Karité česky známé jako bambucké máslo se získává z ořechů máselného stromu – Shea Tree. Shea, čti [ší], strom roste pouze ve vymezeném tropickém pásu Afriky. Ořechy máselného stromu byly dříve velmi vzácné a oprávněně byly považovány za posvátné. Ženy nesměly plody ze stromů trhat, nýbrž pouze padlé plody sbírat ze země. Tradiční výroba bambuckého másla byla již v současnosti nahrazena průmyslovou výrobou. Dříve se posbírané ořechy usušily, opražily a následně rozdrtily. Vzniklá hmota se následně vařila několik hodin ve vodě, dokud se na povrchu nezačala tvořit tuková vrstva – bambucké máslo. Následně se voda nechala zchladnout a tuková vrstva ztuhnout do konzistence másla. V dnešní době se již bambucké máslo vyrábí pouze strojně, bez dotyku lidských rukou. Bambucké máslo je v současnosti velmi oblíbenou přísadou v profesionální vlasové kosmetice.

Vliv bambuckého másla na vlasy

Bambucké máslo je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, vitamínů (především A, D, E a F) a minerálů, které zaručují výborné hydratační, regenerační a protizánětlivé účinky. Bambucké máslo svým protizánětlivým účinkem zklidňuje a ošetřuje podrážděnou vlasovou pokožku a minimalizuje riziko infekce a výskytu lupů. Díky svým silným hydratačním účinkům je bambucké máslo ideální pro lámavé, křehké, suché a poškozené vlasy. Bambucké máslo zjemňuje a hydratuje vlasy, které jsou poškozeny a dehydratovány nadměrným technickým, či chemický, ošetřením jako je barvení či časté fénování horkým vzduchem.

Vlasová kosmetika s obsahem bambuckého másla

Šampón a maska na vlasy LongBeauty máslo Karité s obsahem vzácného bambuckého másla je ideální především pro krepaté a vlnité vlasy. Dále je šampón i maska karité vhodná pro suché, slabé a zničení vlasy. Šampón LongBeauty Karité s obsahem bambuckého másla s neutrálním pH zanechá vlasy důkladně čisté, hebké a jemné. Maska LongBeuty Karité perfektně uhlazuje vlasovou strukturu a navrátí vlasům hebkost a jemnost. Na vlasech vytváří mikroskopický film, který chrání vlasy před negativními atmosferickými vlivy. Zároveň chrání proti okolní vlhkosti a krepatěním vlasů.

Vlasová maska Deep Impact Plus ze systému liftingové kapilární péče Keratin Shot od Salerm Cosmetics regeneruje a obnovuje přirozenou vlasovou strukturu poškozených či suchých vlasů. Maska s obsahem tekutého keratinu a bambuckého másla navrátí vlasům přirozenou hydrataci, zářivý lesk a hebkost. Intenzivní hloubková maska Salerm Keratin Shot Deep Impact Plus proniká do hloubky vlasu, kde spojuje kutikulu a kortex vlasového stonku pomocí molekul tekutého keratinu. Vysoký podíl bambuckého másla dodá vlasům potřebné složky pro tvorbu ochranné lipidové bariéry založené pro ochranu před poškozením vlasového vlákna. Ihned po prvním použití budou vlasy nádherně vyhlazené, hebké a oslnivě lesklé.

Jemný modelační krém Cotril Creative Walk Souffle s obsahem bambuckého másla je vhodný pro konečnou úpravu a styling vlnitých a kadeřavých vlasů. Modelační krém podporuje přirozené textury vlnitých vlasů a hebkost vlasové struktury. Modelační krém Cotril Creative Walk Souffle zvětšuje objem vlasů ihned po nanesení a umožňuje lehkou fixaci vlnitých účesů.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..