Abychom mohli vytvořit skutečně kvalitní kosmetický produkt, musíme porozumět tomu, jak pečlivě skloubit vědu a přírodu. Pojmy „přírodní složky“ a „složky odvozené z přírodních zdrojů“ jsou spotřebiteli z důvodu reklamních triků a nepřesného marketingu velmi často špatně chápány. Přírodní složky jsou takové, které byly výhradně získány díky jejich fyzické přeměně bez působení chemických procesů. Jestliže ovšem do přeměny vstupují chemikálie, díky kterým jsou získány aktivní molekuly rostlin, jedná se o složky odvozené.

MedaVita jde cestou přírody v kontextu aktivních složek, které každá efektivní kosmetika musí mít. Příroda vytváří velmi výkonné molekuly, které ovšem musí být použity ve správném množství a poměru s ostatními ingrediencemi.

Je všechno přírodní skutečně dobré? Odpověď zní: NE!

Velmi dobrým příkladem je problematika esenciálních olejů. Tyto „koncentráty“ obsahují mnoho potenciálních alergenů a dráždivých složek. Z tohoto důvodu musí být do kosmetiky přidávány velmi zodpovědně. Dnes je velmi populární vyzdvihovat vše přírodní. A vše ostatní, co bylo vytvořeno uměle, naopak označovat za špatné a škodlivé. Ovšem na druhou stranu zároveň spotřebitelé vyžadují a velmi často podstupují kosmetické změny, kterých nelze dosáhnout pomocí přírodních složek, například barvení vlasů.

Odvětví evropského kosmetického průmyslu přistupuje ke zdraví lidí velmi zodpovědně. Tím je zajištěno, že jsou využívány takové ingredience, jejichž bezpečnost byla vědecky posouzena. Další zárukou toho, že produkty MedaVita jsou skutečně bezpečné a vysoce kvalitní je, že všechny produkty jsou testovány na dobrovolnících pomocí epidermálních testů pod dohledem dermatologa.

Složení přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika

Když hovoříme o  „přírodní kosmetice“, myslíme tím kosmetiku založenou na rostlinné bázi. Existuje více než 5 000 ingrediencí, které mohou být pro výrobu kosmetiky použity. Minimálně 1 000 z nich jsou přírodní nebo jsou odvozeny z přírodních zdrojů. Pojem „přírodní“ je velmi populární pro spotřebitele, kteří preferují spříznění s přírodou, tradici a jednoduchost a zejména také vše to, co není nikterak „kontaminované“ moderní dobou.

V dnešní době existují produkty, které jsou zcela založeny na rostlinné bázi. Namísto syntetických konzervantů se používají konzervanty rostlinné, používají se emulgátory na rostlinné bázi, esenciální oleje pro parfemaci anebo rostlinná barviva apod.

Vyrobit zcela rostlinný produkt je ovšem velmi obtížné. I přesto, že jsou přípravky označeny za „přírodní“, nelze vždy předpokládat, že se bude jednat o zcela přírodní produkty. A to i v případě, kdy jsou prodávány ve specializovaných obchodech. Výjimkou jsou ovšem tělové oleje (například mandlový olej), aromatické destilované vody (růžová voda, voda z květů pomerančů), krémy na máslové bázi (kakaové máslo, máslo na bázi mrkve nebo bambucké máslo karité) a rostlinné vosky (karnaubský vosk, jojobový vosk).

Tři kategorie „přírodnosti“ v kosmetice

1.Složky fyzicky extrahované z rostlin, zvířat nebo minerálů bez chemické modifikace. Například kokosový olej.

2. Přírodní deriváty, které byly jen mírně upraveny, aniž by se snížila přírodnost produktu. Například hydrogenovaný kokosový olej.

3. Chemicky zpracované látky, kde sloučeniny jsou rostlinného původu. Například mastné kyseliny + protein = lipo derivát.

Moderní kosmetologie bezesporu usiluje o přírodnost produktů. Nicméně je důležité si uvědomit, že „syntetický“ vždy neznamená toxický a „přírodní“ nemusí vždy znamenat neškodný. Některé rostliny jsou jedovaté, a pokud nesprávně použijeme jejich extrakty, mohou být pro nás velmi škodlivé.

Složení přírodní kosmetiky

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..