Dobrý den,

jaký by jste mi doporučili přípravek na padání vlasů, pokud se to tedy dá zmírnit nějakou formou. Máme v rodině asi dáno, že muži do 35 let jsou plešatí, ale jestli se dá toto nějak oddálit bylo by to super.

Díky Tomáš.

Dobrý den Tomáši,

dle Vámi zaslaného popisu se pravděpodobně jedná o androgenní alopecii způsobující charakteristickou mužskou pleš. Androgenní alopecie je dědičnou genetickou vadou, která bývá způsobena přebytkem testosteronu ve vlasové pokožce. Mužský hormon testosteron je produkován v reprodukčním systému, kde vstupuje to oběhového systému, čímž je transportován do orgánů a tkání. Testosteron je nezbytný pro rozvoj svalové hmoty a sexuálních charakteristik jedince (růst vlasů, tvorba kožního mazu, vývoj pohlavních orgánů). Nicméně nadbytek hormonů způsobuje nerovnováhu, která je v mnohých případech spouštěčem androgenní alopecie.

Mužská androgenní alopecie se nejdříve projevuje nadměrným vypadáváním vlasů v oblasti spánků. Postupně se linie vlasů rozšiřuje k vrcholu kštice. Androgenní alopecie se může projevit kdykoliv po pubertálním období jedince, kdy se hladina testosteronu začíná zvětšovat. Androgenní alopecie zrychluje růstovou fázi vlasu (anagenní fáze) a minimalizuje vlasové folikuly, čímž dochází k růstu slabších vlasů, které jsou náchylné na vypadávání. Miniaturní folikuly vlasu postupně odumírají, čímž dochází k trvalé ztrátě vlasů – plešatosti.

Velmi oblíbené jsou v boji s padáním a řídnutím vlasů placentové ampule. Placentové ampule Edelstein Evolution obsahují vysoký podíl proteinu, který je obsažen v placentě savců. Tento protein poskytuje vlasové pokožce velkou dávku živin a kyslíku. To jsou důležité předpoklady pro nastartování růstu vlasů a posílení oslabených vlasových cibulek. Placentové ampule jsou účinné při běžných problémech s vypadáváním vlasů.

V případě androgenní alopecie bychom Vám spíše doporučili šampón a vlasovou vodu určenou speciálně pro muže – MedaVita Lotion Concentree Homme. MedaVita Lotion Concentréé Homme je obohacena o Serenoa repens, která upravuje metabolismus mužských hormonů ve vlasové pokožce. Kombinace Serenoa repens se složením přírodních výtažků Lotion Concentréé zajišťuje maximální účinnost v boji s androgenní alopecií, která je nejčastější příčinou vypadávání vlasů u mužů.

MedaVita Lotion Concentreé Homme proti vypadávní pro muže


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..