Dobrý den.

chtěla bych poradit ohledně vlasů. Jakou vlasovou kosmetiku zvolit. Moje vlasy jsou hodně jemné bez objemu splihlé. U kořínku jsou jak nitě. U pěšinky naboku jsou tak jemné až mi prosvítá pokožka hlavy. Navíc se mi vlasy mi hrozně mastí. Umývám každy den ráno, přitom k večeru už jsou mastné. Nejvíc mě trápi těch málo vlasů u kořínků. Vlasy nevypadávají nějak extrémně spíš mi nahoře nějak nerostou. Tím pádem nevím jakou kosmetiku zvolit. Ani účes nevím jak zvolit pokud se mi pohne jeden pramen prosvítá mi hlava. Jsem už z toho zoufalá. Děkuji moc.

Michaela

 Dobrý den Michaelo,

Co se týče mastných vlasů, doporučili bychom Vám vyměnit Váš současný šampón. Používejte šampóny na mastné vlasy. Doporučit Vám můžeme šampón Salerm Grasa proti mastným vlasům, popř. šampón pro řídké vlasy Cotril phMed Densigenie. Oba dva šampóny je možné vzájemně kombinovat. Cotril pH MED Densigenie šampón proti řídnutí vlasů s pH 5 – 5,5 je založen na bázi přírodních výtažků, rostlinných kmenových buněk, tekutého výtažku z rukoly a ořechu, aktivního kyslíku a Piroctone olamine. Šampón posiluje vlasovou strukturu a dodá vlasům objem.

Nadměrná produkce kožního mazu má velmi společného s vypadáváním a řídnutím vlasů. Maz se hromadí ve vlasovém váčku a utlačuje vlasovou cibulku. Cibulka pak není dostatečně prokrvena, vlas se ztenčuje a následně vypadává. Z tohoto důvodu bych se nejdříve zaměřil na vyřešení problému s nadměrným maštěním. Po umytí vlasů šampónem, doporučujeme používat placentové ampule, které nejenže vyživují vlasovou cibulku, ale navíc regulují tvorbu mazu.

U mastných vlasů zpravidla platí: nemýt vlasy příliš teplou vodou, důkladně vymýt všechny zbytky šampónu z vlasů a během mytí jemně masírovat vlasovou pokožku. Příliš intenzivní masáž prokrvuje vlasovou cibulku, což ovšem podporuje činnost mazových žláz. Po každém mytí vlasů doporučujeme vlasovou pokožku rychle profouknout fénem. Voda obsahuje vysoké pH, které paradoxně vlasovou pokožku vysušuje. Vysušená vlasovou pokožka následně reaguje tak, že se snaží promastit a mazová žláza zvyšuje produkci mazotoku.

Dokud nevyřešíte problém s nadměrnou produkcí mazu, doporučujeme maximálně omezit používání vlasových masek, balzámů, krémů, olejů…apod. Pokud jsou tyto přípravky pro Vás nezbytné, nanášejte je pouze do vlasových délek v minimálním množství a alespoň 5 cm od vlasových kořínků.

Pro zamaskování řídkých vlasů se obecně doporučuje používání tužidel a jemné natupírování vlasů. S tupírováním to ovšem není dobré přehánět, protože vlasy poškozuje. Dále se doporučuje foukat vlasy v předklonu. Velmi dobré zkušenosti máme s keratinovou pěnou AZALEA T.Q., která sice není tužidlem, ale je vhodná pro definování účesu a dodání objemu během foukání vlasů. Pěna navíc neobsahuje těžké silikony, takže je vhodná i pro mastné vlasy.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..