Zdravím Vás,

potřeboval bych poradit se správným výběrem vlasové kosmetiky pro styling vlasů. Mám jemné, rovné vlasy, většinou je nosím ležérně rozcuchané a dlouhé tak cca 5 cm. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou jemné, není snadné je udržet v požadovaném tvaru. Doteď jsem používal gel, který vlasy spíše i při malém množství vlasy slepí a pak to může působit, že mám málo vlasů. Rád bych přešel na nějakou modelovací pastu, gumu či vosk. Můžete mi, prosím doporučit konkrétní přípravek (značku), nebo navést na cestu, kterou mám jít? Chci něco, aby vlasy nebyly mastné, slepené, přípravek nezanechával zbytky a účes vydržel co ne jdéle. Prosím o doporučení i laku v případě potřeby.

Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Petr

Dobrý den Petře,

konečná úprava jemných vlasů je velmi komplikovaná záležitost a chce to nejen vhodné produkty, ale také trochu zručnosti a zvyku. Jemné vlasy jsou velmi lehké, a právě tato lehkost vše komplikuje. Stylingový produkt jemné vlasy zpravidla zatíží a postupně účes táhne zpět do původního stavu. U jemných vlasů bychom Vám doporučili nanášet stylingové přípravky do suchých vlasů. Případně je možné produkt nanést do vlhkých vlasů vysušených ručníkem a posléze pomocí fénu a kartáče (hřebenu) vlasy modelovat a tvarovat do požadovaného tvaru. Chce to zkoušet a zkoušet, která technika by Vašim vlasům nejlépe vyhovovala.

Velmi dobré zkušenosti máme se stylingovými přípravky značky Cotril. Doporučit bychom Vám mohli gel na vlasy Cotril Creative Walk Absolute. Tento gel disponuje velmi silným fixačním stupněm (č. 5 z 6). Aby nedošlo ke slepení vlasů, gel nanášejte postupně a v malém množství. V případě, že by přeci jen ke slepení došlo, postižené místo pročešte a vyfoukejte fénem. Aplikaci dalších stylingových produktů (laky) Vám spíše nedoporučujeme, aby nedošlo k dalšímu zatížení vlasů.


Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď. Vámi doporučený gel vyzkouším, ale přesto se chci zeptat, zda gel není pro jemné vlasy mnohem větším zatížením než nějaká stylingová pasta? Také se chci zeptat jak moc je zmiňovaný gel silný. Jelikož sice toužím po tom, aby vlasy držely požadovaný tvar a účes dlouho vydržel, avšak nerad bych měl vlasy jako hřebíky. 😉

Děkuji za odpověď.

Petr


Dobrý den Petře,

Váš dotaz jsme konzultovali s kadeřnicí a technologem. Samozřejmě můžete vyzkoušet jakoukoliv gumu z naší nabídky. Velmi oblíbená je Xflex Hair Gum Modelovací guma extra silná. Nicméně obáváme se, že jemné vlasy pod tíhou gumy časem slehnout a účes nebude mít dlouhotrvající efekt. Ležérní rozcuch je pomocí gumy velmi snadno vytvořiitelný, ale vlasy nejsou dostatečně fixovány a jsou velmi poddajné. V případě, že se rozhodnete vyzkoušet gumu na vlasy, řiďte se pravidlem méně je více. Velmi malé množství si rozetřete mezi prsty a následně vetřete do suchých vlasů.


Nenašli jste zde řešení svého problému? Trápí Vás dlouhodobě lupy, mastné vlasy či vypadávání vlasů? Nevíte si rady s výběrem správní vlasové kosmetiky pro Vaše vlasy? Neváhejte se obrátit náš tým profesionálů. Jsme tady pro Vás.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..