Dobrý den,

mám vlnité dlouhé, melírované a husté vlasy. Chtěla bych vyzkoušet vlasovou kosmetiku bez parabenů a silikonů. Můžete mi něco doporučit pro můj typ vlasů? Děkuji moc.

Markéta

Dobrý den Markéto,

zákazníkům s vlnitými vlasy doporučujeme přípravky Cotril Creative Walk Curl, konkrétně Cotril Creative Walk Curl šampón pro perfektní vlny, Cotril Creative WalkCurl balzám pro perfektní vlny a bezoplachový krém Cotril Creative Walk Curl Cream. Všechny zmíněné produkty neobsahují parabeny. Šampón je také bez silikonů. Balzám a bezoplachový krém ovšem silikony obsahuje. Vybrat přípravky bez obsahu silikonů je zejména u vlnitých vlasů velmi problematické. Aby byla zajištěna pružnost vln, je žádoucí, aby přípravek alespoň trochu silikonů obsahoval. Také šampón Alea Rizados pro vlnité vlasy s obsahem bobulí Acai je bez parabenů i silikonů.

Alea Rizados péče o vlnité vlasy

Alea Rizados péče o vlnité vlasy

Problematika silikonů je velmi komplikované téma. Kosmetický průmysl se rozdělil na dva tábory, kdy jedná strana silikony vychvaluje a druhá v nich vidí velký problém. Pravda je někde na půli cesty. Silikonů existuje nespočet druhů s různou molekulovou hmotností. Velmi také záleží na tom, jaké množství silikonů je v přípravku obsaženo. Pokud je přípravek doslova nabitý silikony, hrozí riziko nadměrného obalení vlasového stonku, který následně trpí. Pokud jsou silikony do přípravků přidávány rozumně, pak jsou prospěšné, protože vlasy ochrání proti externím vlivům, vlhkosti, prachu a zároveň vlasům dodávají pružnost. Tyto „rozumné“ silikony jsou z vlasů lehce odstranitelné při mytí vlasů, tudíž nehrozí riziko zatížení vlasů.

Z péčujících produktů určených pro vlnité vlasy bez obsahu parabenů i silikonů Vám můžeme doporučit masku na vlasy MedaVita Curladdict Maschera elasticizzante pH 3,5, které je speciálně určena pro zjemnění a elastičnost kudrnatých a hustých vlasů. Maska obsahuje výtažky z vinné révy. které hydratují, propůjčují vlasům pružnost a uzavírají vlasové vlákno. Maska dále obsahuje jojobový olej, který vyniká vyživujícími, hydratačními a zklidňujícími účinky. Maska přilne k vlaůsm a chrání smyslnost vln a zároveň je usměrnňuje díky zvýšené elasticitě a poddajnosti.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..