Lámavé vlasy mohou být velmi frustrující. Lámání vlasů může být způsobeno mnohými příčinami. Mezi nejčastější patří nedostatečná hydratace, každodenní namáhá vlasů teplem žehliček či fénů, vystavení vlasů agresivním vnějším vlivům či špatná životospráva. V ojedinělých případech mohou být lámavé vlasy způsobeny genetickou výbavou či zdravotními problémy. Především u dlouhých vlasů je lámání velmi problematický projev, neboť se nedaří dosáhnout požadované délky vlasů. Lámání vlasů je většinou doprovázenou výskytem suchých a matných vlasů bez lesku. Lámavé vlasy jsou velmi náchylné na poškození, vlasové stonek se i při sebemenším napětí poruší a dojde ke zlomu.

Nevhodná vlasová kosmetika

Velmi časté mytí vlasů může mít za následek ztrátu přirozených ochranných olejů vlasů, které jsou vylučovány póry. Především v případě suchých vlasů se nedoporučuje časté mytí vlasů a používání běžných šampónů, neboť tyto šampóny obsahují agresivní mycí složky. Mytí vlasů dvakrát až třikrát týdně je dostačující. Také je důležité investovat do dobrého kondicionéru či balzámu, který vlasy dostatečně hydratuje a minimalizuje riziko ztráty přirozené vlhkosti.

Nadměrné namáhání vlasů

Nejčastější příčinou nechtěného lámání vlasů je velmi časté a nadměrné namáhání vlasů teplým vzduchem vysoušečů nebo fénů, popřípadě žehliček na vlasy. Nadměrné teplo zbavuje vlasů potřebných olejů a živin. V každém případě se vyhněte žehlení vlasů za mokra. Žehlení mokrých vlasů způsobuje jejich spálení vlasové struktrury a její trvalé porušení! Také chemické či technické ošetření, jako je barvení či trvalená, vlasům nesvědčí a vysušuje je.

Faktory vnějšího prostředí

Velmi často stojí také za problémy s lámavými vlasy životní prostředí ve vašem okolí. Lokality s nadměrným slunečním zářením, nízkou vlhkostí a vysokými teplotami dehydratuje vlasové vlákno a může vést k jejich poškození či lámání. Časté vystavení vlasů a vlasové pokožce chlorované vodě z bazénů rozhodně není vhodné pro kvalitu a stav vlasů. Chlór obsažený ve vodě nadměrně vlasový stonek vysušuje, čímž může docházet k jeho krepatění, křehnutí a lámání. Při pravidelném styku s chlorovanou vodou je vhodné chránit vlasy plaveckou čepicí.

Nedostatek bílkovin

Špatné stravovací návyky ovlivňují nejen kvalitu pleti, ale také kvalitu vlasů. Strava chudá na bílkoviny je příčinou křehnutí vlasů a ztráty jejich vitality a lesku.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Nedostatek vitamínů a minerálů je přímo spjato se zhoršující se kvalitou vlasového stonku. Především absence vitamínu A a C s nedostatkem zinku a křemíku je s lámavými vlasy často spojována. Velmi důležité je také dodržovat pitný režim, aby nedocházalo k dehydratci organismu.

Onemocnění či hormonální nerovnováha

Křehnutí a lámaní vlasů může být také spojeno se zdravotními problémy nebo hormonální nerovnováhou. Většinou se jedná o akutní onemocnění štítné žlázy, které je charakteristické naprodukcí hormonů. Mezi základní příznaky onemocnění štítné žlázy patří bušení srdce a úbytek na váze. Také déletrvající psychický stres se negativně projevu na kvalitě neht a vlasů.

Při oslabení vlasů nadměrným teplem fénů či žehliček, nebo pouhým vystavením nadměrného slunečního záření vlas ztrácí svou přirozenou hydrataci a stává se suchým, hrubým, křehkým a lámavým. Suchá struktura vlasů je náchylnější na třepení a zacuchávání vlasů. Použitímvhodné vlasové kosmetiky určené pro hydrataci a výživu vlasů navrátí vlasům ztracenou vitalitu, hebkost a lesk a omezíte riziko lámání vlasů.

Intenzivní hydratace a výživa

V případě problému se suchými, křehkými a lámavými vlasy je nutné vlasům dodat dostatek výživných látek a hydratace. Pro intenzivní ošetření vlasů ve většině případů již nepostačí obyčejný šampón. Vhodnou hloubkovou intenzivní péčí je použití masky na vlasy Salerm s obilnými klíčky pšenice nebo bezoplachového kondicionéru Salerm 21. Progresivně efektivní složení na bázi přírodních hydratačních a vyživujících látek hloubkově působí od kořínků až po konečky vlasů a posiluje vlasovou strukturu.

Šampón a balzám Cotril Creative Walk Revitalizing

Revitalizační šampón a balzám Revitalizing z řady Creative Walk od italského výrobce profesionální vlasové kosmetiky je speciálně určený pro navrácení vitality, síly a lesku slabým a křehkým vlasů. Složení bohaté na tekutý keratin, arginin a pšeničné proteiny minimalizuje riziko poškození a lámání vlasů. Vlasy budou zářivě lesklé, posílené a vitální. Navíc posilující šampón ani balzám neobsahuje parabeny.

Vyživení vlasů od kořínků

Placentové ampule jsou ideální pro výživu vlasové cibulky. Blahodárná a podpůrná síla placentových ampulí vyživuje vlasový stonek od kořínků a také podporuje růst nových vlasů. Po ukončení ošetřující kůry budou vlasy vynikat znovunabytou vitalitou, silou, krásou a zářivým leskem.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..