V následujícím článku si popíšeme správný postup masáže hlavy, který zabezpečí lepší prokrvení vlasové pokožky a podpoří růst vlasů. Vypadáváním vlasů trpí zpravidla muži středního věku, ovšem ani ženy, respektive mladší jedinci nejsou výjimkou. Podrobnějším popisem a charakteristikou vypadávání se zabývá článek Problémy s vypadáváním vlasů.

Správná masáž vlasové pokožky stimuluje krevní oběh, který pomáhá vlasovým folikulám vytvářet zdravé a krásné vlasy. Zároveň vede k odbourávání stresu a napětí. Dodržujte následující postup:

1 Konečky prstů masírujte malými kroužky oblast okolo čela hlavy.

Postupujte po stranách hlavy směrem dozadu, opět malými kroužky konečky prstů.

Poté, od zátylku masírujte střed hlavy zpět k čelu.

Celý tento postup aplikujte ráno a večer, masáži hlavy věnujte alespoň 10 minut. Doporučujeme používat přípravky vlasové kosmetiky, které pokožku promastí, masáž stává příjemnější a účinnější. Stimulovat vlasovou pokožku lze během šampónování, popř. během nanášení vlasové masky. Nejlepších výsledků ovšem dosáhnete v případě použití toniků, které se z vlasy nesmývají, tudíž znásobují účinky masáže po delší čas.

TIP K masáži použijte dvě až čtyři lžičky sezamového oleje. Poté důkladně opláchněte zbytky oleje.

About The Author

Akademie INHAIR je originální a exkluzivní portál zaměřený především, nikoliv pouze, na vlasy, vlasovou péči a vlasovou kosmetiku. Na českém trhu se jedná o originální projekt, který každý den přináší novinky ze světa profesionálních kadeřníků, stylistů, kosmetiky. Akademie INHAIR je určena nejen odborníkům a vyučených kadeřníkům, ale také laické veřejnosti. Redakční tým sleduje a přináší reportáže a zprávy z aktuálního dění, seminářů a školení kadeřníků a výrobců vlasové kosmetiky. Díky Akademii INHAIR budete mít stále v přehledu nejdůležitější události v oblasti vlasové péče. Díky vyčerpávajícím přehledům a spolupráci s technology nadnárodních výrobců profesionální vlasové kosmetiky jsme tak jediným a bezkonkurenčním vlasovým portálem v Česku i na Slovensku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..