Mnoho lidí označuje své vlasy za krepaté. Myslí si, že krepaté vlasy mají již od narození. Není tomu tak. Ve skutečnosti jsou krepaté vlasy pouze poškozené vlasy, které se vyskytují u lidí s vlnitými či kudrnatými vlasy. Lidé s kudrnatými vlasy mají tendenci o své vlasy velmi často pečovat s přehnanou silou. Krepaté vlasy jsou velmi často způsobeny poškozením vlasů, které je zapříčiněno intenzivním česáním a kartáčováním mokrých vlasů. Mokré vlasy se pod tlakem hřebenů protahují mnohem více než je přirozené a dochází k poškození a vzniku krepatých vlasů. Vhodné nejsou ani kovové hřebeny a kulaté kartáče.

Vlnité a kudrnaté vlasy je nutné hloubkově hydratovat. Doporučujeme použití intenzivní regenerační vlasové masky Edelstein Young curly speciálně vytvořenou pro vlnité vlasy. Velmi důležité je masku nechat působit několik minut před jejím opláchnutím z vlasů. Čas od času je vhodné zabalit vlasy s maskou do horkého ručníku a nechat působit 5 až 10 minut. Horký ručník ještě účinněji aktivuje aktivní látky v masce a hydratuje vlasové vlákno do větší hloubky. Po opláchnutí opatrně vysajte přebytečnou vodu ručníkem. Nikdy netřete mokré vlasy o ručník. Mokré vlasy se drsným třením o ručník nenávratně poškozují.

Velmi často je nezbytné také použít vysoušeče vlasů. Striktně se doporučuje používat pouze nové moderní vysoušeče vlasů. Moderní keramické vysoušeče vlasů vytváří záporné ionty, které zabraňují krepatění vlasů, eliminují statickou elektřinu, uhlazují kutikulu vlasů a prodlužují trvanlivost účesu.

Dalším způsobem, jak eliminovat krepatění vlasů je použití tzv. Anti-Frizzy vlasové kosmetiky, která zabraňuje krepatění a zacucháváni vlasů. V tomto případě se nejedná o šampóny nebo kondicionéry, ale o speciálně vyvinuté séra a gely na vlasy. Evolution Finish Beauty Frizzy sprej od Edelstein svým speciálním složením obohaceným o lněná semínka zabraňuje krepatění vlasů.

Neméně důležité je u vlnitých a kadeřavých vlasů kvalitní a profesionální střih. U kadeřavých vlasů je zpravidla nejlepší volbou tzv. tupý střih. V každém případě by se profesionální kadeřník, kterému svěříte své vlasy, měl vyhnout efilačním nůžkám na prostříhávání vlasů a břitvám holicích strojků. Efilační nůžky a břity holicího strojku drtí konce vlasů, které se mají poté tendenci třepit a také krepatět.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..