Zjistěte, kdy je zapotřebí použít kondicionér a kdy ne. Tímto tématem se dnes zabýváme v následujícím článku. Mějte na paměti, že tento článek je obecný a týká se pravidel používání kondicionérů. Nemusí platit pro všechny kondicionéry. V současné době technologických pokroků a změn se na profesionálním poli objevují přípravky, které není možno přesně zaškatulkovat do příslušné kategorie.

Chcete-li mít vlasy krásné a zdravé,  udržujte je v dobré kondici. Jedním ze způsobů jak udržet vlasy lesklé a plné vitality, je mnoha odborníky doporučováno po umytí vlasů šampónem použít kondicionér. Toto tvrzení  ovšem není vždy pravdivé.  Kondicionér bezesporu hraje důležitou roli ve vlasové péči, ale i zde platí pravidlo: všeho moc škodí. Nadměrné používání kondicionéru může vést k suchosti a lupům. Navíc pro některé typy vlasů není použití kondicionéru doporučováno. V případě, že jsou vlasy od přírody dostatečně hydratované, není potřeba používat kondicionéry. Kondicionéry by v tomto případy byly pouze na škodu. Vlasy by se dodatečně více mastily. Hydratované vlasy jsou obecně charakterizovány jako hladké, lesklé a bez nadměrného vypadávání.

Pro skupiny lidí, kteří trpí suchými vlasy a suchou vlasovou pokožkou jsou kondicionéry určeny primárně. Kondicionér zpravidla nemusíte používat každý den. Vždy záleží na okolnostech. Máte-li dojem, že jsou vaše vlasy po umytí suché a nepříjemné na dotek, použijte kondicionér. V opačném případě ho zbytečně nepoužívejte. Vlasy by si měly od kondicionéry také někdy odpočinout.

Pokud se rozhodnete pro používání kondicionéru, začínejte vždy postupně. Nejdříve ho používejte jen pár dní v týdnu a sledujte, jaký efekt vlasům přináší. Jestliže budete spokojeni, můžete frekvenci používání zvýšit. Při používání kondicionérů mějte na paměti, že je důležitá určitá doba působení, kterou se dozvíte přímo na obalu přípravku. Po době působení vlasy dostatečně opláchněte, aby by vlasech nezůstaly zbytky kondicionéru, který by vlas zbytečně zatěžoval. V dnešní době jsou na trchu i kondicionéry, které se nemusí oplachovat.

Mnoho lidí používá kondicionér zejména z důvodu snadného rozčesávání vlasů. V současné době existují i jiné produkty, které vám rozčesávání usnadní. Příkladem může být proteinový balzám společnosti Salerm Cosmetics, nebo stylingový přípravek Pro-line Lamilux, taktéž od již zmiňované společnosti.

Mezi velmi oblíbené kondicionéry společnosti Salerm Cosmetics patří produkt Salerm 21. Jedná se o nejprodávanější kondicionér společnosti Salerm Cosmetics. Kondicionér Salerm 21 s aktivními částicemi provitamínu B5 byl speciálně vyroben pro ošetření a regeneraci poškozených, porovitých a suchých vlasů.  Jemné proteiny kondicionéru Salerm 21 opravují vlasy do hloubky, neboť vzhledem k své malé velikosti proniknout až do jádra vlasů. Chrání vlasy před škodlivými prvky, jako je sluneční záření, teplo, chlor, slaná voda, atd.  Provitamín B5 dodá vlasům přirozený lesk zdravých vlasů. Inovační formule, která hydratuje, chrání a působí jako maska, efekt 2+1 (Salerm 21), podle způsobu aplikace. Vědecky vyvinuta, na bázi hedvábných proteinů a provitamínu B5, dodává vlasům lesk a živost.

Salerm 21: Bez-oplachový kondicionér nebo hloubková maska s okamžitým účinkem

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..