Výběr správného střihu není jednoduchý. Ve skutečnosti je to věda. Následující tipy usnadní výběr vhodného střihu v závislosti na tvaru obličeje. Oválná hlava je nejlepší možnou, které sluší snad každý střih a účes o jakékoliv délce, hustoty nebo barvy. Ti z vás, kteří neměli to štěstí, a oválný obličej vám nebyl dán do vínku, pak čtěte dále.

Jaký účes mi bude slušet nejvíce? S dlouhými vlasy, krátkými vlasy, sestříhané…? Toto je asi nejčastější otázka, kterou si klademe před každou změnou vlasové image. Odpověď na tuto otázku nám pomůže formulovat tvar hlavy, tvar obličeje, rysy v obličeji, čelo, nos, lícní kosti nebo i uši. Toto vše jsou determinanty, které je dobré brát při změně image v potaz. Správný střih vlasů a vhodný účes nám totiž do jisté míry může korigovat i tvar samotného obličeje a jeho partií.

Manuál „Visajismo: Teoría de la compensación/potenciación“ publikovaný nadací VMV Cosmetics Group Foundation zahrnuje mimo jiného právě tipy a triky, které střih a samotný účes přizpůsobí tak, aby odpovídal tvaru naší tváře a hlavy samotné.

Široký nebo protáhlý obličej

Oblý obličej

Kulaté obličeje postrádají úhly. Nejlepším způsobem jak provést korekci kulatého obličeje je tyto úhly vytvořit. Nejvíce lichotivým stylem jsou krátké střihy s rovnými nepravidelnostmi, nebo rovný styl o střední délce. Co se týče barvy vlasů, pak je vhodné na okrajových partií vlasy zesvětlit.

Hranatý obličej

Pro hranaté obličeje je vhodné vytvořit vlnitý nejednotný styl o středně dlouhých nebo dlouhých vlasech. Ideální je postupné sestříhání vlasů. Vlasy musí být v pohybu. U dlouhých vlasů je vhodné vytvořit uprostřed hlavy pěšinku. Prim hrají melírované vlasy, neslité a nejednotné barvy.

Tvary širokého a protáhlého obličeje

Základtní tvary širokého a protáhlého obličeje

Úzký obličej

Oválný obličej

Pro úzký oválný obličej jsou ideální zvlněné středně dlouhé a dlouhé vlasy a kompaktní třásně. Co se týče barev, pak melírovaní vlasů a kombinace barevných tónů fungují u podlouhlého obličeje velmi dobře, ideálně pak s nejsvětlejšími partiemi po stranách a na koncích.

Obdélníkový obličej

Účes by mě mít pobyt. Ideální jsou u tohoto tvaru obličeje vlnité vlasy a nerovné konce vlasů. Je velmi důležité, aby byl účes objemný, zejména pak po stranách obličeje a s lehkým objemem v horní části hlavy.

Základní tvary úzkého obličeje

Základní tvary úzkého obličeje

Další tvary obličejů

Trojúhelníkový

Nejlepší styl pro tento tvar obličeje je takový, který dodá objem okolo spánkové kosti. Dvou tónové probarvené vlasy s integrovanými světlými prvky opticky přidají na rozšíření obličeje.

Srdcový trojúhelník

V případě tohoto tvaru obličeje se doporučuje postupné sestříhání vlasů s pohybem zejména v dolní části hlavy. Světlejší barvy na konečkách vlasů pomůže definovat konturu a objem.

Šestiúhelníkový obličej

U šestiúhelníkového obličeje existuje více možností stylu střihů a účesů. Ideální jsou ovšem měkké vlny se zachováním jednotné délky vlasů ve vrstvách. Je ideální používat tmavší barvu na vlasy, než je obličej, případně barvu sladit.

Ostatní tvary obličeje

Ostatní tvary obličeje

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..