Téměř polovina populace se domnívá, že mají jemné vlasy. Ale co jsou vlastně jemné vlasy? Jak lze jemné vlasy definovat? Je to opravdu velmi jednoduché. Jemné vlasy jsou v průměru tenčí než zbytek ochlupení. To je způsobeno absencí nebo velmi malou tloušťkou vnější vrstvy vlasu – tzv. kutikuly. Kutikula je svrchní vrstva vlasu tvořena šupinkami, které chrání vlasy před mechanickým poškozením. Ve zcela drtivé většině případů je absence kutikuly a tedy výskyt jemných vlasů dán geneticky. V případě jemných vlasů již není potřeba si ovšem zoufat. Ve světě moderní profesionální vlasové kosmetiky již existuje celá řada produktů, která je díky svým specifickým účinkům určena právě pro jemné vlasy.

V případě jemných vlasů je samozřejmostí používání produktů pro konečnou úpravu a styling vlasů. Vhodné a téměř nezbytné je používání produkt pro zvětšení objemu vlasů. Pamatujte ovšem na známé rčení – méně je někdy více. Nanesení velké vrstvy stylingového produktu zatěžuje vlasy, které mají tendenci nevzhledně „viset“ dolů. V případě pravidelného používání stylingových produktů se doporučuje jedenkrát týdně použít čistící šampón. Čistící šampón díky svým účinným aktivním látkám účinně odstraní veškeré zbytky stylingových produktů, které jsou obaleny kolem vlasových vláken. Vlasy budou na pohled i na pocit lehčí a vzdušnější. Doporučuje se používat vlasovou kosmetiku, která je přímo vyrobena pro jemné vlasy. Produkty obsahující panthenol dočasně rozšiřují jednotlivé vlasové vlákna a zvětšují tak objem vlasů. Trvalá a barvení vlasů není v případě jemných vlasů příliš doporučováno, neboť téměř ve vždy vede také k nevratnému poškození vlasů.

Naneštěstí jemné vlasy jsou velmi náchylné k poškození. Jemné vlasy vyžadují zvláštní péči. Vždy používejte pouze hřebeny se širokými zuby. Pravidelná aplikace bezoplachových kondicionérů po šamponování vlasů pomáhá eliminovat následné zacuchávání vlasů. Inhair.cz doporučuje používat po každém šamponování regenerační a vyživující bezoplachový kondicionér MySalon Nutrición y Regeneración s keratinem a arganem v kombinaci s aplikací masky na vlasy Young Crystal jedenkrát týdně.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..