Klasické běžné máslo známe každý z nás. Znáte bambucké máslo? Karité neboli bambucké máslo je užíváno v kosmetickém průmyslu pro své blahodárné účinky na pleť a vlasy. I přes blahodárné účinky na pokožku a vlasy nedoporučujeme máslo konzumovat. Není tak lahodné, jako třeba máslo kakaové.

Bambucké máslo Karité

Výroba bambuckého másla

Bambucké máslo je již po staletí používáno pro hydrataci a regeneraci pleti. Bambucké máslo neboli karité se získává hnětením ořechů stromu máselného, tzv. Shea karité tree, rostoucího v tropickém pásmu Afriky. Jádra ořechů mají vysoký obsah mastných kyselin. Tradičním způsobem se nejdříve ořechy rozdrtily a několik hodin vařily, dokud bambucké máslo na povrchu nevytvořilo tukovou vrstvu. Následně se voda nechala zchladnout a tuková vrstva ztuhnout do konzistence másla. V dnešní době se již bambucké máslo vyrábí pouze strojně, bez dotyku lidských rukou. Bambucké máslo je v současnosti velmi oblíbenou přísadou v profesionální vlasové kosmetice.

Výhody bambuckého másla

Bambucké máslo je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, vitamínů (především A, D, E a F) a minerálů, které zaručují výborné hydratační, regenerační a protizánětlivé účinky. Bambucké máslo svým protizánětlivým účinkem zklidňuje a ošetřuje podrážděnou vlasovou pokožku a minimalizuje riziko infekce a výskytu lupů. Díky svým silným hydratačním účinkům je bambucké máslo ideální pro lámavé, křehké, suché a poškozené vlasy. Bambucké máslo zjemňuje a hydratuje vlasy, které jsou poškozeny a dehydratovány nadměrným technickým, či chemický, ošetřením jako je barvení či časté fénování horkým vzduchem

MedaVita Nutrisusbtance

MedaVita Nutrisubstance přináší vlasům extrémní dávku vyživujících složek. Vlasové kosmetika MedaVita Nutrisubstance založená na komplexu esenciální aminokyselin a bambuckého másla karité hloubkově vyživuje, hydratuje a chrání vlasy před volnými radikály. Minimalizuje projevy poškození vlasů po technickém či chemickém ošetření a navrací vlasům zdraví a oslnivý lesk. MedaVita Nutrisubstance je ideální pro suché, poškozené a dehydratované vlasy, které potřebují pravidelnou dávku výživy a hydratace.

Vyživující šampón MedaVita Nutrisubstance. MedaVita Nutrisubstance Shampoo Sostantivante nutritivo pH 5,5 je šampón vyplňující a vyživující vlasové vlákno obsahuje bambucké máslo Karité a gumu Guar. Vyživující šampón MedaVita hydratuje vlas do hloubky jeho struktury, vytváří ochrannou vrstvu okolo celého vlasu, díky které se vlasy neuzlují, jsou lesklé a hebké. Obohacený o cenný komplex Amino Concentrée, prodlužující výsledek vyživeného vlasu.

Vyživující maska na vlasy MedaVita Nutrisubstance. Maska na vlasy MedaVita Nutrisubstance Maschera Sostantivante nutritiva pH 3,5 vyplňuje a vyživuje vlasové vlákno, neboť obsahuje bambucké máslo Karité. Přítomný ojobový olej, hydratuje vlas, navrací hebkost, lesk a sílu. Vyživující maska MedaVita Nutrisubstance je obohacena o cenný komplex Amino Concentrée, prodlužující výsledek vyživeného vlasu.

Vyživující mikroemulze MedaVita Nutrisubstance. MedaVita Nutrisubstance Microemulsione Riparatrice Nutritiva je mikro-emulze ve formě spreje obnovující a vyživující vlasové vlákno obsahuje bambucké máslo Karité a kolagen. Vyživující mikroemulze okamžitě navrací délkám zdravý a lesklý vzhled, odstraňuje viditelné i neviditelné známky poškození způsobené chemickým a mechanickým zásahem. Obohacená o cenný komplex Amino Concentrée, prodlužující výsledek vyživeného vlasu.

MedaVita Nutrisubstance

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..