„Suché, nevýrazné vlasy s roztřepenými konečky“, co mám udělat pro záchranu svých vlasů? Toto je jeden z nejčastějších dotazů, které nám zasíláte. Proto jsme se rozhodli sepsat pár osvědčených tipů a rad, které pomohou vlasům zazářit.

I přesto, že jsou vlasy velmi pevné a silné, je nutné k jejich péči přistupovat svědomitě. Nestačí pouze jednorázová a momentální starost. Aby vlasy vypadaly zdravě a krásně, je nutné den co den správně s vlasy zacházet. A věřte, že se nejedná o žádnou vědu. Pouze je zapotřebí si na odlišný postup zacházení s vlasy zvyknout.

Vlasy  nikdy netřete o ručník. Tření vlasy postupně poškozuje. Jsou náchylnější na lámání, zacuchávají se a kudlí. Přebytečnou vodu vždy z vlasů ručníkem vymačkávejte.

Šetrné rozčesávání vlasů. Pokud jsou vlasy příliš zacuchané, rozčesejte je hřebenem se širokými zuby. Vždy začínejte od špiček a postupně pokračujte směrem k hlavě. Pro snadnější rozčesávání vlasů použijte bezoplachové balzámy, které maximálně usnadnění skluznost hřebenu po vlasech.

Pravděpodobně již víte, že příliš teplá voda není pro vlasy ideální. Doporučujeme používat vlažnou až mírně teplou vodu během mytí vlasů, popřípadě i studenou. Studená voda navíc podporuje mikrocirkulaci krve ve vlasové pokožce a pomáhá uzavřít kutikulu vlasů. Vlasy jsou pak lesklejší, pevnější a méně vypadávají.

No Poo: Mytí vlasů bez šamponu

Vyvážená a pestrá strava také funguje. Extrémy ovšem škodí. Nejspíše je to už ohraná písnička, ale zdravá strava a celkově zdravý životní styl je pro krásu a vitalitu vlasů také velmi podstatné. Omezte pití alkoholu a kouření, vynechejte nezdravá a tučná jídla a zpestřete svůj jídelníček o ovoce a zeleninu. Efekt se jistě dostaví. Berte ovšem na vědomí, že pestrá a vyvážená strava neznamená vegetariánství nebo veganství. Pokud si s nastavením svého jídelníčku nevíte rady, kontaktujte výživového poradce.

Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy. Rychlé vysušení fénem je daleko méně škodlivé. Vlhká vlasová pokožka je doslova pastvou pro mikroorganismy, které pak parazitují na vlasové pokožce (lupy, svědivost apod.). Nemocná vlasová pokožka nikdy nemůže vytvořit ideální živnou půdu pro růst krásných vlasů. Nikdy tedy nechoďte spát s mokrými vlasy! To ovšem neznamená, že musíte vlasy fénem doslova usmažit. Vlasy a zejména pak vlasovou pokožku profoukněte fénem a poté délky vlasů nechejte přirozeně uschnout.

Hydratace suchých vlasů je klíčová. Po každém mytí je vlasům důležité dodat chybějící maz, který by za normálních okolností vlasům dodala vlasová pokožka (mazová žláza). Protože jsou ovšem vlasy suché, je nutné vlasy hydratovat externě. Po každém mytí vlasů použijte kondicionér, jednou týdně pak masku na vlasy.

Biokera Natura Hidratante – pro hloubkovou hydrataci suchých vlasů

Biokera Natura Hidratante – pro hloubkovou hydrataci suchých vlasů

Tepelná ochrana. Nezapomínejte vlasy chránit nejen před žárem Slunce, ale také před teplem fénů, kulem a žehliček. K tomuto účelu použijte kvalitní vlasové oleje nebo bezoplachová séra, která vytvoří štít a vlasové vlákno ochrání. Berte ovšem na vědomí, že tepelná ochrana přípravků není 100 %. Tyto přípravky dokonale ochrání zdravé vlasy a fungují pouze u svědomitého přístupu k tvorbě závěrečného stylingu. Pokud jsou vlasy již příliš poškozené, vždy vyhněte se žehlení nebo kulmování vlasů.

Neexperimentuje! Barvení vlasů, odbarvování vlasů a další chemické úpravy nepatří do neodborných rukou. Zapomeňte na barvy z drogérií.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..