Dobrý den,

mám velmi jemné vlasy. Moje kadeřnice barvení střídá s melírem. Potřebuji na domácí péči vhodné produkty vlasové kosmetiky: šampón, kondicionér, masku na vlasy, tužidlo, eventuálně i lak na vlasy. Mohl byste mi prosím poradit, jaké produkty vlasové kosmetiky si mám objednat pro svůj typ vlasů?

Děkuji moc za odpověď.

S pozdravem Iva

Dobrý den Ivo,

jemným vlasů je velmi těžké se zavděčit. Pro tento typ vlasů platí, že méně je více. Klientkám s jemnými vlasy nedoporučujeme používat vlasové olejíčky, masky a balzámy, které by mohly jemné vlasy zatížit. Pokud je pro Vás rozčesávání vlasů problém a balzámy jsou nezbytností, doporučujeme vybírat z řad pro objem vlasů.

Šampóny

Z šampónů pro jemné vlasy bychom Vám doporučili značku Cotril Creative Walk Volume nebo šampón MedaVita Hairchitecture. Oba dva šampóny jsou založeny na lehké bázi, které vlasy netáhnou k zemi, ba naopak podporují jejich vzdušnost a objem.

Balzámy

Balzámy opět vybírejte z řad pro objem vlasů. Některé jiné balzámy, zejména pro uhlazení vlasů nebo pro příliš poškozené vlasy, mohou být velmi těžké a vlasy by mohly zplihnout. Z nabídky našich balzámů bychom se přiklonili opět ke značce Cotril Creative Walk Volume. Aplikujte ovšem velmi malé množství produktu. Přesto, že je balzám navržen pro jemné vlasy, mohlo by v případě přehnané aplikace dojít k zatížení vlasů.

Stylingové přípravky

Pro jemné vlasy jsou obecně vhodnější tužidla, jejichž pěnová formule během foukání vlas nadzvedne, což způsobí zvětšení objemů vlasů. Z laku je vhodné vybírat s mírnou nebo střední fixací. Laky se silnou fixací by mohly vlasy opět zatížit. Velmi dobré zkušenosti máme s pěnovými tužidly Volume Definition a laky Salerm Definition Nature.

Tip pro jemné vlasy

Pro jemné vlasy nově v našem e-shopu nabízíme keratinové ošetření Azalea T.Q. Produkt je vhodný právě pro jemné vlasy, kterým dokáže během sedmidenní aplikace zvětšit objem. Tato pěna působí jako kondicionér a jemné tužidlo v jednom. Vlasy sice silně nezafixuje, ale pomocí fénu umožňuje vymodelovat požadovaný styl účesu. Pro silnější zpevnění je možné účes nalakovat středně silným lakem


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..