu trápí mastné lupy. Níže uvedená tabulka zobrazuje výsledky instrumentálních, dermatologických a senzorických testů léčby lupů pomocí profesionální vlasové kosmetiky MedaVita Puroxine.

Klinická studie MedaVita Puroxine proti suchým i mastným lupům

 

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..