Dobrý den, momentálně řeším výběr šampónu a kondicionéru na mé vlasy. Problém je, že u kořínků mám vlasy mastné a konečky suché a roztřepené. Vlasy mám barvené. Můžete mi poradit nějaké produkty, aby vyhovovaly mým vlasům? Je vhodný šampón například s keratinem i když kořínky vlasy se velmi rychle mastí?

Děkuji předem za vaši radu

S pozdravem Andrea

 Dobrý den Andreo,

z šampónů bychom Vám doporučili vybírat zejména ty, které jsou výhradně určené na mastné vlasy. Doporučili bychom Vám šampón Alea Grasos na mastné vlasy nebo Salerm šampón na mastné vlasy. Během mytí vlasů je důležité vlasovou pokožku velmi jemně masírovat. Agresivnější masáž podporuje nadměrné maštění vlasů! Poté je velmi důležité veškeré zbytky šampónu z vlasů opláchnout. Vlasy oplachujte mírným proudem vody až pět minut.

Šampón Alea Grasos na mastné vlasy

Šampóny s obsahem keratinu jsou vhodné zejména pro poškozené a velmi suché vlasy. Ve Vašem případě bychom Vám doporučili po umytí vlasů použít bezoplachový přípravek, který nanášejte pouze na suché partie vlasů a nikoli v blízkosti vlasové pokožky (minimálně 5 cm od vlasové pokožky). Velmi dobrou zkušenost máme s přípravkem Salerm 21. Tento kondicionér můžete používat jako oplachovou masku nebo bezoplachový kondicionér.

Pokud jsou konečky vlasů již roztřepené, doporučujeme jejich zastřihnutí ostrými kadeřnickými nůžkami. Jednou roztřepený konec již nelze vrátit do původní, zdravé, podoby. Vlasy nejsou schopny regenerace jako je tomu například u kůže.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..