První zmínky o kartáčích z kančích štětin spadají až do roku 1800, kdy byly poprvé použity pro dosažení lesklých zdravých vlasů. V průběhu 20. století byly kančí kartáče již běžnou součástí toaletních stolků. Díky kartáčům z kanců Kathrine Hepburn, Lauren Bacall, Rita Hayworth a další hvězdy stříbrného plátna vykouzlily okouzlující dech beroucí přirozeně vypadající vlny a lokny.

Kartáč z kančích štětin

Kartáč z kančích štětin byl původně navržen zlepšení struktury vlasů a dodání zářivého lesku, neboť kondicionéry a další produkty vlasové kosmetiky ještě neexistovaly. Unikátní struktura kančí štětiny je je ideální pro přirozenou distribuci kožního mazu z pokožky hlavy do délek a konečků vlasů. Každé pročísnutí vlasů od kořínků po konečky roznese velmi malé množství mazu, který zajistí třpytivý lesk a záři.

Mezi nejvýše opěvované klade kartáče z kančích štětiny patří viditelné zlepšení struktury vlasů. Každodenním kartáčováním vlasů dodáte rovným vlasům objem a tvar a u vlnitých vlasů podpoříte přirozené vzdušné lokny.

Kančí štětiny redukují krepatění vlasů. Díky rovnoměrné distribuci kožního mazu jsou vlasy dlouhodobě chráněny před okolní vlhkostí, která je hlavním viníkem krepatění vlasů. Díky rovnoměrné distribuci kožního mazu jsou vlasy chráněny taktéž před elektrickým nábojem a vznikem statické elektřiny.

Kartáčování kartáčem s kančími štětinami stimuluje vlasovou pokožku. Pravidelné kartáčování vlasů kromě příjemného pocitu a relaxace stimuluje vlasovou pokožku. Kartáčování zlepšuje prokrvení a vyživení vlasových folikul, což se může pozitivně projevit na růstu vlasů.

Časté mytí vlasů je soudobou tradicí. Do vynálezu předních vysoušečů, tedy někdy do šedesátých let minulého století, si ženy myly vlasy méně něž jedenkrát týdně. Právě časté kartáčování vlasů jim pomohlo docílit krásných, zdravých a čistých vlasů. Jak již bylo řešeno dříve, kančí kartáče roznášejí rovnoměrně přebytečný maz z vlasové pokožky do délek vlasů. Vlasy přitom nepůsobí vůbec mastně.

Jak správně používat kartáč z kančích štětin

Vlasy kartáčujte kartáčem s kančími štětinami vždy suché. Kartáčování  mokrých vlasů znemožňuje rovnoměrné distribuce kožního mazu (sebum) z vlasové pokožky do délek vlasů. Navíc jsou vlasy mnohem náchylnější na poškození.

V případě těžko rozčesatelných a zauzlíkovaných vlasů je vhodné nejprve použít hřeben se širokými zuby. Kančí kartáč není určen pro rozčesávání příliš zacuchaných vlasů. Spíše než by rozčesával, tak by tahal a kudlil.

Vždy kartáčujte vlasy od kořínků po konečky. každý tah vždy začínejte u kořínků vlasů a pokračujte až ke konečkům. Tím napomáháte rovnoměrné distribuci kožního mazu od vlasové pokožky do délek. Vlasy budou rovnoměrně lesklé a hebké.

Pro maximální objem je vhodné vlasy nejprve kartáčovat v předklonu. V předklonu kartáčuje vlasy z týlní a bočních oblastí.  Přední část vlasů v čelové oblasti se kartáčuje až na závěr.

Pravidelné čistění kartáče z kančích štětin je nesmírně důležité pro jeho správnou funkci. Obzvláště při vyčesávání láků, tužidel či gelů na vlasy. Zbytky stylingových produktů a lupů se usazují na štětinách a znemožňují rovnoměrné kartáčování vlasů. Po každém kartáčování opláchněte kartáč ve studené vodě a jemně otřete ručníkem.

Kartáč z kančích štětin

Správný výběr kartáče

Při koupi kartáče z kančích štětin věnujte značnou pozornost jeho kvalitě. Na trhu existuje nespočet druhů kartáčů, které kombinují kančí štětiny s nylonem. Tyto kartáče jsou obvykle méně kvalitní, což se odráží na jejich nižší ceně. Nylonové štětiny bývají delší než kančí štětiny. Tyto kartáče většinou vlasy škubou a nepřináší příjemný pocit během kartáčování vlasů. Nylonové štětiny se nepodílejí na rovnoměrné distribuci kožního mazu.  Naopak pravé kančí kartáče jsou dražší a jejich štětiny jsou tvořeny výhradně kančími štětinami. Pravé kančí kartáče jsou většinou prodávány s dřevěnou rukojetí a tělem.

Kartáč z kančích štětin

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..