Lak na vlasy propůjčí vlasům objem, chrání je před vlhkostí a dodá vlasům lesk. Kromě toho umožňuje zafixovat pečlivě vytvořený účes po dlouhý čas. Není pochyb, že výběru správnému laku je nutné věnovat patřičnou pozornost. 

Symbolem moderní ženy či muže je dokonale upravený a vyhlazený účes. Zatímco stylingové gely, krémy a pasty se používají především pro vytvoření progresivních účesů, lak na vlasy dlouhodobě účes fixuje a chrání jej před negativními faktory jako jsou nepříznivé klimatické podmínky, smog, vzdušná vlhkost.

Mlžný opar laku na vlasy umí mnohem více, než jen dlouhodobě zafixovat účes. Lak na vlasy propůjčí vlasům objem, lesk a chrání vlasy před UV zářením.

 Aerosol versus lak bez plynu

Dnes jsou běžně k dostání dva typy laků – aerosol nebo lak bez plynu. Ačkoli oba slouží ke stejnému účelu, jejich princip aplikace je zcela odlišný. U aerosolových laků je samotný lak uzavřen v natlakované nádobě. Za použití uvolňovacího ventilu se rozprašuje kapalina. Naproti tomu u laků bez plynu (no gas) se lak na vlasy aplikuje pomocí mechanického rozprašovače či pumpičky.

Oba typy laků mají totožné účinky pro zafixování požadovaného účesu. Aerosolové laky vytvářejí kontinuální emisi mlhy s miniaturními kapkami. Laky bez plynu je naopak vhodné aplikovat nejdříve do dlaně a až následně aplikovat na vlasy. Odborníci doporučují používat klasické aerosolové laky na vlasy v případě požadavku na zvětšení objemu. V případě hustých a kudrnatých dodají lepší fixaci naopak bez plynné laky na vlasy.

Fixace laků na vlasy

V závislosti na síle fixace jsou běžně k dostání tři skupiny laků – normální fixace, silná fixace a velmi silná fixace. Normální fixace někdy označována jako flexibilní poskytuje jen velmi malou ochranu a tuhost před případnými negativními vlivy. Lak s normální fixací je vhodný především pro jemné účesy s přirozeně volnými loknami.

Lakem se silnou fixací (strong, medium) nabízí ve srovnání s předcházejícím lakem o poznání větší fixaci. Strong laky na vlasy poskytují dostatečnou ochranu a tuhost při klasických klimatických podmínkách. Ideální pro dlouhodobě ovládnutí i těžce poddajných vlasů.

Maximální fixaci přinášejí velmi silné laky na vlasy (very strong, maximum), které nabízí dlouhodobé zpevnění i v případě velmi hrubých a nepoddajných vlasů. Laky s maximální fixací jsou vhodné především při slavnostních příležitostech,kde musí účes dlouhodobě vydržet dokonalý. Ideálním příkladem je svatba.

Druhy laků na vlasy

Moderní laky na vlasy zvyšují lesk vlasů, eliminují krepatění, podporují objem a chrání před škodlivým UV zářením. Laky pro podporují objemu vlasů obsahují velmi lehké složky, které po uschnutí zvětšují povrch vlasu. Volumizační laky jsou vhodné pro jemné, rovné i vlnité vlasy, které potřebují okamžitý objem. Pro maximální objem doporučujeme aplikovat v předklonu na ke kořínkům vlasů a vyčkat do uschnutí laku. Dramatickým objemem budete unešení. Bohužel volumizační laky nemají tak dlouhou výdrž jako laky se silnou fixací, právě díky své lehkosti.

Pro absolutní fixaci a pevnost účesu vyzkoušejte velmi silné laky na vlasy, které jsou vhodné pro všechny typy vlasů.  Lak nanášejte na vlasy pramen po prameni při žehlení či vysoušení vlasů. Výsledný účes ještě jednou řádně zafixujte vrstvou laku.

Laky odolné vůči vodě a vzdušné vlhkosti dlouhodobě chrání vlasy před krepatěním.  Laky podporují hladkost účesu, což sebou přináší také oslnivý lesk.

Laky na vlasy

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..