Kosmetika s placentou neboli placentálním proteinem, je stále více oblíbená a populární. Placentální protein mimo jiné můžeme nalézt v celé řadě krémů s anti-age efektem, ale již také v produktech vlasové kosmetiky. Nejčastěji ve formě vlasové vody v ampulích. Placenta obsahuje velké množství placentálních bílkovinných proteinů, které podporují nový růst vlasů a regeneraci buněk vlasové pokožky.

Placentální protein obsahuje vysoce cenné kmenové buňky, které mnoho odborníků v kosmetickém průmyslu označuje za elixír mládí. Výzkum kmenových buněk prokázal, že látky obsažené v placentě vedou k regeneraci a obnově kmenových buněk pokožky.

Při pravidelné aplikaci vlasové kosmetiky s obsahem placenty navrátíte vlasům ztracenou energii, vitalitu, pružnost a lesk, ale také dostatečně vyživíte vlasové folikuly a zlepšíte prokrvení vlasové pokožky.

V současnosti se rozlišují tři základní druhy placenty, a to dle původu. Využití lidské placenty není v mnoha zemích, mezi nimiž je i Česká republika, legální a je považována za biologický odpad. Naproti tomu například ve Švýcarsku či Japonsku jsou k dispozici séra a injekce s výtažkem lidské placenty. Mimo prokázaných kosmetických účinků se výtažek lidské placenty využívá při léčbě problémů ledvin a příznaků menopauzy.

Placentové ampule Evolution od profesionálního výrobce vlasové kosmetiky Edelstein je založen na synteticky vyrobené placentě se stejnými účinnými látkami obsaženými v placentě lidské. Placentární protein udržuje vlasové cibulky ve formě a posiluje je. Stimulace vlasových cibulek blahodárně působí na vlasové cibulky, obnovuje je a urychluje růst vlasů. Placentové ampule jsou vhodné jak při vypadávání vlasů díky agresivním vlivům jako je změna počasí, smog, stres, fénování či česání, tak také při dědičných problémech a projevech nemocí.

Více než idská placenta je ovšem v kosmetickém průmyslu využívána placenta zvířecí. Nejčastěji se můžeme setkat s placentou z ovcí. Méně často se využívají výtažky z králičí, vepřové a koňské placenty. Je nutné zdůraznit, že k vypuzení placenty dochází zcela volně po porodu a není potřeba žádný zákrok, který by byl zvířatům nepřirozený nebo bolestivý.

Posledním druhem je placenta získaná z výtažků rostlin. Rostlinná placenta pochází ze samotného srdce rostlin. Přesněji se nachází přímo pod pestíkem. Rostlinná placenta hraje v životě rostlin významnou roli. Během vývoje plodu (ovoce) po celou dobu dodává dostatek vyživujících látek.

Výzkumy prokázaly, že rostlinná placenta má v porovnání s lidskou placentou velmi podobné složení a koncentrace aminokyselin. Složení rostlinné placenty, bohaté zejména na peptidy, sloučeniny dusíku a fosforu a stopové prvky, napomáhá okysličení vlasové pokožky a stimulaci vlasových folikul.

Ampule Reestructuratur ze Salerm Cosmetics představuje účinný a efektivní nástroj proti padání vlasů založený na rostlinné placentě. Rostlinná placenta získaná z extraktu aloe vera a sójových bílkovin zvyšuje absorpci kyslíku do buněk vlasové pokožky, čímž zvyšuje intercelulární aktivitu, stimuluje buněčné dělení a aktivuje růst vlasových folikul. Navíc obsahuje výtažky z tymiánu, plodů bergamotu, tekutý keratin a komplex vitamínů B7, který nejen účinně zastavuje vypadávání vlasů, ale také podporuje kvalitu slabých a lámavých vlasů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..