Kadeřnické řemeslo vyžaduje nejenom talent, zručnost a kreativitu, ale také kvalitně zpracované nástroje a produkty, které umožní dosáhnout na precizní výsledek kadeřnické práce. Profesionální kadeřnické nůžky jsou neodmyslitelnou součástí každého kadeřníka.

Klasické a efilační nůžky

Čepele klasických kadeřnických nůžek jsou jednolité v celé své délce a jsou určeny pro klasické zkrácení délky vlasů. U efilačních, neboli prostřihávacích, nůžek je čepel přerušena řadou zoubků, které mají zajistit nejednotné zastřižení vlasů. Efilační nůžky se zpravidla používají pro redukci nežádoucího objemu a pro dosažení vzdušných stylů účesů.

U profesionálních kadeřnických nůžek je nejen důležitá jejich perfektní ostrost, ale také jejich ergonomie, velikost a regulovatelnost pomocí šroubku. Nůžky musí kadeřníkovi padnout do ruky a nabídnout precizní zastřihnutí. Pouze tak je možné dosáhnout na perfektní střih a styl.

Kadeřnické nůžky pro profesionály by měly být vždy vyrobeny z kvalitní nerezové ocele, která zajistí dlouhodobou ostrost nůžek. Příkladem kvalitního nerezu je karbidová ocel, která dosahuje vynikajících vlastností.

Proč je ostrost nůžek tak důležitá? Aby bylo o vlasy kvalitně pečováno, je důležité jejich pravidelné a přesné zastřižení. Tupé a nekvalitní nůžky mohou způsobit nedostatečný zástřih konečků, které se následně mají tendenci třepit. Pomocí tupých a nekvalitních nůžek není nikdy možné dosáhnout na dobrý výsledek.

 

Efilační nůžky a klasické kadeřnické nůžky

Efilační nůžky a klasické kadeřnické nůžky

Symetrická a offsetová rukojeť

Symetricky tvarovaná rukojeť je vhodná pro všechny techniky stříhání vlasů. Jedná se o univerzální rukojeť, která umožňuje libovolné držení. Offsetová rukojeť je designově navržena tak, aby maximálně odlehčila tlak na klouby prstů, lokte a ramena. Stříhání vlasů, zejména dlouhodobé, je pak velmi příjemné a uvolněné. Offsetová rukojeť je vhodná pro běžný tupý střih.

Jakou velikost nůžek zvolit?

Velikost nůžek se zpravidla uvádí v palcích (1 palec= 2,54 cm) a pohybuje se od 4,5“ do 7“. Velikost nůžek by měla odpovídat nejen velikosti ruky, ale také požadovanému stylu práce. Kratší nůžky umožňují preciznější a detailnější práci. Delší nůžky jsou pak efektivnější a umožní zástřih více vlasů najednou. Jsou ideální pro tupé střihy a pro dosažení dlouhých přímých linií.

Pro pohodlné držení by očka nůžek měly začínat zhruba palec nad zápěstím a špička nůžek by měla končit s prostředníčkem. Jedná se ovšem o univerzální pravidlo. Každý kadeřník preferuje jiné držení a jiný styl práce, od které se pak odvíjí i velikost nůžek.

Kadeřnické nůžky s otočným kloubem

Kadeřnické nůžky s otočným kloubem

Kadeřnické nůžky vysoké kvality je možné zakoupit ve specializovaném obchodě Extrabeauty.cz. Internetový obchod se specializuje pouze na prodej profesionálních kadeřnických nůžek různých velikostí, typů a barevných variací. Z nabídky e-shopu si vybere skutečně každý, a to od studenta kadeřnického řemesla, až po nejnáročnějšího kadeřníka.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..